İstanbul’da Uzak Doğu Yemekleri Nerede Yenir?

Kategori: Asya, İstanbul | 0
Uzak Doğu Yemekleri
Uzak Doğu Yemekleri

Şimdiye kadar çok sayıda Uzak Doğu Gezi Yazısı paylaştım. Buralarda yemek yemenin bazılarımız için zor olduğundan bahsettim. Benim gibi uzak doğu ülkelerine sıkça gidip gelenler ve bir Tayland’lı ile evli olanlar ister istemez İstanbul’da da güzel bir uzak doğu restaurantı aramaya başlıyor. Eşimin Tayland Yemeklerini özlemesi son derece normal. Ben bile zaman zaman bazı yemekleri  arıyorum. Tabi ki evde sıklıkla Tayland yemeği yapılıyor ama bazen de evde yapılamayan yemekler oluyor. Özelikle soslar Türkiye’de bulunamıyor dolayısıyla bazı yemekleri yapmak da mümkün olmuyor. Hepinizin bildiği üzere Uzak Doğu yemeği demek Sos demek.

İşte bu yüzden İstanbul’da bulunan Kore, Çin, Tayland yemekleri yapan restaurantları eşimle gezmeye başladım. En bilindik olanı ve hemen hemen her yerde görebileceğiniz Sushi co, Türkiye’de ki Uzak Doğu restaurantları arasında en meşhur olanıdır. Ben çok iyi anlamıyorum fakat eşim gittiğimiz çoğu restaurantı beğenmiyor. Bana göre İstanbul’da ki bir Uzak Doğu restaurantında Tayland’da ki kaliteyi bulmak imkansız. Malezya, Tayland, Filipinler, Endonezya gibi ülkelerde bir kaç kez Türk Restaurantında yemek yemiş birisi olarak söylüyorum, burada ki Türk Yemeklerinin tadı ile oralar da ki Türk Yemeklerinin tadı arasında çok fark var. Bu son derece normal. Hayvanların yediği yem farklı, iklim farklı, sebzelerin tadı farklı dolayısıyla yemeğin de tadının farklı olması son derece normal.

Uzak Doğu Yemekleri
Uzak Doğu Yemekleri

Konunun özüne dönersek uzun arayışlar sonunda benim ve eşimin de beğendiği bir uzak doğu restaurantı bulduk ve belki aranızda denemek isteyen olabilir diye sizinle paylaşmak istedik. Kavacık da bulunan Oishii Wok & Sushi restaurant. İnternet’den arama yaptığınız zaman kolaylıkla bilgilere ulaşabilirsiniz. Oishii Wok & Sushi retaurant Kavacık Merkezde ulaşım son derece rahat.

Ben burada Tavuklu Noodle yedim. Eşim ise Karidesli Noodle yedi ve ortaya da suşi söyledik. Biz çok beğendik. Bilginiz olsun. Yemekleri çubuklarla servis ediyorlar. Artık bir profesyonel olarak benim ihtiyacım yok fakat isteyene çatalda veriyorlar. 😉 Fotolarda gördüğünüz gibi servis gayet hoştu. Restaurant temiz ve çalışanlar ilgiliydi. Biz saat 3.4 gibi gittiğim için kalabalık değildi. Bizden başka 2 masa daha vardı.

Fiyatlara gelecek olursak ne ucuz ne pahalıydı. İki kişi fotolarda ki yemekler için 100 TL ödedik. Sushi co ve Oishii Wok’un yemek kalitesi neredeyse aynı olsa bile Sushi co fiyatları biraz yüksek. Bir de Sushi co nun sushileri biraz daha küçük oluyor.  Oishii Wok da gelen tabaklar biraz daha büyük ve dolu oluyor. Eğer İstanbul’da Uzak doğu yemekleri yemek için yer arayan var ve henüz bu restaurantı denemedi ise Oishii Wok & Sushi  deneyebilir. Gidenler olursa görüşlerini aşağıda ki yorum kısmında benimle paylaşabilir. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Uzak Doğu Yemekleri
Uzak Doğu Yemekleri
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir