Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, Antalya Gezi Notları

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya | 0

Ekim ayında yaptığım Antalya gezisi sırasında 2. kez gittiğim Manavgat Şelalesi ile ilgili bir kaç önemli bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce Düden Şelalesi ile ilgili bilgileri paylaşmıştım. Çok fazla detaya girmeden Antalya Gezilecek Yerler arasında yer alan Manavgat Şelalesi hakkında aklınıza gelebilecek,  Manavgat Şelalesi Nasıl Gidilir, Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti, Manavgat Şelalesi Müze Kart Geçer Mi, Manavgat Şelalesi Ziyaret Saatleri gibi sorulara cevap vereceğim.

Manavgat Şelalesi Nerede,

Manavgat Şelalesi Antalya il sınırları içinde yer alıyor. Antalya merkezine yaklaşık 75 Km uzaklıkta, Manavgat ilçe merkezine ise 5 Km uzaklıkta bulunuyor. Özel araç ile gelecekler tabelaları takip ederek yada telefonlarında bulunan Google Maps uygulaması ile kolaylıkla ulaşabilir.

Manavgat Şelalesi Ulaşım,

Antalya-Manavgat Şelalesi Ulaşım, Antalya merkezden buraya toplu ulaşım ile gelmek için önce Antalya Otogara gitmek gerekiyor. Antalya Otogardan Manavgat İlçe Merkezine yolculuk yaklaşık 1.30 saat sürüyor. Daha sonra ise aşağıda anlattığım Manavgat Merkez- Manavgat Şelalesi minibüsünü kullanarak ulaşım sağlanıyor.

Antalya-Manavgat Ulaşım Ücreti 15 TL.

Side-Manavgat Şelalesi Ulaşım, Side Merkezde bulunan otogardan Manavgat Minibüslerini kullanarak, yaklaşık 15 dakikalık bir yolculukla Manavgat ilçe merkezine gelmeli. Maalesef Side- Manavgat Şelalesi arası direkt ulaşım sağlanamıyor.

Side- Manavgat Ulaşım Ücreti 3 TL

Manavgat Merkezden geçen ve üzerinde Şelale yazan minibüsleri kullanarak yaklaşık 10 dakikalık bir yolculukla Manavgat Şelalesine ulaşılıyor.

Manavgat Merkez- Manavgat Şelalesi Arası Minibüs Ücreti 2.5 TL.

Manavgat Şelalesi Antalya
Manavgat Şelalesi Manzaralar

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti,

Düden Şelalesi kadar çok zamanınızı almayacak olan Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti Kişi Başı 6 TL. Bana göre Düden Şelalesi Manavgat Şelalesinden çok daha güzel ve görkemli.  Ayrıca çevresinde vakit geçirebileceğiniz çok daha fazla yer var. Buna rağmen Düden Şelalesi Giriş için 5 TL öderken Manavgat Şelalesi Giriş için 6 TL ödemek bana biraz tuhaf geldi. Ama devlet tarafından işletilen müzelere ödenen fahiş fiyatlar göz önüne alındığında, Şelalelere giriş ücretleri son derece makul. Manavgat Şelalesi Kafeterya Fiyatlarına gelirsek, Ben sabah saatlerinde gittiğim için herhangi bir şey yemedim. 1 çay ve 1 su için 5.5 TL ödedim.

Manavgat Şelalesi Müze Kart Geçer Mi ?

Bilginiz olsun, pek çok müze ve ören yerinde kullandığımız Müze Kart, Manavgat Şelalesine girişlerde geçmiyor.

Manavgat Şelalesi Ziyaret Saatleri

Herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyor. Günün her saatinde rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Tabi ki fotoğraf çekmek ve manzarayı izlemek istiyorsanız, ziyaret için en uygun zaman gün batımı olacaktır. İnsanlar genelde sabah ziyaret ediyor ve Şelale manzarası eşliğinde kahvaltı ediyor.

Manavgat Şelalesi Hakkında Genel Bilgi,

Ülkemizde bir birinden güzel Şelaleler bulunuyor. Bunlardan birisi de Manavgat Şelalesi. Antalya Görülmesi Gereken Yerler arasında ilk sıralarda yer alan Manavgat Şelalesi, yükseklik açısından ilk gördüğünüz an sizi hayal kırılığına uğratabilir. 4 metre yüksekliği bulunan Manavgat Şelalesi masmavi akan suyuyla muhteşem bir manzara sunuyor. Ağaçlarla çevrili şelalede piknik yapabilirsiniz. Şelale içinde hediyelik eşya dükkanları, kafeteryalar bulunuyor. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Manavgat Şelalesi sesi eşliğinde bir şeyler içerek güzel ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. 1 saatlik Manavgat Şelalesi Gezi Planı yeterli olacaktır.

Eğer benim gibi Side’de yada Manavgat yakınlarında kalıyorsanız veya Manavgat Şelalesi yolunuzun üzerindeyse mutlaka uğramalısınız. Soru ve Görüşlerinizi yorum kısmında lütfen benimle paylaşın.

Hepinize Mutlu Tatiller 🙂

Manavgat Şelalesi Antalya
Manavgat Şelalesi
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir