MALEZYA GEZİ ROTASI VE MALİYET

Malezya en sevdiğim ülkeler arasında yerini almayı başardı. Toplam 11 gün süren Malezya gezimin rotasını ve maliyetini sizlerle paylaşmak istedim. Böylece seyahat için ne kadar bütçeye ihtiyacınız olduğu hakkında bir fikriniz olabilir. Öncelikle şunu belirteyim Malezya Türk vatandaşlarından Vize istemiyor. 90 gün süreyle vizesiz kalabilirsiniz.

Ben Kuala Lumpur gidiş, Bangkok dönüş biletimi Qatar Airways’den 1300 tl ye almıştım. Uçuş süreleri de oldukça makul sadece 2 saat aktarma süresiyle biletinizi alabilirsiniz. İç uçuşlarda Air Asia’yı kullandım.

Penang Hill’e Çıkmak İçin Eskiden Kullanılan Teleferikler

Malezya Rotası :

Kuala Lumpur →Penang →Langkawi → Kuala  Lumpur

Konaklama:

Toplamda 3 farklı destinasyon için 11 günlük bir plan yapmıştım. Kuala Lumpur 4 gece, Penang 2 gece, Langkawi 4 gece konaklamalı bu tatilde oteller için ortalama oda başına gecelik 80 tl ödedim. Yani toplamda kişi başına otel masrafım 400 tl oldu. Kaldığım otellerde genelde 3 yıldızlıydı ve konforluydu diyebilirim. Tabi ki otelin konforu göreceli olabiliyor. 🙂 Ben çok fazla otelde vakit geçirmediğim için temiz ve merkezi olması benim için yeterli. Otelleri de erken rezervasyondan almanız uygun fiyatlı konaklamanızı sağlayacaktır.

Malezya Budist Tapınağı Penang

Yol Maliyeti :

Bu seyahat için iki kez uçak, bir kezde feribot kullandım. Kuala Lumpur→ Penang uçuşuna 70 tl , Penang→ Langkawi feribotu için 70 tl Langkawi →Kuala Lumpur uçuşuna 55 tl ödedim. Şehir içi ulaşımda metro ve taksi kullanabilirsiniz. Taksi fiyatları oldukça uygun. Kuala Lumpur’da havaalanından şehir merkezine metro bulunuyor.

Malezya tatilimin toplam maliyeti, 1400 tl oldu. Bunun içinde yemek, uçak hariç yol masrafları, tekne turları, parasailing ve hediyelik eşyalar vardı. Eğer siz yerel restaurantlarda yemek yerseniz ve hediyelik eşyayı benim gibi abartmazsanız çok daha uyguna bu tatili yapabilirsiniz.;)

Hepinize bol seyahatli günler 🙂

 

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

2 Responses

  1. eirport

    orada tl mi geçiyor yoksa sen döviz kuruna göremi hesapladın Metin 🙂

    • pintigezgin

      Siz yorulmayın diye döviz kurunuda ben çevirdim 😉 Malezya para birimi Ringit şu anki kura göre yaklaşık olarak 1 tl = 1 Ringit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir