Langkawi Adası

Malezya’nın En Güzel Adası, Langkawi

Kategori: Langkawi Adası, Malezya | 0

Langkawi Adası için, Malezya’nın Phuket’i de diyebiliriz. Benim en sevdiğim adalar arasında yerini almış Langkawi, her türlü övgüyü sonuna kadar hak eden doğası bozulmamış ve oldukça ucuz bir turistik adadır. Adaya bir çok yerden uçakla ulaşım mümkün ve uçak fiyatları son derece uygun.  Gece hayatı yok denecek kadar az olmasına rağmen bu açığını size sunduğu muhteşem manzaralarla kapatan Langkawi Adası, Malezya Gezilecek Yerler arasında en çok tercih edilen yerdir. Aynı zamanda tıpkı Bali ve Phuket gibi balayı çiftlerinin gözdelerinden biridir. Langkawi’de Vergi olmadığı için, bir çok şeyi çok uyguna alabileceğiniz bir alışveriş cennetidir. Havaalanına iner inmez sizi kocaman bir kartal heykeli ve çok güzel bir park karşılar ve o an anlarsınız doğru tercih yaptığınızı.

Langkawi Park
Langkawi Merkezinde Sizi Bekleyen Park

Langkawi Adası Ulaşım,

Şehir içinde toplu ulaşım olmadığı için taksi yada kiralayacağınız motosiklet veya arabayla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hiç merak etmeyin taksi fiyatları Asya genelinde olduğu gibi gayet uygun.

Langkawi’nin Kelime Anlamı Kartal Adası

Langkawi Adası Gezilecek Yerler, 

Langkawi Adası Tekne Turları,

Langkawi Adasında Ne Yapılır? Cevap tabi ki Langkawi Adası Tekne Turları. 99 Adadan oluşan bu doğa harikası adada ilk yapmanız şeylerden biri tekne turlarına katılamak. Merkezde bulunan çok sayıda ki acentadan ertesi gün için tur satın alabilirsiniz. Bir kaç farklı yerden fiyat alarak ve pazarlık yaparak daha uygun fiyata Langkawi Tekne Turu alabilirsiniz.

Langkawi Sky Bridge,

Langkawi Cable Car Gezisi ilk yapmanız gerekenlerden biri. Teleferikle orman manzaraları arasından bir dağa çıkıyorsunuz ve burada muhteşem panaromik Langkawi manzarasını izleyebiliyorsunuz. Sky Bridge  köprüsüne de buradan ulaşıp manzaranın tadını köprüden de çıkartabilirsiniz. Tabi ki müthiş fotolar çekme imkanınız olacak.

Langkawi Adası Teleferik
Muhteşem Manzaraya Teleferikle Ulaşıyorsunuz

Pregnant Lady Gölü, ( Langkawi Hamile Kadın Gölü )

Türkçesi Hamile Kadın Gölü, adanın uzaktan görüntüsü hamile bir kadını andırıyor, bu sebeple içindeki göle bu adı vermişler. İnanışa göre bu gölün suyunda yüzen kadınlar hamile kalabiliyormuş benden söylemesi 😉 Göle ulaşmak için zorlu parkuru yürümeniz gerekiyor ama korkmayın manzara ve gölde yüzmek hepsine değecektir. Bu yol boyunca maymunlar size eşlik edecek. Tabi ki manzaralar harika fotoğraf çekmekten yorulacaksınız. Bu ada turunda yüzmek içinde bol bol fırsatınız olacak.

Pregnant Lady Lake
İşte Size Karşılaşacağınız Manzaralardan Biri

Seven Wells Şelalesi,

Şimdiden söylemeliyim biraz yürümeniz gerekiyor. Orman içinden yemyeşil bir patika yol, harika manzaralar eşliğinde yürüyerek  Seven Wells Şelalesine ulaşılıyor. Yol boyunca pek çok maymun da göreceksiniz.Bu şelalede yüzmek isterseniz, mayonuzu yanınıza almayı unutmayın, şelalede yüzme fırsatını kaçırmayın. Suyu oldukça soğuk ama şelalede yüzmenin keyfi bir başka oluyor. 😉

Langkawi Adası Şelale

Langkawi Adası Plajları,

Langkawi Adasında Yapılacak Listesi için bir diğer önerim de, bir gününüzü muhteşem plajında dinlenmeye ve denize girmeye ayırmalısınız. Plajda pek çok farklı aktiviteyi yapabilirsiniz. Ben Parasailing yaptım size de tavsiye ederim. Yükseklik korkunuz yoksa ve adrenalin seviyorsanız mutlaka denemelisiniz. Ayrıca çeşitli su sporları yapma imkanınız da var. Ya da hiç bir şey yapmayıp denizin ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Tercih size kalmış. 😉

Langkawi İsland
Langkawi Adası

Langkawi Adası Alışveriş,

Malezya’da Alışveriş olmazsa olmazlardan biridir. Benim size Langkawi Gezilecek Yerler arasında ki son önerim alışveriş olacak. Başta da söylediğim gibi bir çok ürünü ucuza bulmanız mümkün  Duty-Free yazan tüm dükkanlara girip kendinizi alışveriş canavarına dönüştürebilirsiniz. Langkawi Adası Vergisiz Alışveriş yapabileceğiniz ender yerlerden biri. Özelikle Malezya’da Elektronik Fiyatları son derece uygun. Ben Malezya seyahatimde cep telefonu aldım. Türkiye’deki rakamlarla arasında en az 1000-1500 TL fark var bilginiz olsun.

Malezya Gezi Rotası ve Maliyeti İçin Buraya Tıklayınız.

 

Malezya ‘ya yolunuz düşerse Langlawi’ye uğramadan dönmeyin. Bu adada 4 veya 5 gün sıkılmadan, her gün farklı bir etkinlik yaparak kalabilirsiniz.

Hepinize eğlencesi bol tatiller. 🙂

Beautiful Sea Malaysia
Ada Gezisinde Gireceğiniz Denizin Berraklığı
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir