Türkiye’ye Yakın Ve Ucuz Vizesiz Ülkeler

Kategori: İp Uçları | 0

Tatil için zamanı ve bütçesi kısıtlı olan ama farklı kültürler tanımak, yeni yerler görmek isteyen seyahat severler için Türkiye’ye Yakın Vizesiz Gidilen Ülkeler hakkında bir yazı hazırladım, umarım sizlere yardımı olur. Yazıyı hazırlarken gidiş geliş uçak bileti fiyatlarının ve konaklama masraflarının diğer ülkelere göre çok daha uygun olduğu Vizesiz Gidilen Balkan Ülkeleri ağırlıklı bir liste ortaya çıktı. Listede Balkan Ülkeleri dışında Türkiye’ye Yakın Pasaportsuz Gidilen Ülkelerde var.

Nüfus Cüzdanıyla Gidilen Ülkeler

1- Ukrayna,

300-500 TL arasında bilet bulabileceğiniz Ukrayna, Türkiye’ye Yakın Pasaportsuz Gidilen Ülkeler arasındadır. Ben biletimi 2018 yılında, kampanyadan gidiş geliş 150 TL ye aldım. İsterseniz Ucuz Uçak Bileti Bulma Yöntemleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ukrayna Vize ve Pasaport İstemeyen Ülke olduğu için sizi 700 TL olan pasaport ücretinden ve 500 TL civarında olan vize işlemlerinden sizi kurtararak, tatile çıkmadan 1200 Liranın cebinizde kalmasını sağlıyor. Ukrayna Hareketli Gece Hayatı yanı sıra gezilecek çok sayıda yeri olması sebebiyle listemin ilk sırasında yerini alıyor. Ukrayna’nın Başkenti olan Kiev, turistler tarafından tercih edilen Liviv ve Odesa  Ukrayna Gezilecek Yerler  listesinde mutlaka yer almalıdır.

Ukrayna
Ukrayna

2-Kıbrıs,

Ada ülkesi olması, nüfus cüzdanıyla giriş yapabilme imkanı olması, ana dilinin Türkçe olması, çok güzel otelleri ve denizinin olması Kıbrıs’ı tercih etmek için yeterlidir sanırım. Ayrıca 150-300 TL arasında bir fiyata bilet bulabilirsiniz. Girne ve Lefkoşa, Kıbrıs’ın en çok tercih edilen şehirleridir. Kıbrıs Gezilecek Yerleri, lüks otelleri, güzel plajları, hareketli gece hayatı ve kumarhaneleri ile Pasaportsuz ve Vizesiz Gidilen Ülkeler arasında en çok tercih edilen ülkedir.

Kuzey Kıbrıs
Kuzey Kıbrıs

3-Gürcistan,

Gürcistan,  Nüfus Cüzdanıyla Gidilen Ülkeler arasında olması sebebiyle Türk vatandaşları tarafından sıkça ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Özelikle Karadeniz Bölgesinde yaşayanların benzin almak için bile gidip geldikleri Gürcistan, Ucuza Tatil Yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir ülkedir. Ulaşımı direkt Batum bileti almak yerine, Trabzon Havaalanı üzerinden sağlayıp kara yoluyla Gürcistan’a girerek bilet fiyatından önemli ölçüde kar edebilirsiniz.

Gürcistan
Gürcistan

Yukarıda Nüfus Cüzdanı ile giriş yapabileceğiniz, Pasaportsuz Gidilen Ülkeler Listesi hakkında bilgiler paylaştım. Şimdi de Vizesiz Gidilen Ucuz Balkan Ülkeleri ile ilgili bilgiler paylaşalım.

Balkanlarda Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesi

1- Makedonya,

Vizesiz Gidilen Balkan Ülkeleri Listesinin ilk sırasında bizden çok da farklı olmayan, hemen hemen aynı kültürle büyüdüğümüz, pek çok Türk’ün yaşadığı ülkelerden biri olan Makedonya var. 300-500 TL arasında bir fiyata gidiş geliş uçak bileti bulabilirsiniz. Makedonya Gezilecek Yerler açısından bir çok seçeneğe sahip. Makedonya’nın Başkenti Üsküp ve Ohrid Gölü listenizde mutlaka yer almalı. Damak tadınıza çok uygun yemekler bulabileceğiniz Makedonya’da büyük porsiyonlu balkan yemeklerini denemeden dönmeyin.

Makedonya

2-Bosna Hersek,

Türkleri en çok seven ülkelerden birisi olan Bosna Hersek, halen savaş ve vahşetin yaralarını sarmaya çalışıyor. Bosna Hersek Başkenti Saraybosna ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca Meşhur Mostar Köprüsü güzelliğiyle sizi büyüleyecek. Damak tadımıza uygun yemekleri bulabileceğiniz Bosna Hersek, yabancılık çekmeden dolaşacağınız nadir ülkelerden birisidir. Uçak biletleri ise 400-600 TL civarında.

Bosna Hersek

3- Sırbistan,

Balkanlarda Vizesiz Gidilen Ülkeler listemizin şimdiki konuğu ise , son yıllarda gittikçe popüler olan Sırbistan. Sırbistan’ın Başkenti Belgrad, kısa süreli tatil planı için ideal bir yer. Belgrad Gezilecek Yerleri ve Avrupa Kıtasının En Güzel Gece Hayatına sahip olması sebebiyle, pek çok gece hayatı meraklısı tarafından sıkça tercih edilen bir şehirdir. Sırp halkı eğlenmeye düşkün olduğu için hafta içi, hafta sonu tüm kulüpler ve sokakları canlıdır. İstanbul, Belgrad uçak biletini 400-600 TL arasında alabilirsiniz.

Sırbistan

4- Karadağ,

Vizesiz Gidilen Balkan Ülkeleri arasında en güzel doğaya sahip ülke Karadağ’dır. Karadağ’a ulaşımı Başkent  Podgorica’da bulunan havaalanını kullanarak sağlayabilirsiniz. Karadağ Gezilecek Yerler açısından en fazla seçeneğe sahip ülkedir. Kardağ’da Başkent Podgorica,  tarihi kenti Kotor ve sahil kasabası Budva mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazılarıdır. Kardağ Uçak Bileti Fiyatları 400-700 TL arasında değişmektedir.

Karadağ

5- Kosova,

Türküye’ye Yakın Vizesiz Gidilen Balkan Ülkeleri arasında denize kıyısı olmayan Kosava, kış aylarında kayak, yaz aylarında ise dağları ve ormanları sebebiyle yayla turizmi sunuyor. Kosava’nın balkanların tam ortasında yer alması sebebiyle diğer Balkan Ülkelerine rahatlıkla kara yoluyla geçebilirsiniz. Ulaşımı, 400 TL civarında alacağınız uçak bileti ile  Kosava Başkenti Priştine üzerinden sağlayabilirsiniz.

Kosova

6- Arnavutluk,

2 veya 3 günlük bir seyahat ile gezebileceğiniz Arnavutluk, vizesiz gidilen bir başka balkan ülkesi. Gezi planınızı Arnavutluk Başkenti olan Tiran ve özelikle Yunanistan’a yakın sahil kentlerini kapsayacak şekilde planlayabilirsiniz. Bir çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış Arnavutluk’da tarihle iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

Arnavutluk

Döviz kurlarında ki ani yükselişin, bir çoğumuzun tatil planlarında değişiklik yapmasına sebep olduğu şu günlerde, Türkiye’ye Yakın Vizesiz Gidilen Ülkeler, bizim için en mantıklı seçenek olacaktır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller.

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir