Kemer, Antalya Gezi Notları

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya, Türkiye | 0

Ekim ayında ki Antalya Turu sırasında uğradığım bir başka gözde tatil beldemiz olan Kemer, özelikle yabancı turistlerin tercih ettiği yerlerden biri. Kemer Gezi Notları arasında yer alan, mutlaka görmeniz gereken yerleri ve Ekim Ayı Tatil Fiyatlarını sizlerle paylaşacağım. Şunu özelikle belirtmek istiyorum, ben Kemer Gezisi için Ekim ayını seçtim. Dolayısıyla Haziran, Temmuz yada Ağustosta Kemer Tatili planlayanlar benim verdiğim fiyatlardan çok daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirler. Bu küçük hatırlatmadan sonra gelelim Kemer Gezisi Planı yapacakların çok işine yarayacağını düşündüğüm, Kemer Gezi Notları yazısına.

Phaselis Antik Kenti
Phaselis Antik Kenti

Kemer Nerede? Kemer’e Nasıl Gidilir?

Kemer Hangi Bölgede? Kemer Hangi İlde?

Kemer, Akdeniz Bölgesinde ve Antalya ili sınırları içindedir. En Popüler Tatil Beldeleri arasında yer alan Kemer’e Ulaşım son derece kolay ve rahattır.  Araç ile ulaşım sağlayacak olanlar için, aşağıda bazı illerin Kemer’e uzaklığını paylaştım.

Kemer Antalya Arası Mesafe 45 Km.
Kemer İstanbul Arası Mesafe 760 Km
Kemer Ankara Arası Mesafe 580 Km
Kemer Muğla Arası Mesafe 360 Km

Kemer’e Nasıl Gidilir?

Antalya Havalimanı Kemer Arası Ulaşım sağlamak isteyenler ise öncelikle, Havalimanında bulunan Tramvay ile Antalya Otogarına gelmeliler.

Kemer’e En Kolay Ulaşım ise, Antalya otogarından kalkan otobüslerle sağlanabilir. Antalya Otogardan kalkan Kumluca otobüslerine binerek yaklaşık 45 Kilometrelik, 1.15 dakika süren bir yolculukla Kemer’e Ucuz Ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya Kemer Arası Otobüs Ücreti ise 8 TL.

Kemer çevresine minibüsle gitmek isterseniz, Kemer Saat Kulesi yanından kalkan minibüslerle her yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kemer’de Ucuza Konaklama,

Ben Ekim ayında gittiğim için Kemer’de oldukça ucuza konakladım. Otel rezervasyonu yapmadan sırt çantam ile çıkdığım Kemer Gezisinde, sahile biraz uzak ama merkeze yakın bir kaç otele girip pazarlıkla 2 gün için 140 TL ye anlaştım. Aslında bu kadar vermezdim ama odalar geniş ve konforluydu. Denize 10 dakikalık bir yürüyüşle ulaşa biliyordum. Benim için problem olmadı yürümeyi severim 🙂 Muhtemelen yoğun sezonda bu fiyatlar en az 2 katına çıkacaktır.

Kemer Yeme İçme Fiyatları,

Kemer’de her keseye uygun restaurant bulabilirsiniz. Sahilde lüks balık restaurantlarında da yemek yiyebilirsiniz, bütçeniz kısıtlı ise merkezde bulunan restaurantlarda yada Burger King gibi fiyatları her yerde sabit olan yerlerde de yemek yiyebilirsiniz. Kısacası Kemer’de yeme içme problemi yaşamazsınız. Ortalama bir yemek için Kişi başı 15-30 TL civarında ödersiniz.

Kemer Gezilecek Yerler,

Phaselis Antik Kenti Ve Phaselis Plajı,

Kemer’e geldiyseniz mutlaka ama mutlaka Phaselis Koyuna uğramalısınız. Yem yeşil çam ormanı içinde bulunan Phaselis Antik Kentini gezebilirsiniz. Tabi ki Antik Kent içinde bulunan Phaselis Plajında yüzmeyi ihmal etmeyin. Şort, mayo, bikini ve havlunuzu yanınıza almayı unutmayın. Phaselis Antik Kenti Ulaşım, Phaselis Giriş Ücreti gibi aklınıza gelecek tüm sorulara,Phaselis Plajı Gezi Notları yazıma tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Phaselis Koyu
Phaselis Plajı

Göynük Kanyonu, Kemer Gezi Notları,

Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız, Doğa ile iç içe huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız Göynük Kanyonu tam size göre. Kemer’e oldukça yakın olan Göynük Kanyonuna yarım günlük bir gezi planı yeterli olacaktır. Göynük Kanyonu Gezi Planını sabah yapmanızı tavsiye ederim. Antalya özelikle yaz döneminde bunaltıcı derecede sıcak oluyor. Fakat Göynük kanyonu her daim serin. Burada da serin sularında yüzebilirsiniz. Şort, mayo, bikini ve havlunuzu yanınıza almayı unutmayın. Göynük Kanyonu Ulaşım, Göynük Kanyonu Giriş Ücreti gibi aklınıza gelecek tüm sorulara, Göynük Kanyonu Gezi Notları yazıma tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Göynük Kanyonu Antalya
Göynük Kanyonu

Kemer Folklorik Yörük Çadırı,

Kemer Merkezde bulunan, Kemer Folklorik Yörük Çadırı,  Kemer’de kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde, sahilde bulunuyor. Yörük hayatını merak edenler için bulunmaz bir fırsat. Çeşitli el yapımı maketlerle Yörük hayatı canlandırılmış. Ayışığı Plajına çok yakın olan Folklorik Yörük Çadırını akşamları yürüyüş yaparken de ziyaret edebilirsiniz. Kemer Folklorik Yörük Çadırı Giriş Ücreti 3 TL. İçeri de yemek yiyebileceğiniz Otantik yerler de var fiyatlar biraz yüksek bilginiz olsun.

Kemer Folklorik Yörük Çadırı Antalya
Kemer Folklorik Yörük Çadırı
Kemer Folklorik Yörük Çadırı, Kemer
Kemer Folklorik Yörük Çadırı

Kemer Ayışığı Plajı,

Kemer Merkezde bulunan Ayışığı Plajı, Folklorik Yörük Çadırına çok yakın konumda bulunuyor. Kum ve çakıldan oluşan Ayışığı Plajı, Kemer’de Denize Girilecek Yerler arasında en popüler olan plajdır.  Plaj geneli özel işletmeler tarafından işletildiği için ücret ödeyerek girmek zorunda kalıyorsunuz. Sonradan alınan karala 9 metrelik kısmı halka açıldı ve ücretsiz girilebiliyor.

Kemer Plajları Giriş Ücreti,

Kemer Plajlarının neredeyse tamamı işletmeler tarafından işletiliyor. Kaldığınız otellerinin bazı plaj işletmeleriyle anlaşması oluyor. Örneğin ben kaldığım otelin anlaşmalı plajına giriş için 5 TL ödedim. Normalde şemsiye ve şezlong için 25 TL alıyorlar.

Kemer Plajları, Antalya
Kemer Plajları

Tahtalı Dağı Olimpos Teleferik,

Olympos Beydağları Milli Parkı içinde, 2365 metre yüksekliği ile en yüksek noktalardan birine kurulmuş Tahtalı Teleferik sayesinde dağ ve deniz manzarasını bir arada görebilirsiniz. Özelikle gün doğumu ve gün batımı zamanında tercih edilen Tahtalı Dağı Teleferik Gezisi, bütçenize uyarsa ve yükseklik korkunuz yoksa yapabileceğiniz etkinliklerden biri. Daha önce Malezya Langkawi Adası Gezisinde yaptığım teleferik gezisi benim çok hoşuma gitmişti. Malezya’da Fiyatlar uygundu burada bana biraz pahalı geldi. Olimpos Teleferik Saat ve Fiyat Bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Yazın ortasında Kış manzaraları görmek istiyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tahtalı Dağı Olimpos Teleferik
Tahtalı Dağı Olimpos Teleferik

Kemer Gezi Notları arasından sizin için seçtiklerim bunlar. Eğer Antalya Gezisi Planı yapıyorsanız Kemer’e mutlaka uğramalısınız. Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir