Köyceğiz Gezi Notları

Kategori: Ege Bölgesi, Muğla, Türkiye | 0

Antalya’dan başlayıp, Muğla’nın birbirinden güzel tatil beldelerine devam eden yolculuğumuzun bu sefer ki durağı, Köyceğiz oluyor.  Mayıs ayında başlayan, Türkiye’nin En Güzel Tatil Beldeleri Gezimiz muhteşem manzaralara şahit olmamamızı sağladı. Her anından keyif aldığımız bu geziler sırasında adeta ruhumuzu dinlendirdik. Baştan söylemeliyim fırsatı olan herkes, böyle bir plan yaparak, bütçesine göre 7-15 gün arasında bir gezi mutlaka planlamalı.

Köyceğiz adeta huzurun adresi gibi. Köyceğiz Gölü kenarına kurulmuş olan bu şirin beldenin, denize kıyısı yok ama çok yakın konumda Ekincik Koyu gibi efsane bir plajı var. İster konaklamalı bir Köyceğiz planınız olsun ister günübirlik yada geçerken uğrayacak olun, bu şirin, sakin tatil beldesine mutlaka gidin. Köyceğiz de tatil yapacaklar gece hayatı, aksiyon, konforlu oteller beklemesin. Burası sadece kafa dinlemek, huzurlu bir tatil yapmak için ideal bir yer. Farklı şeyler arayan pek çok insan Köyceğiz de hayal kırıklığına uğrayabilir.

Köyceğiz Gezi Notları,

Köyceğiz Nerede,

Ege Bölgesinde Muğla ili sınırları içinde yer alan Köyceğiz pek çok popüler tatil beldesinin arasında yer alıyor.

Köyceğiz, Marmaris Arası Mesafe 61 KM. Araçla yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla ulaşılabiliyor.

Köyceğiz, Göcek Arası Mesafe ise 38 KM. Araçla yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Köyceğiz, Fethiye Arası Mesafe 65 KM. Araçla yaklaşık 1 saat sürüyor.

Ben Göcek Gezisi sonrasında Köyceğiz’e geldim ve buradan da Marmaris’e geçtim.

Köyceğiz Fiyatlar,

Köyceğiz, genellikle yerli turistler tarafından tercih edildiği için fiyatlar makul seviyelerde diyebilirim. 150 TL civarında bir fiyata vasat bir pansiyonda iki kişi konaklayabiliyor. Yemek için ise ortalama 2 kişi 60-80 TL arasında ödeniyor. Kısacası, Köyceğiz’de Fiyatlar bütçeyi çok fazla sarsmıyor diyebiliriz. Tabi ki bütçesi kısıtlı olanlar bu fiyatları çok daha aşağı çekebilir.

Mavi Yengeç

Köyceğiz’de Ne Yenir,

Köyceğiz, Mavi Yengeçleriyle ünlü bir tatil merkezidir. Eğer deniz ürünlerine meraklıysanız Köyceğiz de mutlaka Mavi Yengecin tadına bakmalısınız. Daha önce Uzak Doğuda ve İstanbul da yengeç yemiş birisi olarak söylüyorum, en lezzetlisini Köyceğiz’de yersiniz.

Köyceğiz Gezilecek Yerler,

Köyceğiz Gölü,

Köyceğiz Gölü çevresinde kurulmuş bu şirin beldenin tabi ki en güzel manzaraları, göl çevresinde bulunan park ta ve yine göl çevresinde bulunan restaurantlar dan izlenebiliyor.  Manzara eşliğinde huzurlu zaman geçirmek isteyenler için bulunmaz fırsat.

Ekincik Koyu,

Yüzmek için mutlaka en az bir kez bu koya uğramalısınız. Köyceğiz merkeze 35 Km uzaklıkta bulunuyor. Yaklaşık 40 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Teknelerin uğrak yeri olan bu muhteşem koya, araçla ulaşım sağlarken göreceğiniz manzaralar kelimelerle anlatılamaz.

Huzurlu, sessiz, sakin bir tatil arayanlar için ideal bir yer olan Köyceğiz de 2 günlük bir konaklama yeterli olacaktır. Eğer tatil için daha hareketli bir yer arıyorsanız buraya geçerken uğrayıp yolunuza devam etmelisiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Köyceğiz, Muğla
Köyceğiz, Muğla
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir