PENANG ADASI GEZİLECEK YERLER, MALEZYA

Kategori: Asya, Malezya, Penang | 2

Penang Hakkında Bilgi,

Malezya’nın Kültür Başkenti Penang için sadece 3 gün ayırabildim.Gezi planımda Penang Hill ve Kek Lok Si tapınağı vardı. Kuala Lumpur’dan uçakla 45 dakika süren yolculuğun ardından ulaştığım Penag, Penang Köprüsü ile ana karaya bağlanmış bir ada. Farklı ırklardan bir çok insanın yaşadığı Penang nüfusunu Çinliler,Hindistanlılar ve Malaylar oluşturuyor. Şehre iner inmez bu hemen gözünüze çarpıyor. Çok sayıda kilisenin yanında Budist tapınakları da bulunuyor. Penang ile ilgili bir başka önemli not da yemekleri ile meşhur bir şehir olmasıdır. Asya genelinde olduğu gibi taksi fiyatları ucuz fakat toplu ulaşımın yaygın olduğu Penang’da genelde otobüsle ulaşım sağladım.

Penang Hill
Penang Hill

Penang Adası Gezilecek Yerler,

Uzun İstanbul – Kuala Lumpur uçuşundan hemen sonra bağlantı uçuşuyla geldiğim Penang’da ilk günümü dinlenerek ve yemek için bir şeyler ararken küçük şehir turu yaparak geçirdim. İkinci gün sabah erken saatlerde ise planladığım bir kaç yeri birden görmek için yola çıktım. Toplu taşıma ulaşım ağı oldukça yaygın olduğu için genelikle otobüsleri kullandım. Siz de Penang Gezisi için toplu taşımayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Penang Hill, Penang Tepesi 

Penang Hill’e Çıkış

Penang Hill tüm şehre hakim bir tepeden manzarayı izleyebileceğiniz ve aynı zamanda yüzlerce çiçek ve bitkinin arasında dolaşarak çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bir yer. Adında anlaşılacağı gibi dağın zirvesinde olan Penang Hill’e yukarıdaki resimde gördüğünüz vagonlara binerek ulaşıyorsunuz. Çiftler için aşklarının sonsuza kadar sürmesini simgeleyen kilitleri, üzerine isimlerini yazarak astıkları bir dilek yeri bulunan tepede, çok sayıda kafe de bulunuyor. Alan çok büyük olduğu için yürümekte zorlanan ziyaretçiler için golf arabaları ile gezme imkanı da bulunuyor.

Penang Hill

Eskiden tepeye çıkmak için kullanılan vagonlarda bu alana konularak nostaljik bir ortam yaratılmış.Ayrıca yukarıda sizi çok sayıda maymun bekliyor. Bu sevimli hayvanlar elinizdeki yiyecekleri alıp bir anda gözden kayboluyorlar.Telefonlarınıza dikkat edin. 😉

Maymunlar
Penang Hill’de Maymunlar Her Yerde

Kek Lok Si Tapınağı,

Kek Lok Si Temple
Kek Lok Si Tapınağı

Malezya’nın En Büyük Tapınağı olan Kek Lok Si’nin atmosferi ve sunduğu manzaralar fotoğraf çekmeyi sevenler için bulunmaz bir nimet. Tapınaktaki İşlemelere ve Budist inancının simgesi heykellerin güzelliğine hayran kalacaksınız. İçeride ibadet edenleri de görebiliyorsunuz.

Kek Lok Si Temple
Kek Lok Si Tapınağı

Street Art GeorgeTown,

Bolca fotoğraf çektirebileceğiniz bir yer daha, sokak sanatları Penang’ın merkezi Georgetown’da bulunuyor. Belkide Penang’ın en meşhur yerlerinin başında geliyor. Çok güzel fotoğraflar çıkartabileceğiniz renkli ve güzel sokaklarda dolaşmaya bayılacaksınız. Kısa Penang Gezisi ile ilgili aklımda kalan bunlar. Malezya gezi rotası ve maliyet için buraya tıklayabilirsiniz.

Street Art Georgetown
Sokak Sanatları, Georgetown

 

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir