İstanbul’da Uzakdoğu Günleri

Kategori: İstanbul, Marmara Bölgesi, Türkiye | 0

Merhaba,

Bugün sizlere, her yıl İstanbul’da Düzenlenen Uzakdoğu Günlerinden bahsedeceğim. Sonuncusu 24 Mart da Mövenpick Hotel’de düzenlenen Uzakdoğu Günlerine katıldım ve sizinle gözlemlerimi paylaşacağım. İstanbul gibi stresli bir şehir de bir an için bile olsa dertlerden uzaklaşıp, Uzakdoğunun gizemli dünyasına dalmak kime iyi gelmez ki.

Türkiye’de Yaşayan Taylandlıların organize ettiği Uzakdoğu günlerinde normal olarak Taylandlılar ağırlıkta oluyor. Taylandlıların yanı sıra çok sayıda Endonezya ve Filipinli de bu etkinliğe katılıyor. Tabi ki bir Uzakdoğulu ile evli çok sayıda Türk’e de bu etkinlik de rastlayabilirsiniz.

Uzakdoğu Yemekleri, Uzakdoğu Dansları, Uzakdoğu Müzikleri, Uzakdoğu Biraları, Uzakdoğu Meyveleri bu toplantı da rastlayabileceğiniz şeylerden bazıları. Bu etkinlik Mövenpick Hotel de yapıldığı için ortam son derece nezih oluyor. Eşi veya kız arkadaşı ile gidecek olanlar içleri rahat bir şekilde gidebilir. Yemekler fena değil fakat fiyatlar bence yüksek.

Fiyatlara örnek vermek gerekirse

Singha Bira 20 TL

Papaya Salatası 20 TL.

Pudthai 20 TL.

Çin Böreği 10 TL.

Sushi 7 parça karışık 30 TL.

Yukarı da gördüğünüz gibi hemen hemen her şey 20 TL.

Yemeğinizi, içeceğinizi alıp bir masaya oturarak sizin için hazırlanan gösterileri izleyebilirsiniz. Burada yapılan gösteriler arasında, Yerel Kıyafetler Defilesi, Yerel Kıyafetlerle Dans ( Bali, Tayland) Türkiye’de yaşayan yabancılar tarafından söylenen Türkçe şarkılar, Thai, İndo ve Filipin dillerinde söylenen şarkılar ve Muay Thai boks gösterileri benim aklımda kalanlar. En son etkinlik 24 Mart 2019 da yapıldı. Eğer Uzakdoğu ilginizi çekiyorsa yada benim gibi Taylandlı bir eşe sahipseniz böyle bir etkinliği kaçırmayın. Yeni bir etkinlik planlanırsa İnstagram hesabımdan sizlerle paylaşacağım.

İnstagram : @Pintigezgin

Muay Thai Gösterisi
Uzakdoğu Yemekleri
İstanbul’da Uzakdoğu Günleri

Hepinize Mutlu Günler.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir