Manila Gezi Notları, Filipinler

Kategori: Filipinler, Manila | 1

Filipinler’in Başkenti Manila tam bir metropol. Trafiğiyle İstanbul’u mumla artan kalabalık ve kasvetli şehir bizim gibi İstanbul’da yaşayanlar için hiçde cazip gelmeyecektir. Zengin ve fakir arasındaki uçurumu bu şehirde net bir şekilde görebilirsiniz. Sadece devasa alışveriş merkezi Mall Of Asia’yı bile ancak 2 günde gezebilirsiniz tabi tatilde alışveriş merkezinde zaman kaybetmeye niyetiniz varsa 😉 Burada 3 günden fazla kalmanızı tavsiye etmem zira kalabalık ve trafik insanı çıldırtıyor. Buranın tek cazip yönü gece hayatıdır. 🙂

Manila gece hayatı yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Mania Ulaşım,

Manila Ninoy Aquino Havaalanına indikten sonra şehir merkezine taksilerle ulaşabilirsiniz. Taksi fiyatları gayet uygun yalnız taksimetre açtırmadan binmemeye gayret edin. Taksimetre açmayanlarla mutlaka pazarlık edin normal fiyatın 2-3 katı fiyat söylüyorlar. Biz havaalanından Makati’ye taksi ile 250 pezoya gittik. 10 dakikalık yolu 1-1.5 saatte gittiğimiz oldu o yüzden uçağa binecekseniz bunu göz önüne alarak erken çıkmanızı tavsiye ederiz. Şehir içi ulaşımını da taksi yada jeepney ile sağlayabilirsiniz.

Manila’da toplu taşıma için kullanılan Jeepney ler

Manila Yeme İçme Fiyatları,

Dünyanın bütün mutfaklarını Manila’da kolayca bulabilirsiniz. Fast foodlar, yerel restaurantlar hatta Türk restorantları bile bulabilirsiniz. Fiyatlar İstanbul seviyelerinde. Bu konuda sıkıntı yaşamazsınız.

Manila Gezilecek Yerler,

Manila’da kaldığımız 2 gün boyunca trafik ve kalabalıktan dolayı gün içinde çok fazla yere gitme şansımız olmadı. İstanbul gibi metropol olmasından dolayı bizim çok ilgimizi çekmedi. Genelde Manila Gece Hayatına takıldığımız için sadece iki yere gidebildik. 😉

Mall Of Asia Manila, Dünyanın En Büyük Alışveriş Merkezi olan Mall of Asia gündüz sıcağından kaçmak ve zaman geçirmek için tercih edilebilir.

İkinci bir seçenek Eski Manila diye anılan Intramurosa gidilebilir.

Manila Konaklama,

Biz Makati bölgesinde geceliği 90tl ye Hotel Durban’da kaldık. Konumu gayet iyiydi. Çevresinde sıkılmadan zaman geçirebileceğiniz alışveriş merkezleri, restaurantlar, publar ve gece kulüpleri var.

Manila Gece Hayatı,

Makati Gece Hayatı arayanların tercih ettiği bir bölge. Bir çok Bar, Gece Kulübü, Go go Bar bu bölgede bulunuyor. Detaylı Manila Gece Hayatı için tıklayın.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

  1. Yusuf

    Manila iyiymiş, ulaşım kolaylığı olması gece hayatının renkli olması heyecanlandirdi, anlatımız güzel tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir