Kargılı Dere Koyu Antalya

Kargılı Dere Koyu Kumluca, Antalya

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya, Türkiye | 0

Bugün sizlere pek fazla kimsenin bilmediği doğa harikası Kargılı Dere Koyundan bahsedeceğim. Doğayla iç içe trafikten, kalabalıktan, gürültüden uzak sadece yerlilerin gittiği bu koy gerçekten de muhteşem. Kargılı Dere Koyunda yüzebileceğiniz gibi piknik de yapabilirsiniz. Orman içinde çam ağaçları arasında bulunan bu koy gözlerden uzak huzurlu bir kaç saat geçirmek isteyenler için adeta bir cennet. Daha önce Phaselis Koyuna gittiyseniz gözünüzde canlandırabilirsiniz bana biraz orayı andırdı.

Kargılı Dere Koyu
Kargılı Dere Koyu

Kargılı Dere Koyu Nerede?

Kargılı Dere Koyuna Nasıl Gidilir sorusunun cevabı, yalnızca özel aracınızla gidebilirsiniz. Antalya ili sınırları içinde yer alan Kargılı Dere Koyu, Kumluca ilçesinde yer alıyor. Adarsan’a uzaklığı ise 20 Km. Kargılı Dere Koyuna göre daha bilindik olan Korsan Koyuna oldukça yakın. Google Maps kullanarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Ben Adrasan’dan yaklaşık 35 dakikalık bir yolculukla, Kumluca ilçe merkezinden geçerek Kargılı Dere Koyuna ulaştım. Burada sizin için bir hatırlatmam var. Adrasan içinde ki benzin istasyonunda fiyatlar diğer istasyonlara göre çok daha yüksek. Bu yüzden benzininizi ve ihtiyaçlarınızı ya Adrasan’a gelmeden yada Adrasan’dan çıktıktan sonra alın. Merak etmeyin Antalya Kumluca yolunu takip ederek gideceğiniz için çok sayıda benzin istasyonuna rastlayacaksınız.

Kargılı Dere Koyu
Kargılı Dere Koyu

Kargılı Dere Koyu Genel Bilgi,

Kargılı Dere Koyu Giriş Ücreti ödemeniz gerekmiyor. Çevrede oturup piknik yapabileceğiniz banklar bulunuyor. Gürül gürül akan bir çeşmede var. Bol bol denize girmenizi tavsiye ederim. Plajı ve denizi biraz taşlık ama çok fazla problem yaşamıyorsunuz. Yanınıza deniz ayakkabısı almanızı tavsiye ederim. Koy içinde herhangi bir işletme bulunmuyor. Yiyecek ve İçeceklerinizi merkezden aldıktan sonra yola çıkmalısınız. Koy içinde duş almak ve kıyafet değiştirmek için kabin bulunmuyor. Dedim ya el değmemiş ve çok fazla insan tarafından bilinmeyen bir koy. Her yer orman ve genellikle kimse olmadığı için kıyafetinizi havlu yardımıyla rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Duş için ise benim gibi çeşmeyi kullanarak el ayak ve başınızı yıkayarak yetinmeniz gerekecek. Emin olun bu muhteşem koy sizi asla pişman etmeyecek.

Kargılı Dere Koyuna, yolunuz Adrasan’a yada Kumluca’ya düşerse mutlaka uğrayın. Zamanınız varsa Korsan Koyuna ve Gelidonya Fenerinide gitmeyi ihmal etmeyin.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Kargılı Dere Koyu Antalya
Kargılı Dere Koyu
Kargılı Dere Koyu
Kargılı Dere Koyu
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir