Kaş Gezi Notları

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya, Türkiye | 0

Türkiye’nin En Güzel Tatil Beldeleri yazılarına benim favorim olan, Kaş ile devam ediyoruz. Hem yeşilin hem mavinin en güzel tonlarını barındıran Kaş, bir tatilden aradığınız her şeyi sizlere sunuyor. İster tertemiz deniz arayın, ister yem yeşil doğa arayın, ister tarih arayın Kaş bunların hepsini ayaklarınıza seriyor. Aynı zamanda Kaş, her keseye uygun fiyatları, her daim renkli ve hareketli sokaklarıyla benim gönlümü fethetti. Eminim siz de Kaş Gezisi planlarsanız bu tatilden çok mutlu ayrılacaksınız. Eğer henüz bir Kaş Tatili yapmadıysanız en kısa zamanda planlamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kaş’a Ne Zaman Gidilir?

Kaş’ın en güzel yanı Mart ayından başlayıp Kasım’a kadar olan sürede tatil yapmaya uygun olmasıdır. Ben Mayıs başında Kaş’a gittim hava tek kelimeyle mükemmeldi. Size tavsiyem zamanınız varsa yüksek sezon olan Haziran,Temmuz, Ağustos dışında kalan aylarda Kaş’a gitmeniz olacaktır. Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim aylarında fiyatlar çok daha makul, insanlar henüz akın etmemiş olacaktır. Kaş’ın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Kaş Sokakları

Kaş Nerede,

Kaş, Akdeniz Bölgesinde Antalya ili sınırları içinde yer almaktadır. Kaş’ın, Dalaman Havalimanına 150 Km, Antalya’ya uzaklığı ise 215 Km. Ben, Antalya’dan araç kiralayarak, muhteşem manzaralara sahip yolu Kemer ve Adrasan’da konaklayarak geldim. Gördüğüm manzaralar gerçekten büyüleyiciydi. Neredeyse her koy da denize girerek 200 Km yolu 3 günde ancak gelebildim. Size de tavsiye ederim. 🙂

Kaş Fiyatlar,

Kaş da her keseye uygun fiyatlara tatil yapmak mümkün. Gerçekten en uygun fiyata kaliteli yemek ve kahvaltıyı Datça ve Kaş’da hiç sıkıntı çekmeden buldum. Belki de bu yüzden bu iki cennet belde benim favorim oldu. Kaş Merkezde bulunan Yeşil Restaurantda akşam yemeklerinizi çok uygun fiyata yiyebilirsiniz. Aşağıda ki fotoğrafta gördüğünüz yemek ( 2 Kola, salata ve 2 kebap ) için 2 kişi 60 TL ödedik. Fiyatlar uygun yemekler lezzetliydi. Konaklama için ise 2 kişi gecelik 100 TL ödedik. Gördüğünüz gibi fiyatlar son derece uygun.

Kaş Yemek Fiyatları

Kaş Gezilecek Yerler,

Antiphellos Tiyatrosu,

Günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarmış Antiphellos Tiyatrosu, harika bir Kaş manzarasına konumlanmış. O kadar çok fotoğraf çektim ki bu yazıya hangisini koyacağıma karar veremedim. Hemen Kaş’ın merkezinde bulunan Antiphellos Tiyatrosuna yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Tiyatronun basamaklarında oturarak tarih ve doğanın kucaklaşmasının tadını mutlaka çıkartın.

Antiphellos Tiyatrosu,
Antiphellos Tiyatrosu,

Çukurbağ Yarımadası,

Muhteşem manzaralar eşliğinde dolaşıp denize girebileceğiniz bir başka yer de Çukurbağ Yarımadası. Kaş Merkeze çok yakın olan Çukurbağ Yarımadasında, çok sayıda otel ve plaj bulunuyor. Hidayet Koyu, İnceboğaz Plajı, Kaş Belediyesi Plajı bunlardan sadece bazıları. Aracınızla Çukurbağ Yarımadasını turlarken, plajlarda durup serinlemek için denize girebilirsiniz. Denizi tek kelimeyle mükemmel.

Çukurbağ Yarımadası

Kaputaş Plajı,

Daha önce sizlerle detaylı bir Kaputaş Plajı yazısı paylaşmıştım. Bağlantıyı tıklayarak detaylı yazıya ulaşabilirsiniz. Kaputaş Plajının, Kaş Merkeze uzaklığı yaklaşık 21 Km. Mutlaka gidilip görülmesi gereken bir plaj. Buraya kadar geldiyseniz ihmal etmeyin uğrayın.

Kaputaş Plajı Nerede

Kaş Sokakları,

Kaş’ın birbirinden renkli, ışıklı, canlı dükkanlarından oluşan caddelerini gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Pembe pembe açmış çiçekler arasından yürüyerek sokaklarda kaybolmak insana tarifsiz bir keyif veriyor. İster alışveriş yapın ister bir şeyler için isterseniz sadece yürüyün size kalmış.

Kaş Gezi Notları
Kaş Sokakları

Sonuç olarak Kaş benim en sevdiğim tatil beldelerinin başında geliyor. Hem Uygun Fiyatlı Tatil, hem deniz hem gece hayatı aradığınız her şey burada var. Sıkılmadan 3,4 gün kalabilirsiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Kaş Gezi Notları
Kaş Plajları
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir