İstanbul’a Yakın Şelaleler Listesi

Kategori: Marmara Bölgesi, Türkiye | 0

Baharın gelmesiyle birlikte Günübirlik Gezi Rotaları aramaya başladım ve sizin için İstanbul’a Yakın En Güzel Şelaleler Listesi yapmaya karar verdim. Aşağıda ki İstanbul’a Yakın Şelaleler Listesinde, Günübirlik Geziler yapabileceğiniz alanları bulabileceğiniz gibi İstanbul’a Yakın Kamp Alanları Listesini de bulabilirsiniz. Bunlar aynı zamanda kamp yapmaya elverişli İstanbul’a Yakın Tabiat Parkları dır.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, Düzce

Düzce Aydınpınar Köyü sınırları içinde yer alan Aydınpınar Tabiat Parkı, şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Aynı zamanda muhteşem bir yürüyüş rotası olan bu tabiat parkı sizi fazla zorlamayacak orta dereceli bir yürüyüş rotasına sahiptir. Aydınpınar Takım Şelaleleri 5 adet şelaleden oluşmaktadır. Aynı zamanda doğayla iç içe kamp yaparak konaklayacağınız alanlar da bulunuyor.

Aydınpınar Takım Şelaleleri Adres: Yılankaya Mahallesi, 81100 Aydınpınar Köyü, Düzce

Aydınpınar Şelalesi
Aydınpınar Şelalesi

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Düzce

Güzeldere Şelalesi ve Tabiat Parkı, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunuyor. Düzce’ye uzaklığı ise yaklaşık 20 Km. Yine muhteşem manzaralar sunan orman içinde ki bu şelaleyi, patikaları ve merdivenleri kullanarak gezebilirsiniz. Güzeldere Şelalesinin yüksekliği 120 metreyi buluyor. Güzeldere Şelalesi ve Tabiat Parkı da kamp ve yürüyüş yapmaya elverişli alanlardan birisidir.

Güzeldere Şelalesi
Güzeldere Şelalesi

Saklıkent Şelalesi, Düzce

Düzce’ye 45 Km mesafede bulunan Saklıkent Şelalesi, Yağcılar Köyünde bulunuyor. Genelikle piknik ve mesire alanı olarak kullanılıyor. Günübirlik geziler için uygun Saklıkent Şelalesi şehirden kaçmak için ideal yerler arasındadır.

Saklıkent Şelalesi
Saklıkent Şelalesi

Erikli Şelalesi, Yalova

Erikli Şelalesi Kamp Alanı bulunan yerler arasında yer alıyor. Eğer yüzmeye elverişli bir havada giderseniz şortunuzu yanınıza almayı ihmal etmeyin. Buraya araçla ve yürüyerek ulaşım sizi biraz zorlayabilir bilginiz olsun.

Erikli Şelalesi Adres: Karşıyaka Mahallesi, 77330 Teşvikiye Belediyesi Çınarcık/Yalova

Erikli Şelalesi Telefon: 0544 353 12 29
Erikli Şelalesi
Erikli Şelalesi

Sudüşen Şelalesi, Yalova

Sudüşen Şelalesi, Üvezpınar Köyünden yaklaşık 8 Km uzakta, Yalova merkezden ise 20 Km uzakta bulunuyor. Harika bir yürüyüş parkuru ve manzaraya sahip Sudüşen Şelalesi kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

Sudüşen Şelalesi Adres: Termal İlçesi Üvezpınar Köyü Yalova

Sudüşen Şelalesi
Sudüşen Şelalesi

Samandere Şelalesi, Düzce

Samandere Şelalesi, Samandere Köyü sınırları içinde yer alıyor. Samandere Şelalesinin Düzce’ye mesafesi yaklaşık 24 Km. Aynı zamanda Samandere Şelalesi Tabiat Parkı, Türkiye’nin ilk tabiat anıtı olma özelliğini de taşıyor. Piknik ve yürüyüş yapabilirsiniz. Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

Samandere Şelalesi
Samandere Şelalesi

Daha önce sizlerle paylaştığım Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri listesinden sonra bugün de İstanbul’a Yakın En Güzel Şelale Ve Kamp Alanlarının bazılarını paylaşmaya çalıştım. Umarım size biraz yardımı olur.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir