Üçağız, Kekova Gezi Notları

Gezi yazılarına Adrasan’dan sonraki durağımız olan Üçağız, Kekova Gezi Notları ile devam ediyoruz. Depremler sonucu suyun altında kalmış Batık Şehir Kekova, bu bölgenin neredeyse tamamında karşımıza çıkan bir Likya uygarlığıdır. Kekova Adası, Kaleüçağız Köyünün tam karşısında yer alıyor. Batık şehri görmek için Kaleüçağız Köyünden, farklı fiyat ve özelliklerde çok sayıda tekne turu yapılıyor. Bu tekne turları ile ilgili bilgileri Kaleüçağız, Kekova Fiyatlar kısmında sizlerle paylaşacağım. Kaleüçağız köyünde konaklamak için köy evlerinden yapılma pansiyonlar, lezzetli balık restaurantları bulunuyor. Ben burada kalmadım sadece tekne turu ve yemek için günübirlik bir gezi planladım. Fakat kalmak isteyenler için pansiyon fiyatlarını da aşağıda paylaşacağım.

Kaleüçağız, Kekova

Kekova, Kaleüçağız Köyü Ulaşım,

Benim gibi Adrasan dan gelecekler için Kaleüçağız Köyü yaklaşık 100 Km uzaklıkta bulunuyor. Kaş istikametinden buraya gelecekler için ise 36 Km uzaklıkta bulunuyor. Kaleüçağız için en iyi ulaşım alternatifi araç kiralamak. Emin olun toplu taşıma ile gezseniz yine aynı para cebinizden çıkacaktır. Eğer sırt çantalı yalnız gezen bir gezgin değilseniz ve 2,3 kişi seyahat ediyorsanız mutlaka araç kiralayın. Hem konforlu, hem pratik, hem de daha uygun maliyetli olacaktır.

Kaleüçağız, Kekova

Kekova, Kaleüçağız Köyü Fiyatlar,

Şimdi sizlerle Antalya Gezilecek Yerler arasında yer alan, Kekova ve Kaleüçağız Köyü ortalama fiyatlarını paylaşayım. Yakın konumda olan diğer gezilecek yerlere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Diğer tatil beldelerine göre burada fiyatlar çok az da olsa yüksek. Kahvaltı dahil Kaleüçağız Konaklama Ücretleri gecelik 250 TL den başlıyor. Hemen denizin kıyısında bulunan pansiyonların fiyatları bunlar. Biraz daha yukarılara çıkarsanız belki biraz daha uygun fiyatlı yerler bulabilirsiniz. Köy meydanına araçla girerken 10 TL otopark parası ödemeniz gerekiyor bilginiz olsun.

Kekova Tekne Turu Fiyatları,

Normal Günlük  Kekova Batık Şehir Tekne Turu Fiyatı 80 TL

1.5 Saatlik Özel Kekova Batık Şehir Tekne Turu Fiyatı 300 TL

Yarım Gün Özel Kekova Batık Şehir Tekne Turu Fiyatı 500 TL

Tam Gün Özel Kekova Batık Şehir Tekne Turu Fiyatı 800 TL

Tabi ki yukarı da yazdığım fiyatlar, liste fiyatları. Siz pazarlık ederek bu fiyatları makul seviyelere çekebilirsiniz. Özel turlar haricinde ki günlük turun fiyatı gayet makul.

Burada yapılacak olan bana göre en önemli aktiviteler Batık Şehir Kekova’ya Tekne Turu, çevrede bulunan antik kentlere gezi ve deniz kıyısında ki balık restaurantlarından taze balık yemek.

Sonuç olarak Kekova konaklamadan günübirlik gezi planlayarak gezebileceğiniz bir yer. Bütçeniz kısıtlıysa benim gibi sadece tekne turu yapıp yolunuza devam edebilirsiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir