Tayland’ın Dünyaca Ünlü Masajları Ve Fiyatları

Thai Massage
Tayland Masajı

Tayland Masajı Özellikleri

Tayland denilince ilk akla gelen şeylerden biriside meşhur Thai Tasajı. Bende bir masaj tutkunu olarak bu konuya değinmeden geçemem. 🙂 Uzak doğu, masajın en iyi yapıldığı bölgelerden biridir. Tayland ise masaj konusunda uzak doğu ülkeleri arasında, adı ilk sırada yazılacak olan ülkedir. Masaj Tayland’da insanların geçimlerini sağladıkları büyük bir sektördür ve bunu çok profosyenel şekilde yapıyorlar. Masaj salonunda çalışacakların mutlaka bir okulda eğitim almaları şartı var. Bildiğim kadarıyla 2,3 ay eğitim alanlara sertifika veriyorlar. Bu sertifikaya sahip kişiler masaj salonlarında çalışabiliyor. Bazı yerler turistlere özel hızlandırılmış kurslarda veriyor. Sizde bu kurslara katılıp çevrenizdekileri mutlu edebilirsiniz. 😉

Tayland masaj okulu
Tayland Masajını Öğrenmek İsteyen Turistlerde Var

Ülkenin hemen hemen her yerinde 7/11(market zinciri) ile beraber en sık rastlayacağınız şeylerden biride masaj salonlarıdır. Bir çok şehirde masaj yaptırdım. Masaj sürenizi eğer 1 saat olarak seçtiyseniz size 1 saat masaj yapıyorlar. 59 dakika yapanına denk gelmedim. İşlerini ne kadar doğru yaptıklarını anlamanız için bunu özelikle belirtiyorum.

Masaj yaptırdıktan bir kaç saat sonra vücudunuzdaki rahatlamayı ve enerjiyi sizde hissedeceksiniz. O yüzden masaj sevmeseniz bile en az bir kez deneyin.

Tayland'da Masaj Fiyatları
Tayland’da Masaj Fiyatları

Tayland Masaj Çeşitleri Ve Fiyatları

Gelelim Tayland’da yaptıracağınız masaj çeşitlerine ve fiyatlarına, yukarıdaki listede benim gittiğim bir masaj salonunun fiyatları görünüyor. Ortalama fiyatları da ben yazıyorum.

Food Massage ( ayak masajı ) : 1 saat >>150 baht İle 250 baht arasında değişiyor.

Thai Massage ( tüm vucuda yapılan masaj ) : 1 saat >> 150 baht ile 250 baht arasında değişiyor.

Oil Massage ( tüm vücuda yağ ile yapılan masaj ) :1 saat >> 300 baht ile 500 baht arasında değişiyor.

Aroma Terapi masajı : 1 saat >> 350 baht ile 600 baht arasında değişiyor.

Bana göre masaj fiyatları ülkemize kıyasla oldukça uygun. Ben yukarıda belli başlı masaj çeşitlerini ortalama fiyatlar vererek yazdım. Tayland’da bir çok farklı masaj türünü yaptırabilirsiniz. Elbette aynı masajları spa adı altında, çok daha pahalı yapan yerlerde var. Eğer isterseniz buralarda da yaptırabilirsiniz, bu sizin tercihiniz.

Tayland tatili planlayanlar listenin başına, her gün masaj koymayı unutmasınlar. 😉 Bana güvenin döndüğünüzde çok arayacaksınız. Hepinize bol masajlı tatiller…

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir