Kurşunlu Şelalesi Gezi Notları

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya, Türkiye | 0

Antalya Gezilecek Yerler Listemize, Kurşunlu Şelalesi Gezi Notları ile devam ediyoruz. Daha önce sizlerle Antalya’nın En Güzel Şelaleleri olan Manavgat Şelalesi ve Düden Şelalesi Gezi Notlarını paylaşmıştım. Bu yazılara linkleri takip ederek ulaşabilirsiniz.

Hem yeşilin hem de mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz Kurşunlu Şelalesi, özellikle yaz sıcağında serinlemek için ideal bir yer. Çevresinde piknik yapmak için alanlar bulunan Kurşunlu Şelalesi özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olabiliyor. Kurşunlu Şelalesinde serinlemek için maalesef yüzemiyorsunuz. Yüzemiyorsunuz fakat kartpostal gibi profil fotoğrafları çekebilirsiniz. Cep telefonu ve kamera şarjınızı doldurmayı unutmayın.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi Nerede?

Kurşunlu Şelalesi, Akdeniz Bölgesinde Antalya ili sınırları içinde bulunuyor. Antalya Havalimanına yaklaşık 12 Km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından araç kiralayacak olanlar 15 dakikalık kısa bir yolculukla Kurşunlu Şelalesine ulaşabilirler. Antalya Kurşunlu Şelalesi Arası Mesafe 22 Km. Özel aracınız ile 30 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma İle Kurşunlu Şelalesine Ulaşım

Öncelikle Antalya merkezden Havalimanına giden tramvayı kullanarak, Kurşunlu Metro İstasyonunda inmeniz ve buradan minibüs ve otobüsleri kullanarak Kurşunlu Şelalesine ulaşmanız gerekiyor.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti,

Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti 2019 yılı için 8 TL olarak belirlenmiştir. Kurşunlu Şelalesi Öğrenci Giriş Ücreti 2019 yılı için 4 TL olarak belirlenmiştir. Bilginiz olsun Kurşunlu Şelalesinde Müze Kart kullanamıyorsunuz.

Kurşunlu Şelalesi içinde bulunan kafeteryanın fiyatları abartılı değil. Gölge ve serin bir yerde şelale manzarasına karşı soğuk bir şeyler içmek isteyenler kafeteryadan faydalanabilirler. Yanlış hatırlamıyorsam Çayı 3 TL Kolayı 5 TL gibi bir fiyata satıyorlardı.

Kurşunlu Şelalesi Ziyaret Saatleri,

Kurşunlu Şelalesi Ziyaret Saatleri Yaz Dönemi: 08:00-19:00

Kurşunlu Şelalesi Ziyaret Saatleri Kış Dönemi: 08:00-18:00

Kurşunlu Şelalesi İletişim,

Adres : Kurşunlu Şelalesi, Fettahlı, Aksu / Antalya

Telefon : 0 (242)-433-22-18

Eğer yolunuz Antalya’ya düşerse bu doğa harikası şelaleye mutlaka uğramalısınız.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Kurşunlu Şelalesi
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir