• Erawan Naitonal Park, Waterfall
  • Eraan Naitonal Park
  • Erawan Nationel Park
  • Erawan National Park

Kanchanaburi, Tayland Gezi Notları

Kategori: Kanchanaburi, Tayland | 1

Tayland gezimi sizlerle paylaşmaya, doğası ve 2. dünya savaşından kalma Kwai Köprüsü ile meşhur Kanchanaburi ile devam ediyorum. Başkent Bangkok’a 150 km mesafedeki Kanchanaburi Tayland’ın iç kısımlarında kalıyor ve denize oldukça uzak bir şehir. Tayland genelinde olduğu gibi Kanchanaburi muhteşem bir doğaya, 2. dünya savaşından kalma mezarlara ve meşhur Kwai Köprüsüne ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Myanmar sınırında bulunuyor.

Kanchanaburi Nasıl Gidilir? 

Kanchanaburi Ulaşım, Bangkok’dan otobüsle gelebileceğiniz Kanchanaburi’ye konforlu şekilde ulaşmak isteyenler takside kullanabilir. Eğer 2 kişiden fazla seyahat ediyorsanız taksi mantıklı bir seçim olabilir. Pazarlıkla 1000 bahta, Bangkok’dan Kanchanaburi’ye Ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kanchanaburi Gezilecek Yerler,

Kanchanaburi Erawan Milli Parkı,

Kanchanaburi’den otobüsle 50 bahta ulaşabileceğiniz bu park için tur satın almanıza bence gerek yok. Otobüsler konforlu değil ama farklı bir deneyim oluyor. Thai halkıyla beraber yolculuk yapıp onları daha yakından tanıma fırsatınız olacak. Oldukça sıcak kanlı ve yardımsever insanlar.

Erawan Nationel Park
Erawan Doğa Parkına Ulaşım Bu Otobüslerle Sağlanıyor

Fırsatınız varsa yağmursuz bir günde gitmeye çalışın çünkü yağmurlu günde şelalenin suyuna toprak karıştığı için suyun rengi bulanıyor. Park girişinin asfalt yolla başlamasına kanmayın bir çok yerde patikalardan ilerlemek zorunda kalacaksınız. Alan çok geniş yürüme sıkıntısı çekenler, park içinde müthiş manzaralara kurulmuş banklarda bol bol mola verip fotoğraf çektirebilirler. Ben gitmeden bir kaç saat önce muson yağmuru yağdığı için su bulanıktı. Siz yağmura denk gelmezseniz manzara büyüleyici olacaktır.  Bu gezi yol ile birlikte 1 gününüzü alacaktır ama gittiğinize kesinlikle pişman olmayacaksınız.

7 katlı şelalesi bulunan bu doğa parkında yüzebilirsiniz. Mayonuzu yanınıza almayı unutmayın.Yağmurlu günlerde şelalelerin üst katları ziyaretçilere kapatılıyor. Şanslıysanız bu 7 katlı muhteşem şelalenin tüm katlarını görebilirsiniz. Kuş sesleri tüm yolculuk boyunca size eşlik edecek. Karşınıza domuz dahil çeşitli hayvanlar çıkabilir ama zararsızlar korkmanıza gerek yok.

Erawan National Park
Erawan Doğa Parkı
Eraan Naitonal Park
Erawan Doğa Parkda Karşınıza Domuz Çıkabilir
Erawan Naitonal Park, Waterfall
Erawan Doğa Parkda Şelalenin Sadece 3. Katındayız

Kanchanaburi Kwai Köprüsü,

2. dünya savaşından kalma bir çok gezilecek yere sahip Kanchanaburi’nin en çok bilinen yeri ise filmlere konu olmuş Kwai Köprüsüdür. 1957 yılında yayınlanmış ve 7 dalda oscar almış film müziği ile de efsaneler arasında yerini almıştır. Bu köprü bir nevi 2. dünya savaşının anıtı gibi halen dimdik ayakta ve binlerce ziyaretçiyi kendisine çekmeyi başarıyor. Nehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüde yürürken trenin geçişine de şahit olma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Ayrıca 2. dünya savaşı mezarlığını ziyaret edebilirsiniz. Çok düzenli ve adeta bir park gibi görünen bu mezarlık çok fazla acıyı barındırdığı için fotoğrafını koymak istemedim.Eğer sizde merak ediyorsanız gittiğinizde bir göz atabilirsiniz.

Benim maalesef görmeye zamanım olmadı. Kaplan Tapınağını siz listenize ekleyin.

Eğer yolunuz Tayland’a düşerse  Kanchanaburi’yi listenize almayı ihmal etmeyin. Doğa ve tarihi bir arada bulacağınız  Kanchanaburi sizi pişman etmeyecektir. 3 Günlük bir tur yeterli olacaktır.

Hepinize bol seyahatli bir ömür dilerim. 😉

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

  1. kilzon

    Otobüsler bizim 1990 larda kullandığımız otobüsler gibi, fazla gelişememişler galiba, gerçi arkadaki çift katlı otobüse benziyor ama 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir