Laos Vizesi

Laos Vizesi Nasıl Alınır?

Kategori: Asya, İp Uçları | 0

Uzak Doğunun yeni yeni turizme açılan ülkesi Laos, maalesef T.C. vatandaşlarından vize istiyor. Her ne kadar bu vize mevzusu canımızı sıksa da Laos Vizesi Almak çok zor değil. O yüzden gözünüz korkmasın. Bu yazıda Laos Vizesi Nasıl Alınır, Laos Vizesi Nereden Alınır, Laos Vize Ücreti, Laos Vizesi İçin İstenen Evrakları sizlerle paylaşacağım.

Laos Vizesi Nereden Alınır?

Ülkemizde Laos Konsolosluğu olmadığı için, Laos Vizesi başvurusu yapmak için en uygun Laos Konsolosluğu Vizesiz Gidilen Ülkeler arasında olan Tayland dır. Laos ile sınır komşusu olan Tayland vize almak için en iyi seçenek. Laos Vizesini hem Bangkok hem Chiang Rai’den hem de Khon Kaen’den alabilirsiniz. Benim tavsiyem kalabalık ve en çok tercih edilen yer olan Bangkok yerine, Tayland’ın Khon Kaen ve Chiang Rai şehirlerinden vize başvurusu yapmanız. Çok daha hızlı bir şekilde Laos Vizenizi alabilirsiniz. Bangkok’dan alınan Laos Vizesinin çıkması 1 haftayı bulurken, Khon Kaen ve Chiang Rai ‘den bir kaç saat içinde içinde alabilirsiniz.

Laos Vize Ücreti,

Tayland’dan alınan Laos Vizesi için ödenecek tutar 1600 Baht.

Laos Vizesi İçin İstenen Belgeler,

1 Fotoğraf

Vize Başvuru Formu

1600 Baht

Kredi Kartı Fotokopisini ve Dönüş Biletinizi bazen isteyebiliyorlar yanınızda bulunsun.

Aldığınız Vize ile Laos’da 30 gün kalabilirsiniz.

Sonuç olarak Laos Vizesi gözünüzü korkutmasın. Taylan’ın pek çok şehrinden kolayca Laos Vizesini alabilirsiniz. Şimdiden Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir