UCUZ UÇAK BİLETİ AVCISI OLMAK

Tatil masraflarının büyük bölümü ulaşımdan oluşur. Plan yapmaya uçak bileti ile başlayan biri, fiyatları görünce çoğu kez plan değişikliğine gitmek zorunda kalır. Bu yazıda size nasıl ucuz uçak bileti aldığımı anlatmaya çalışacağım.

Ucuz Uçak Bileti Bulma Yöntemleri,

Bütün havayolu şirketleri dönem dönem kampanya yapar. Havayolu Firmaları Uçuş Kampanyaları yılın herhangi bir döneminde çıkabilir. Bunlardan haberdar olmak için Havayolu şirketlerinin bültenlerine abone olmanız gerekmektedir. Abone olduğunuz an yapılan tüm kampanyalarda size mail gelecektir. Tabi ki hepsine tek tek abone olmanız beklenemez. Aralarından sizin için uygun uçuşları olan Qatar Airways, Türk Hava Yolları, Emirates, Singapur Airways, Pegasusus gibi bir kaç tanesini seçerek abone olabilirsiniz.

Skyscanner ile Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Skyscanner ile Ucuz Uçak Bileti Bulmak için, gitmek istediğiniz destinasyonu ve tarihi seçtikten sonra fiyat alarmı kurarak tüm fiyat değişikliklerinden haberdar olabilirsiniz. Ben çoğu zaman 3,4 farklı destinasyona birkaç farklı tarihle alarm kurarak beklemeye başlarım. Merak etmeyin çok fazla beklemeden fiyat değişikliğiyle ilgili mailler gelecektir. Sizin yapmanız gereken tatil yapacağınız tarihi mümkün olduğu kadar erken belirlemek. Eğer tarihler esnekse bu sizin için büyük bir avantaj olur.

Momando ‘da Skyscanner ile aynı mantıkla çalışan bir uygulamadır. Ben genelikle bu ikisini kullanırım.Şimdiye kadar çok işime yaradı size de bu 2 uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

Skyscanner ve Momando tüm havayolu firmalarını karşılaştırır ve size en kısa ve en uygun fiyatlı uçuşları listeler. Bu iki uygulama ile gitmek istediğiniz yere en ucuz uçak biletinin hangi tarihte olduğunu görebilirsiniz. Eğer Havayolu firmalarının bültenlerine abone olmak istemiyorsanız, bu 2 uygulamayı kullanarak haftada 2 kez aradığınız uçak biletini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Seyahat edeceğiniz yer ve tarihiniz esnekse Ucuz Uçak Bileti Bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Örneğin, Çıkış İstanbul, varış Her Yer butonunu tıklayıp, tarih aralığında En Ucuz Ayı seçin, bu şekilde tüm İstanbul çıkışlı biletlerin fiyatlarını görebilirsiniz. Çıkan seçenekler arasından size uygun yer ve tarihte olan bileti seçerek, satın alabilir yada fiyat alarmı kurabilirsiniz. Ben bunu en az haftada 2 kez yaparım. Aşağıda bahsettiğim biletlerin tamamını bu şekilde almıştım.

Size aldığım son bir kaç bileti örnek olarak verebilirim. İstanbul-Kiev biletimi Ukrauna Airlines ile gidiş dönüş 150 TL ye aldım. Yurt içinde bile çoğu yere bu fiyata bilet almanız mümkün değil. Bu yazıyı okurken bir yandan da bu biletin fiyatını kontrol edebilirsiniz. Bu arada bileti 3 hafta önce aldım ve henüz gitmedim 😉 Bir diğer örnekte İstanbul- Kuala Lumpur gidiş Bangkok-Istanbul dönüş biletine 360 Dolar ödedim. Daha önce bilet araştırması yapanlar fiyatların ne kadar uygun olduğunu hemen fark edecektir. Air Asia ile 8_10 dolara 2,3 kez bilet aldığım oldu.

Bir diğer önemli nokta ise aktarmayı mümkün olduğu kadar kısa almak. Eğer bütçeniz kısıtlıysa uzun aktarma süresi sizin havaalanında para harcamanıza sebep olacaktır. Havaalanlarının ne kadar pahalı olduğunu bilirsiniz. Sizin 3 saat üstündeki aktarmalarınız, neredeyse 1 günlük tatil paranızı harcamanıza sebep olacaktır.

Eğer tatil planınız da Asya Kıta’sı varsa Air Asia’yı mutlaka takip edin.Dönem dönem müthiş kampanyalar yapıyor. Ucuz otel bulma yöntemleri için buraya tıklayabilirsiniz. Sorularınız olursa lütfen iletişimden bana mesaj atın yardımcı olmaya çalışacağım.

Sonuç olarak hayallerinizi süsleyen bir ülke varsa bilet fiyatları buna engel olmasın. Hepinize bol uçuşlu günler dilerim. 😉

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

2 Responses

  1. Cem YORULMAZ

    Kasım aralık ayı ıcın bangkok gitmek ıstıorum ama bıtturlu uygun bılet bulamıorum lutfen yardımcı olursanız cok sewınırım… Instagram.. chef.cem

    • pintigezgin

      Bu aralar uygun bilet bulmanız mümkün değil, malum dolar karşısında paraşütsüz düşün bir tl var. 15 gün önce Qatarın Phuket kampanyası vardı keşke değerlendirseydiniz. 70-100 tl ye bkka geçebilirdiniz. Yeni kampanya beklemelisiniz. Ben siteden paylaşıyorum kampanyaları takip edersiniz haberiniz olur. Şimdilik maalesef kampanya yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir