Kaputaş Plajı Nerede

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya, Türkiye | 0

Fotoğrafını her gördüğümüzde orada olmayı hayal ettiğimiz, Türkiye’nin En Güzel Plajları arasında olan Kaputaş Plajı Gezi Notları ile devam ediyoruz. Gerçekten de harika bir manzaraya sahip olan Kaputaş Plajı her yıl yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret ediliyor. Özellikle bayram tatillerinde Kaputaş Plajı önünde oluşan 9,10 Kilometrelik araç kuyrukları haberlere bile konu oluyor. Plaja inmeden yol üzerinden harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Genellikle biraz dalgalı ama berrak denizi ve altın sarısı kumu ile yüzme bilmeyen birine bile cesaret verecek kadar güzel Kaputaş Plajı.

Antalya Gezilecek Yerler

Kaputaş Plajında araba park edecek bir alan olmadığı için arabanızı yol kenarına park etmeniz gerekiyor. Bu sizi tedirgin etmesin polis ceza yazmıyor. Yalnız aklınızda bulunsun hiç bir değerli eşyanızı arabada bırakmayın, bazen hırsızlık olabiliyormuş. Tatilde böyle bir olaydan dolayı canımızın sıkılmasını hiçbirimiz istemeyiz.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesinde Antalya ili sınırları içerisinde yer alan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında ki yol üzerinde bulunuyor. Özel aracınızla gidebileceğiniz gibi Kaş – Kalkan arası çalışan otobüslerle de ulaşabilirsiniz. Pek çok insan otostop da yapıyor. Ben 2 otostopçuyu almıştım. Siz de isterseniz deneyebilirsiniz. 🙂 Bazı merkezlerin Kaputaş Plajına Mesafesi ise,

Antalya – Kaputaş Plajı Arası Mesafe 220 KM.

Kaş – Kaputaş Plajı Arası Mesafe 40 KM.

Kalkan – Kaputaş Plajı Arası Mesafe 5 KM.

Kaputaş Plajı Merdivenleri,

Aracınızı yol kenarına park ettikten sonra 187 basamaktan oluşan inişi zor olmasa da çıkışı insanı biraz zorlayan merdivenleri kullanmanız gerekecek. Eğer sizi rahatsız eden çok büyük bir hastalığınız yoksa bu yol sizi fazla yormaz merak etmeyin.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti,

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti ödemeden giriş yapabileceğiniz bir halk plajıdır. Sadece kullanmak isterseniz şemsiye ve şezlonga para ödersiniz. Ben kullanmadım ihtiyaç da duymadım. Kafeteryanın olduğu bölümde kabin, tuvalet ve duş bulunuyor. Buralardan da ücretsiz yaralanabilirsiniz.

Kaputaş Plajı Kafeterya Manzarası

Kaputaş Plajı Kafeterya Fiyatları,

Yaz sıcağından bunaldığınız anlarda plajın hemen üstünde bulunan kafeteryadan faydalanabilirsiniz. Fiyatlar oldukça uygun. Çay 3 TL. Gözleme 12 TL. Bu fiyatları aşağı yukarı bir fikir sahibi olmanız için yazdım.

Kaputaş Plajı, bence Türkiye’nin En Güzel Plajları arasında yer alıyor. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayıp bu muhteşem plajda bir kaç saat geçirmelisiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Kaputaş Plajı

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir