Jakarta Gece Hayatı

Kategori: Asya, Endonezya, Jakarta | 0

Endonezya’nın Başkenti Jakarta,Uzak Doğunun bir çok ülkesinde olduğu gibi renkli bir gece hayatına sahip. Ben Jakarta’da sadece 2 gün kalabildim, gördüklerimi ve yaşadıklarımı anlatmaya çalışayım. Önce genel bir hatırlatma yapayım, dolar karşısında adeta paraşütsüz düşen paramız sebebiyle, bizim için artık her yer pahalı ve lüks olmaya başladı. Eğer bu aralar yurt dışında tatil planınız varsa hazırlıklı olun. Dolayısıyla gece hayatı fiyatları da daha önceki yıllara göre bize yüksek geldi. Tabi ki ülkemizle kıyaslandığında  nispeten daha ucuz, ama arada çok fark kalmamış maalesef.

Jakarta Gece Hayatı
Colosseum Club, Jakarta

Ben bu kısa süre içinde seçimimi Colosseum Club’dan yana kullandım. Size de tavsiye ederim. Muhteşem ışık şovları yapıyorlar. Müzikler kaliteli. Zaman zaman Dünyaca ünlü Dj lerde getiriyorlarmış, şansınıza kalmış belki denk gelirsiniz. Dansçılar efsane, ışıklı avize gösterisi efsane eğer vaktiniz varsa gitmeye değer. Giriş ücreti ve içki fiyatları özel organizasyon olduğu zamanlarda farklılık gösterebiliyor.

Fiyatlara gelirsek,

Giriş ücreti : 200.000 IDR ve ilk içki ücretsiz. İçeri de içki fiyatları ise 100.000 IDR den başlıyor.

Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor. İçeride aradığınız her şeyi ama her şeyi bulabilirsiniz. 😉 Eğer yalnız veya arkadaş gurubuyla gittiyseniz, canınızı sıkmayın içeride bir birinden güzel Avrupalı ve Endonezya’lı kızlar var. Elbette bazıları ile vakit geçirmek için ödeme yapmanız gerekiyor. 😉 Fiyatlar ise 500.000 IDR den başlıyor.

 

Yalnız gidecek veya erkek erkeğe Jakarta’ya giden arkadaşlar için önemli bilgi, telefonunuzda Wechat yoksa gitmeden yükleyin. 🙂 🙂

Uzak Doğunun genelinde olduğu gibi Jakarta’da hareketli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip. Gece hayatına düşkünseniz Jakarta’da iyi vakit geçirebilirsiniz.

Jakarta Gezi Yazısına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Hepinize eğlencesi bol tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir