Kıyıköy Kırklareli

Marmara Bölgesi Tatil Yerleri

Kategori: Marmara Bölgesi | 0

Yaz tatilinde güneye inemeyenler için Marmara Bölgesinde tatil yapabileceğiniz yerleri listeledik. Eğer Marmara Bölgesinde yaşıyorsanız, kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu bölgeler fiyat olarak da Bodrum, Antalya, Marmaris gibi yerlere kıyasla oldukça ucuz. 3,4 kişilik bir ailenin tatil maliyetini göz önüne alırsak, daha yakın ve daha ucuz konaklayabileceğiniz yerler seçmeniz doğal olacaktır.

İşte size Marmara Bölgesi gezilecek ve tatil yapılabilecek ucuz yerler listesi,

İğneada, Kırklareli

Dupnisa Mağarası
Dupnisa Mağarası

İğneada’yı ilk sıraya koyuyoruz çünkü bizim için yeri ayrı. Muhteşem Longoz ormanları ve Dupnisa mağarasıyla görülmeye değer bir yer. Detaylı yazıya Buradan ulaşabilirsiniz.

Kıyıköy – Kırklareli

Kıyıköy Kırklareli
Kıyıköy Kırklareli

Kırklareli’ne bağlı Kıyıköy sakinliği gezilecek yerleri ile huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin gözdesidir. İster nehirde tekne gezisi yapın isterseniz tarihi Kiliseleri, mağaralarını gezin. Kıyıköy’de herkese göre yapılacak bir aktivite bulunuyor. Kıyıköy, İstanbul’a 180 km uzaklıkta bulunuyor.

Karasu – Sakarya

Karasu - Sakarya
Karasu – Sakarya

İstanbul’a olan yakınlığı ile bir çok tatilcinin ilgisini çeken Karasu, fiyatları sebebiyle de tatilcilere oldukça cazip geliyor. Özelikle ailece tatil yapanların tercih ettiği Karasu, Sakarya’ya 48 Km uzaklıkta bulunuyor. Çok sayıda kiralık yazlık olması sebebiyle ucuza konaklama imkanı sunan Karasu, kalabalık bir gurupla yada ailece tatile çıkıyorsanız 100-150 TL arasında bir fiyata yazlık kiralayarak güneyde 1 kişi için ödeyeceğiniz fiyata tüm aile konaklayabilirsiniz.

Burgazada – İstanbul

Burgazada - İstanbul
Burgazada – İstanbul

İstanbul’a çok yakın olan Burgazada’ya günübirlik de gidebilirsiniz. Heybeliada ve Kınalıada yakın Burgazada’ya Kadıköy ve Eminönü’nden kalkan vapurlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Burgazada’da denize girebileceğiniz bir çok plaj bulunuyor. Burgazada’da  Türk edebiyatının ustalarından Sait Faik’in evini de ziyaret edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz hafta sonları kalabalık olan adaya hafta içi gitmeniz.

Erikli – Edirne

Erikli Keşan

Edirne il sınırları içinde bulunan Erikli, hem yakın olması hemde tertemiz deniziyle bir başka gözde tatil beldesidir. İstanbul’a 240 Km mesafededir. Kısa tatillerini yolda harcamak istemeyenler için son derece cazip. Erikli konaklayabileceğiniz bir çok pansiyon ve otelin yanı sıra kamp yapma imkanı da sunuyor. Su sporları seviyorsanız Erikli bu imkanı da sunuyor.

Marmara Bölgesi Kamp Alanları İçin Tıklayınız.

Marmara Adası – Balıkesir

Marmara Adası - Balıkesir
Marmara Adası – Balıkesir

Türkiye’nin Gökçeada’dan sonra ikinci en büyük adası olan Marmara Adasına, İstanbul’dan kalkan deniz otobüsleriyle 2.5 saatte kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmara Adası her bütçeye göre konaklama imkanı sunuyor. Adada, yürüyüş, dağ bisikleti, kano, dalış gibi pek çok aktivite yapma imkanınız var. Aktivitelerin yanı sıra denize girebileceğiniz çok sayıda plajda bulunuyor.

Enez – Edirne

Enez - Edirne
Enez – Edirne

Edirne’nin bir başka tatil beldesi olan Enez, İstanbul’a 290 Km uzaklıktadır. Enez, Marmara Bölgesinde yaşayıp tatillerini yolda geçirmek istemeyenler için ideal bir seçim olacaktır. Hem denize girip hemde gezebileceğiniz bir çok tarihi yeri bulunan Enez’de, konaklama ve yeme içme fiyatları da son derece uygun.

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir