Uludağ Bursa

Kışın Tatil Yapılacak En Güzel 3 Yer

Kategori: Türkiye | 0

Bir çok insan gibi benimde en sevdiğim mevsim yaz. Yazın yapılan tatilin keyfi bir başkadır. Kışın ise yoğun iş temposu, trafik, kalabalık, soğuk ve kasvetli hava zaman zaman bizi bunaltıyor ve kısa da olsa bir tatil ihtiyacı hissediyoruz. Kış Aylarında Tatil Yapılacak Yer arayanlar için, gittiğinize sizi pişman etmeyecek 3 favori kış tatili beldesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kışın Gezilecek Yerler,

Kışın Gidilecek Yerler Listesi yaparken kolay ve rahat ulaşımı olan yerleri seçmeye özen gösterdim. Malum kış aylarında hava şartlarından dolayı, zaten kısa olan tatilin 1,2 gününü kimse yolda geçirmek istemez. Kış Tatili Yapılacak Yerler Listesi için seçtiğim 3 yerinde kış manzaraları birbirinden güzel. Dolayısıyla kafanızı dağıtıp rahatlarken bir yandan da muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Şimdi gelelim  Kışın Türkiye’de Tatil Yapılacak Yeler  Listesi için seçtiğim 3 kış tatili beldesine

1- Kapadokya Nevşehir,

Yazı ayrı kışı ayrı güzel olan Kapadokya, benim için Kış Tatili Yapılacak Yerler arasında ilk sıradadır. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin yaz kış ayırt etmeden gittiği Kapadokya, sunduğu manzaralar ilginç kaya oluşumları, tarihi yapısı ve gezilecek çok sayıda yer sunması bakımından kış tatili için ilk tercih ettiğim yer oldu. Kapadokya Tatili planlayanlar için bir tavsiye, imkanınız varsa mağara otelde kalın. Detaylı Kapadokya yazısı için Buraya tıklayabilirsiniz.

Kapadokya Otelleri
Kapadokya Kış Tatili

2- Doğu Ekspresi ve Çıldır Gölü, Kars

Son yılların en popüler kış tatili destinasyonlarından birisi olan Kars, sunduğu birbirinden güzel kış manzaraları yanı sıra, Doğu Ekspresi ile sağlanan yolculuk sayesinde farklı bir deneyim sunuyor. Eğer Kars Kış Tatili Planı yapıyorsanız Ankara-Kars arası ulaşım sağlayan Doğu Ekspresine bilet almak için erken davranmalısınız. Bir kaç ay önceden biletler tükeniyor bilginiz olsun. Kars’da Kapadokya gibi size gezilecek pek çok yer sunuyor.

Kars Gezilecek Yerler arasında mutlaka görmeniz gereken, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, İshak Paşa Sarayı ve Sarıkamış Kayak Merkezi bulunuyor. Keyifli, konforlu ve muhteşem manzaralar sunan Doğu Ekspresi ile yolculuk sonrasında 3-4 günlük bir Kars Gezisi Planı, size yaza kadar yetecek enerjiyi verecektir.

Doğu Expresi ve Çıldır Gölü, Kars
Doğu Expresi ve, Kars Gezisi

3- Uludağ Bursa,

Pek çok insan da ( benim aksime 😉 ) kış tatili ve kayak yapmak için havaların soğumasını bekliyor. O yüzden listemizin 3. sırasına hem karın hemde doyasıya kayak yapmanın tadını çıkartabileceğiniz Uludağ’ı aldım. Kartpostallık manzaralar sunan Uludağ, kolay ulaşımı sayesinde Türkiye’nin Kış Tatili Yapılacak Yerleri arasında ilk sıraları alıyor. Kışın hangi tarihte giderseniz gidin kar manzaraları eşliğinde güzel bir kış tatili yapabilirsiniz. Uludağ’ın en büyük dezavantajı ise pahalı ve kalabalık olması.

Uludağ Bursa
Uludağ Bursa

Bonus Abant, Bolu

Aslında 3 yer seçmem gerekiyordu ama bu huzur dolu yeri listeye koymadan yapamadım. Yukarıda yazdığım 3 yer dışında sadece kafa dinlemek ve rahatlamak isteyenler için Abant çok iyi bir seçim olacaktır. Sadece 2 günlük bir plan Abant Tatili için yeterli.  Aşağıdaki fotoğraf olduğunuzu ve göl kenarında yürüyüş yaptığınızı hayal edin 🙂

Abant Bolu
Abant Bolu

Ulaşım kolaylığı, sunduğu manzaralar ve gezilecek yerler açısından, Kışın Tatil Yapılacak En Güzel 3 Yer bana göre bunlar. Tabi ki Türkiye’de Kış Aylarında Gezilecek Yerler sadece bu kadarla sınırlı değil. Siz de kendi favori Kışın Türkiye’de Tatil Yapılacak Yeler listenizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir