Malezya Gece Hayatı

Malezya Gece Hayatı

Kategori: Kuala Lumpur, Malezya | 0
Malezya Gece Hayatı
Malezya Gece Hayatı

Malezya Gece Hayatı denilince ilk akla gelen yer ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Kuala Lumpur’dur. Kuala Lumpur ülkenin ekonomi, turizm, sanayi ve teknoloji alanlarında da en büyük şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazıda sizinle Kuala Lumpur Gece Hayatında, ihtiyacınız olabilecek bilgileri paylaşacağız.

Malezya Gece Hayatı
Malezya Gece Hayatı

Kuala Lumpur Konaklama,

Biz konaklamamızı Kuala Lumpur’un eğlence merkezi olan, Bukit Bintang bölgesinde, Hotel Soleil de yaptık. Otel eski ve çok büyük bir otel. Eğer üst katlarda kalırsanız sizi muhteşem Kuala Lumpur manzarası bekliyor. Otele giriş çıkış çok rahat, kimse size yada misafirinize bir şey sormuyor. Tabi ki güvenlik açısından pek iyi bir durum değil.

Kuala Lumpur Fiyatlar,

Bukit Bintang sağlı sollu masaj salonları, barlar ve gece kulüpleri bulunuyor. Bukit Bintang Sokakları ise, sizi yolunuzdan sık sık çevirecek, Afrikalı ve Asyalı güzel kızlarla dolu. Girdiğiniz mekana göre fiyatlar değişmekle birlikte, barlara giriş 50 Ringit civarında, bira fiyatları ise 10 -15 Ringit civarında değişiyor.

Kuala Lumpur Gece Kulüpleri,

Fuze Clup
Fuze Clup

Bukit Bintang içerisinde bulunan ve şehrin en kaliteli eğlence mekanları olan Fuze Clup, Zion Club, Play Club ve SkyBar, son derece büyük ve yüksek kapasiteli yapıları ile yerli ve yabancı turistleri son derece kaliteli bir şekilde ağırlamaktadır. Söz konusu gece kulüpleri, içerisinde bulunan özel açık bar ve kapalı bar mekanları, eğlence mekanları, locaları ile şık eğlence ortamı sunuyorlar.

Malezya Gece Hayatı
Malezya Gece Hayatı

Özellikle Kuala Lumpur çevresindeki kentsel alanlardaki birçok mekan, gece hayatını yaşamak isteyen insanlar için gün ağarana kadar açıktır. Malezya sokakları sayısız bar, gece kulübü ve beş yıldızlı otellerin çatı katlarındaki mekanları ile çok renkli ve hareketli bir gece hayatına sahiptir. Uluslararası DJ’lerin çaldığı canlı gece kulüpleri ile Malezya‘nın gece hayatı kaçırılmaması gereken bir manzaradır. Gece hayatının hareketli olduğu ülke de gece boyunca sokak lezzetlerinin de tatlarına bakabilirsiniz.

Malezya Gece Hayatı
Malezya Gece Hayatı

Malezya’nın yerel halkı da turistlerde eğlenmeyi seviyor ve iyi biliyor. O yüzden Kuala Lumpur diğer Asya ülkesi şehirlerinden daha çok Avrupa şehirlerine benziyor. Kuala Lumpur’daki bar ve gece kulüplerinin çoğu uluslararası şirketlerde çalışmak için gelen yabancıların uğrak yeri olduğundan mekanlar da modern bir hava mevcut.

Kuala Lumpur’daki gece mekanları Dj’lerin performans yaptığı, canlı müziklerin yapıldığı ve konserlerin verildiği kulüpler her hafta sonu farklı bir etkinlik düzenliyor. Bizim gittiğimiz gece kulüplerinden kısaca bahsedecek olursak;

Zouk Clup
Zouk Clup

Şehrin en çok bilinen kulüplerinden biri olan Zouk Clup, restaurant, bar ve canlı müzik konsepti ile hem 80 lerin nostalji parçalarını çalması, hemde Dünyaca ünlü Tiesto, Paul Van Dyke, Martin Garrix gibi DJ leri ağırlaması sayesinde gece boyunca başka bir bara gitmeye ihtiyaç duyurmayan bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Pisco Bar
Pisco Bar

Psico Bar, Kuala Lumpur gece hayatının en kalabalık mekanlarından birisidir. Yaklaşık 250 kişilik kapasitesi olan 2 katlı bu bara genelde gençler gelir ve turistlere karşı ayrı bir ilgi vardır. Birde mekanın içinden merdivenlerle çıkılabilen terası bulunan Pisco Bar, hem genç hemde bir o kadar ciddi bir kulüptür.

Hepinize İyi Eğlenceler 🙂

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir