Sarsala Koyu Dalaman

Sarsala Koyu Gezi Notları

Kategori: Ege Bölgesi, Marmaris, Muğla, Türkiye | 0

Türkiye’nin En Güzel Koyları yazımıza, Dalaman da bulunan Sarsala Koyu Gezi Notlarıyla devam ediyoruz. Zorlu bir yol sonunda ulaşılan Sarsala Koyu, sizi gittiğinize asla pişman etmeyecek güzellikte manzaralar ve muhteşem bir plaj sunuyor. Dalamandan gelecekler için yaklaşık 15 Km süren bol virajlı, tırmanışlı ve inişli bu yol gözünüzü korkutmasın mutlaka gidin. Bu zorlu yol boyunca size Kocagöl eşlik edecek ver her fırsatta durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz Sarsala Koyu Yolu boyunca doğayla iç içe vakit geçirebileceksiniz. Sarsala Koyuna genellikle lüks yatlar demirliyor. Koyun ve manzaranın güzelliği burayı herkes için cazip hale getiriyor. Yolun zorlu olması ve pek fazla bilinmemesi sebebiyle hafta sonları dışında çok kalabalık olmuyor. Ben Mayıs ayında gittiğim için Plajda sadece 5-10 kişi vardı. Demirli yatların sayısı insanların sayısından fazlaydı.

Sarsala Koyu Manzaralar, Kocagöl

Sarsala Koyu içinde yemek yiyebileceğiniz restaurant, şezlong, şemsiye wc, duş ve soyunma kabinleri bulunuyor. Yani her türlü ihtiyacınızı plajdan karşılayabilirsiniz. Sarsala Koyu plajı genelde kumlu olsa da yer yer taşlık da olabiliyor. Deniz ayakkabınız varsa mutlaka yanınıza alın.

Muğla Gezilecek Yerler yazılarıma göz atmak isteyebilirsiniz.

Sarsala Koyu, Kocagöl

Sarsala Koyu Nerede,

Sarsala Koyu, Ege Bölgesinde Muğla’nın Dalaman ilçesine 15 Km uzaklıkta bulunuyor. Eğer Dalaman Havalimanına geldiyseniz buradan araç kiralayarak 30 dakikalık bir yolculukla Sarsala Koyuna ulaşabilirsiniz. Ben Göcek Gezisini tamamladıktan sonra Sarsala koyuna geçtim. Göcek, Sarsala Koyu Arası Mesafe 32 Km. Bu yolculukta yaklaşık 1 saatinizi alabiliyor. Hem yol çok virajlı hem de manzaralar harika olduğu için sık sık durup fotoğraf çekme ihtiyacı duyuyorsunuz. Toplu taşıma ile ulaşım benim gittiğim mayıs ayında yoktu. Diğer aylarda var mı tam bilemiyorum. Kendi aracınızla yada 3-5 kişilik gurup iseniz taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sarsala Koyuyla ilgili anlatılacak çok fazla bir şey yok çünkü mutlaka gidip kendiniz görmelisiniz. Paylaştığım bir kaç fotodan aşağı yukarı bir fikir sahibi olabilirsiniz. Zamanınız varsa, yolunuz Marmaris tarafına düşerse bir kaç saatliğine de olsa mutlaka uğrayın.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Sarsala Koyu
Sarsala Koyu
Sarsala Koyu Plajı
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir