Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

Kategori: İp Uçları | 0

Uzak Doğu Asya’nın gizemli ülkelerinden birisi olan Kamboçya, T.C Vatandaşlarından Vize İsteyen Ülkeler arasında yer alıyor. Neyse ki Kamboçya Vizesi almak son derece kolay. Bu yazı da Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır, Kamboçya Vizesi İçin İstenen Evraklar, Kamboçya Vizesi Nerden Alınır, Online Kamboçya Vizesi, Kamboçya Vize Ücreti gibi aklınıza takılan sorulara cevap vermeye çalışacağım. Eğer vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız, Vizesiz Gidilen Ülkeler Listesine göz atıp aralarından birini seçebilirsiniz.

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

Kamboçya Vizesi almanın iki yolu var. Ya İnternet üzerinden başvuru yaparak Online Kamboçya Vizesi alacaksınız yada sınır kapısına kadar gidip Kapıda Kamboçya Vizesi alacaksınız. İkisi de kolay vize alınan yollar.

Online Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

İlk olarak Buradan Kamboçya Vize Başvuru sitesine giriş yapmalısınız. Yönlendirmeleri takip ederek vize formunu doldurmalısınız. Ödeme ekranından 37 Dolar olan Kamboçya Vize Ücretini ödeyerek 1 hafta içinde elinizde olacak vizenizi alabilirsiniz. Eposta olarak gönderilen vizeyi bastırarak giriş kapısında göstermeniz yeterli olacaktır.

Kapıda Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

Sınır Kapısında Kamboçya Vizesi almak için fotoğrafınızla birlikte vize talep formunu doldurmanız ve 37 Dolar olan vize ücretini ödemeniz yeterli olacaktır. Kısa süre içinde vizeniz elinizde olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta, sınır polislerinin sizden para koparmak için türlü yollara başvuracağıdır. En çok başvurdukları yöntem ise, giriş yaparken pasaportunuza damga basmayıp çıkış yaparken kaçak muamelesi yaparak sizden rüşvet istemeleri oluyor. Buna çok dikkat edin eğer damga vurmazsa mutlaka uyarın. Eğer damga vurmadığını geç fark ettiyseniz, ve çıkış da sizden para isterlerse kendinizden emin şekilde T.C Büyükelçiliğini arayacağınızı belirtin. Sonuç olarak kendi hataları geri adam atacaklardır. Ayrıca vize ücretini yüksek talep edenler de oluyor. Havaalanından ülkeye giriş yaparsanız bu tip sorunlarla daha az karşılaşıyorsunuz.

Kamboçya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aslında Kamboçya Vizesi İçin Gerekeli Belgeler demek çok da doğru değil. Çünkü Kamboçya sizden herhangi bir evrak istemiyor. Kapıda vize almak için şunlara ihtiyacınız var.

1 Fotoğraf

Vize Başvuru Formu

37 Dolar

Kamboçya Vize Ücreti

Kamboçya hem online vize hem de kapıda vize için sizden 37 Dolar alıyor.

Sonuç olarak Kamboçya T.C Vatandaşlarından vize istemesine rağmen, Kamboçya Vizesi almak çok kolay. Vize almayı gözünüzde büyütmeyin.

Umarım ihtiyacınız olmaz ama eğer olursa diye Kamboçya da buluna Türkiye Büyükelçiliğinin iletişim bilgilerini paylaşıyorum.

Adres: No:1&3, Street 254, Sangkat Chaktomuk, Khan Daun Penh, Punom Pen, Kamboçya
Telefon: +855 23 863 086
Email: embassy.phnompenh@mfa.gov.tr

Hepinize mutlu tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir