Slender Man 2018 Fragman

Kategori: Film Arşivi | 0
Slender Man
Slender Man

Filmin Türü: Korku
Vizyon Tarihi: 31 Ağustos 2018
Yönetmen: Sylvain White
Oyuncular: Joey King, Annalise Basso, Javier Botet, Julia Goldani Telles

Konu: Slender Man isimli korku dolu karakteri, muhtemelen duymayan, etmeyen kalmamıştır. Slender Man, Victor Surge adı ile de bilinen Eric Knudsen tarafından, 2009 yılında ortaya atılmış bir karakter. Creepypasta isimli korkunç kurgu hikayeler paylaşılan sitede yayımlanması ile başlayan macerası, bulunduğumuz güne kadar devam etmeyi başardı. Karakter yapısı olarak, genellikle gizli gizli insanları izleyen, insanları kaçıran ya da travma geçirmelerine sebep olan birisi. Özellikle de çocukları.  İnternet üzerinde, kendisi ile ilgili yayımlanmış olan bir sürü farklı hikayesi bulunan ve Minecraft‘ta da kendisine Enderman olarak karşılaştığımız karakter hakkında, Slender: The Eight Pages ve Slender: The Arrival isimli oyunlar da piyasaya sürüldü. 2014 yılının başlarında, Slender Man hikayelerinden etkilenen biri, 12 yaşındaki bir kız çocuğunu da bıçaklamıştı.

Öncelikle, birçok kişi tarafından dört gözle beklenilen filmin, hayranları ile 31 Ağustos 2018 tarihinde buluşacağını belirtmemizde fayda var. Filmde, tam olarak internet üzerinde ve oyunlarda resmedildiği gibi gösterilmiş karakterimiz. Görüntüsü ile bile deli gibi can sıkacak seviyede uzun kollar ve boy, üzerinde herhangi bir şey bulunmayan bomboş bir surat. Tam bir şekilde görememiş olsak da, film için yayınlanmış olan fragmanın içerisinde, birkaç yerde takım elbisesiyle de görünüyor. Yani, bütün bu özelliklerinin üstüne, bir de hiçbir şey anormal değilmiş gibi bir havası olan, siyah takım ve kırmızı ya da siyah kravatı ile, bizlere korku dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Slender Man garip anatomik özelliklere sahip fazla uzun kol ve bacakları bulunan ve yüzü olmayan, takım elbise giyen ürkütücü bir karekter. Genellikle çocukları hedef alan korkutucu figür onları sürekli takip ediyor ve kaçırıyor. Hikayenin popüler olmasıyla beraber çeşitli oyunları da çıkan ürkütücü karekterin ismi ise daha 2014 yılında trajik bir olayla gündeme geldi. Tamamen kurgu olan bu karakter şiddet suçlarının ortasında yer almaya başladı. 2014’te 12 yaşındaki iki kız, sınıf arkadaşlarına yönelik işledikleri vahşi suçun arkasında Slender Man olduğunu iddia etti. Haliyle Sony‘nin 2016 yılında duyurduğu gerilim filminin ilk fragmanına yapılan geri dönüşler de bu olayların hepsini yeniden canlandırıyor.

Slender Man, 31 Ağustos 2018’de sinemalarda.

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir