Safranbolu Gezi Notları

Kategori: Karadeniz Bölgesi, Türkiye | 0

Hafta sonu tatili veya 2,3 günlük Kısa Tatil Planı yapmak isteyenler, sizin için mükemmel bir seçeneğimiz var. Büyük şehrin karmaşasından, işinizin stresinden bunaldıysanız, biraz nefes alıp dinlenmek, farklı bir yer görüp rahatlamak ve hayatınıza bir renk katmak istiyorsanız Safranbolu tam da size göre bir yer. Gezi planı yapabileceğiniz birçok alternatifin bulunduğu bu şirin belde de, aynı zamanda harika yemekler de yiyebilirsiniz. Bunların yanı sıra eğer tarihi ev ya da köşkte kalmak gibi bir hayaliniz varsa Safranbolu Konaklama için size çok sayıda alternatif sunuyor. Safranbolu Otelleri ve Safranbolu Otel Fırsatlarını aşağıda ki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Safranbolu Ulaşım

Safranbolu, Batı Karadeniz bölgesinde yer alıyor. Karabük iline bağlı şirin bir ilçe olan Safranbolu’nun, İstanbul’a uzaklığı 400 Km, Ankara’ya uzaklığı ise sadece 230 Km. Hemen hemen Türkiye’nin her yerinden Safranbolu’ya kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. İstanbul’dan 5 saatlik, Ankara’dan ise 3 saatlik keyifli bir yolculukla Safranbolu tatiline başlayabilirsiniz.

Safranbolu Konaklama

Gezilecek görülecek yerler ek olarak Safranbolu Konaklama açısından sizlere bir birinden güzel olanaklar sunuyor. Günübirlik gezi planı yerine, sizi bekleyen muhteşem Safranbolu Otelleri içinden birini seçerek 1,2 gece konaklamak sizi çok daha mutlu edecektir. O yüzden İnternet’te sıka karşınıza çıkan, Safranbolu Otel Fırsatları reklamlarını takip etmeyi unutmayın. Hiç merak etmeyin, Safranbolu Otel Fiyatları oldukça makul. Safranbolu Ucuz Otelleri yanı sıra tarihi bir köşkte kalarak tatil anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Benim size tavsiyem konaklamanızı Safranbolu Merkez Otellerinden birinde yapmanız olacaktır. Hem ulaşım açısından hem de zaman kaybetmemek için merkezi bir otelde konaklama her zaman en mantıklı seçenektir.

Safranbolu Gezilecek Yerler

Kristal Teras ve Tokatlı Kanyonu

Benim favorim olan Kristal Terasla gezinize başlayabilirsiniz. Muhteşem bir manzaraya sahip Safranbolu Kristal Teras, İncekaya Kanyonun üzerinde bulunuyor. Safranbolu Merkezden uzaklığı ise yaklaşık 8 Km. Bol bol fotoğraf çekin ama Kanyon manzarasının tadını çıkartmayı da unutmayın.

Hıdırlık Tepesi

Safranbolu Evlerini ve Safranbolu Manzarasını en iyi görebileceğiniz yer olan Hıdırlık Tepesine mutlaka uğramalısınız. Buradan harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada gördüğüm manzara bana biraz Şirince’yi hatırlattı. Belki size de anımsatır.

Safranbolu Evleri

Safranbolu Evlerini özel kılan, bir birine çok yakın ve büyük evler olmasına rağmen bir birinin ışığını kesmeden yapılmış olması. Evler genellikle büyük aileler için inşa edilmiş, deprem ve sel gibi doğal afetlere de dayanıklı. Ayrıca Safranbolu UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alıyor. Yollar ve sokaklar Arnavut kaldırımıyla yapılmış. Bu sokaklarda gezmek çok keyifli, insana sanki başka bir zamanda hissi veriyor.

Cinci Han Ve Cinci Hamamı

Safranbolu’da bulunan çok sayıda ki tarihi yapıdan biri olan Cinci Han, terasında manzaraya karşı çay ya da kahvenizi içebileceğiniz, soluklanıp tarihi hissedebileceğiniz, Safranbolu’ya gelip uğramadan
gidemeyeceğiniz yerlerden biri. Çok kısa bir yürüyüşle Hem Cinci Hanı, hem de Cinci Hamamını gezebilirsiniz.

Ayrıca vakti olanlar Yemeniciler Çarşısı Arastası ve Bakırcılar Çarşısını mutlaka gezmeli. Eğer şehirden kaçmak ve bir kaç gün de olsa tarih kokan bir şehirde kaybolmak istiyorsanız Safranbolu sizin için ideal bir gezi planı olacaktır.
Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir