Türkiye'de Masaj Fiyatları

Türkiye’de Masaj Çeşitleri Ve Masaj Fiyatları

Kategori: Türkiye | 0

Daha önce sizlerle Tayland, Filipinler Ve Endonezya Masajları hakkında yazılar paylaşmıştım. Hepsinin ortak noktası yapılan masajların kaliteli olması ve fiyatlarının son derece uygun olmasıydı. Örneğin Tayland’da 200 Bahta, Filipinler’de 350 Pesoya, Endonezya’da ise 100.000 Rupiye güzel bir masaj yaptırabiliyorsunuz. Fiyatları TL olarak vermiyorum çünkü paramız sürekli değer kaybediyor ve ben yazıları sürekli güncellemek zorunda kalıyorum. Artık tüm telefonlarda bulunan döviz uygulamaları ile kur çevirme işlemini siz de kolayca yapabilirsiniz. İçinde döviz çevirme uygulaması da olan sürekli ihtiyaç duyacağınız Seyahat Uygulamaları hakkında ki yazıyı daha önce paylaşmıştım. Şimdi yukarıda bahsettiğim ülkeler ile bizim ülkemiz arasında masaj kalitesi ve masaj fiyatları açısından bir karşılaştırma yapacağız.

Türkiye’de Masaj Nerede Yaptırılır?

Hemen belirteyim ben genelde, İstanbul’da ki salonlarda masaj yaptırdım. Özelikle büyük şehirlerde gerçek manada masaj yapan salon bulmak kolay. Neredeyse büyük otellerin tamamında Spa Merkezi bulunuyor. Eğer kaliteli ve temiz bir yerde masaj yaptırmak istiyorsanız, otellerin Spalarını tercih edebilirsiniz. Otellerden bağımsız masaj yapan, çok kaliteli Spa merkezleri de bulunuyor. Siz masaj yapacağınız yeri arkadaş tavsiyesi veya İnternet’den araştırma yaparak seçebilirsiniz. Ben en son masajı siteye yazı yazacağım için bir masaj salonunun vip odasında yaptırdım. Masaj salonunda bulunan her oda içinde Türk Hamamı, Sauna, Wc, Dinlenme Koltukları, Masaj Masası bulunuyor. Kimse sizi rahatsız etmeden 2 saat boyunca bu olanakları dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Aşağıda gördüğünüz gibi bir çok ikramdan da ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Türkiye'de Masaj Fiyatları
Türkiye’de Masaj Ve İkramlar

Türkiye’de Ne Tür Masajlar Yapılıyor,

Aslında her türlü masaj çeşidini bulup Türkiye’de yaptırabilirsiniz. Bali Masajı, Taş Masajı, Sırt Masajı, Aromaterapi Masajı, İsveç Masajı, Thai Masajı ve Yağlı Masaj bunlardan sadece bazıları. Gittiğiniz masaj salonuna göre yapılan masajlar farklılık gösterebiliyor. Yapılan masaj çeşitleri, salonda çalışan personelin hangi ülke vatandaşı olduğuna da bağlı oluyor. Genelde Masaj salonlarında Tayland, Filipinler, Endonezya gibi uzak doğu ülkelerinden gelen hanımlar çalışıyor. Bu yüzden Thai Masajı, Yağlı Masaj (Oil Masaj), Bali Masajı her salonda yapılan masaj türleridir.

Türkiye’de yapılan masajın kalitesi asla Tayland, Filipinler ve Endonezya’da yaptıracağınız masajın yanına yaklaşamaz. Bunu asla beklemeyin. Benim gibi Uzak Doğu Ülkelerinde masaj yaptırdıysanız, Türkiye’de yaptıracağınız masajda beklentinizi düşük tutmanızda fayda var.

Türkiye’de Masaj Süreleri,

Uzak Doğuda eğer 1 saat masaj alırsanız, size tam 1 saatlik masaj yapılır. Fakat Türkiye’de Masaj Süreleri genelde 45 dakika ile sınırlanıyor. Uzak doğuda olduğu gibi 1 saatlik tam süreli masaj bulmanız mümkün değil. Zaten genelde fiyat listelerinde masajın 50 dakikalık olduğu belirtilir.

Türkiye’de Masaj Fiyatları,

İşte biz masaj tutkunlarını en çok üzen konu Türkiye’de ki Masaj Fiyatları. Uzak doğuda herhangi bir ülkede 20-30 TL civarında bir fiyata, basit bir salonda yüksek kalitede masaj yaptırabilirken, Türkiye’de bu fiyat ortalama 100 TL civarında ve masaj kalitesi de oldukça düşük oluyor. Eğer Gurupanya, Yakala.co gibi indirim sitelerini takip ederseniz, sıklıkla 70-150 TL arasında otellerin spalarında masaj kampanyalarına rastlarsınız. Masaj Salonlarının Fiyatları 5-8-10 gibi paket halinde alırsanız daha da düşebiliyor. Örneğin 150 TL ye masaj yapan bir salondan, 10 lu masaj paket almanız halinde, size bir masaj 80-90 TL ye gelecek şekilde indirim yapıyor. Gerçekten masaj meraklıysanız bu tip kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Bekleme Salonları
Sabırsızlıkla Masajı Bekleyen Ben 🙂

Sonuç olarak biz masaj meraklıları yoğun iş temposu, trafik hava kirliliği gibi insan bedenini zorlayan faktörleri bir nebze olsun unutabilmek ve rahatlayabilmek için zaman zaman masaj yaptırmak isteriz. Ben çoğu zaman vücudumun masaja ihtiyacı olduğunu hissedebiliyorum. İşte bu gibi anlarda eğer Türkiye’de yaşıyorsanız iki seçeneğiniz bulunuyor. Ya masaj salonuna gideceksiniz yada temiz ve güzel bir hamam bulup orada rahatlayacaksınız. Bugün size Türkiye’de Yapılan Masaj Çeşitleri ve Fiyatlarını anlattım. Bir sonra ki yazıda belki de Hamam konusunu işleyebilirim.

Hepinize Keyifli Masajlar

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir