Palamutbükü, Datça

Kategori: Datça, Ege Bölgesi, Muğla, Türkiye | 0

Türkiye’nin En Güzel Tatil Beldeleri arasında yer alan, Datça Gezilecek Yerler yazılarına Palamutbükü ile devam ediyoruz. Daha önce ki yazımda bahsettiğim Knidos Antik Kentine çok yakın konumda ki Palamutbükü, Datça’da denize girmek ve konaklamak için ideal yerlerden birisi. Uzun, çakıllı bir plaja sahip Palamutbükünün denizi tertemiz. Plajın uzun olması sebebiyle en kalabalık günlerde bile ziyaretçiler kendilerine yer bulmakta zorlanmıyor. Eminim özellikle Knidos Antik Kentini görmek isteyenler yol üstünde bulunan çok sayıda bükten en meşhur olan, Palamutbüküne uğrayarak, sıcak havada biraz serinlemek isteyecektir. Ben Mayıs ayında gittiğim için Palamutbükü oldukça sakindi. Size de tavsiyem fırsatınız varsa sezon dışı aylar olan Mayıs, Eylül aylarında gitmeniz.

Datça Plajları

Palamutbükü Nerede?

Palamutbükü, Ege Bölgesi, Muğla ilinde Datça merkeze 25 Km uzaklıkta Yaka Köyü sınırları içinde yer alıyor. Palamutbükü’nün, Knidos Antik Kentine uzaklığı ise 15 Km.

Palamutbükü’ne Nasıl Gidilir?

Muğla’da bulunan Dalaman Havalimanını kullananlar, önce Marmaris’e gidip oradan Datça minibüslerini kullanarak Datça merkeze gelebilir. Datça Merkezden ise taksilerle Palamutbükü’ne ulaşabilirsiniz. Eğer amacınız Datça Yarımadasını gezmekse size tavsiyem araç kiralamanız olacak. Hem Knidos Antik Kenti hem de denize girebileceğiniz bükler Datça Merkeze oldukça uzak ve dağınık konumda.

Palamutbükü, Datça

Palamutbükü Konaklama,

Palamutbükü konaklama açısından çok sayıda alternatif sunuyor. Sezona göre 100 TL ile 500 TL arasında değişen fiyatlara hem Datça’da hem de Palamutbükünde otel bulabilirsiniz. Ben Datça Merkezde kalmıştım. Size de tavsiye ederim. Hem uygun fiyata kalabilir, hem de uygun fiyata yeme içme seçeneklerine sahip olabilirsiniz. Palamutbükünde kalmak isteyenler ise, otel, pansiyon, bungalow gibi çeşitli konaklama seçeneklerinden bütçelerine uygun olanı seçebilir.

Palamutbükü Datça

Palamutbükü Fiyatlar,

Özellikle Palamutbükü Plajında fiyatlar bana çok yüksek geldi. Plaja yakın Kefelerde fiyatlar çok yüksek. Mayıs ayı olmasına rağmen porsiyon köfte 37 TL, patates kızartması 17 TL idi. Size tavsiyem eğer bütçeniz kısıtlıysa şezlong, şemsiye kiralamadan ve bir şeyler yemeden önce fiyatları sormanız. Aynı fiyatlara Datça merkezde rahatlıkla balık yiyebilirsiniz.

Sözün kısası eğer Datça Gezisi planlıyorsanız, Knidos Antik Kentini ve Datça Yarımadasında bulunan çok sayıda ki bükü mutlaka görmelisiniz. Denizi çok temiz ve sunduğu manzaralar görülmeye değer. Eğer aracınız varsa Datça Yarımadasının tamamını gezmenizi tavsiye ederim. Özellikle Palamutbükü aralarında en çok bilinen ve en çok tercih edileni.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir