İnlice Halk Plajı, Fethiye

Kategori: Ege Bölgesi, Fethiye, Muğla, Türkiye | 0

Akdeniz Bölgesi Ve Ege Bölgesinin En Güzel Plajlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Sırada ki plajımız İnlice Halk Plajı. Göcek’e çok yakın olan İnlice Halk Plajı, yeşil ve mavinin kucaklaştığı huzur dolu bir plaj. Orman yolu içinden geçen muhteşem manzaralı bir yolla ulaşılan İnlice Plajı, benim en keyif aldığım plajlardan birisi oldu. Yolunuz Göcek tarafına düşerse mutlaka uğramalısınız. İnlice Plajı içinde soyunma kabininden kafe, duş ve tuvaletlere kadar her şeyi bulabilirsiniz. İnlice Plajı ve çevresi tertemiz. Denizin ve plajın kumlu olması İnlice Plajının bir başka artı yönü.

İnlice Plajı Giriş Ücreti,

İnlice Halk Plajı Giriş Ücreti ödemeden denize girip yüzebileceğiniz plajlardan birisidir. Ayrıca plaj içinde bulunan duş, wc ve soyunma kabinlerini de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz tabi ki ücret ödemeniz gerekecek. Yanlış hatırlamıyorsam Şezlong ve şemsiye fiyatı 15 TL. Eğer erken giderseniz yukarıda ki fotoğrafta gördüğünüz, ağaç altında bulunan ücretsiz piknik masalarından birini kapacak kadar şanslı olabilirsiniz.

İnlice Plajı

İnlice Plajı Nerede?

Ege Bölgesinde, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan İnlice Halk Plajı, Göcek’e 6 Km uzaklıkta bulunuyor. Fethiye Merkeze uzaklığı ise yaklaşık 31 Km.

İnlice Plajına Nasıl Gidilir?

Araba ile ulaşım sağlayacak olanlar, Fethiye’den Göcek istikametine giderken, İnlice tabelasından içeri girip yaklaşık 10 dakika daha devam ederek ulaşım sağlayabilir. Sezonda toplu taşıma kullanarak, Dalaman ve Göcek’den kalkan minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Benim tavsiyem Plaj ve koyları gezerek tatil yapmayı planlıyorsanız ve aracınız yoksa, mutlaka bir araç kiralamanız yönünde olacaktır. Çünkü Ege ve Akdeniz Bölgesinde toplu taşımayı kullanarak gezmek gerçekten çok zor ve pahalı. Eğer 2 veya daha fala kişi ile birlikte geziyorsanız araç kiralamak çok daha uygun olacaktır.

Yukarıda belirttiğim gibi sadece plaj olarak değil piknik yapmak içinde kullanabileceğiniz İnlice Halk Plajı, benim favori plajlarım arasında ki yerini aldı. Özellikle çam ormanı içinden geçilerek ulaşılan plajın yolu da en az plajın kendisi kadar güzel. Tatil yapmayı ve gezmeyi seviyorsanız yolunuz mutlaka bir gün Fethiye’ye düşecektir. İşte o plana İnlice Plajını da dahil etmeyi unutmayın.

Hepinize Mutlu Tatiller.

İnlice Plajı

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir