İĞNEADA GEZİSİ, TÜRKİYE

Kategori: Kırklareli, Marmara Bölgesi, Türkiye | 0

İki günlük izni değerlendirmek için yaptığımız araştırmalar sonucunda, İstanbul’a 230 km mesafedeki İğneada’ya gitmeye karar verdik. İğneada Karadeniz kıyısında ve Bulgaristan sınırında bulunuyor.İstanbul’da yaşayan insanların genelinde olduğu gibi, zaman zaman bizi de doğanın çağırdığını hissediyoruz.;)  Sizde trafik ve kalabalıktan sıkıldıysanız İğneada tamda size göre bir yer. İstanbul’dan çıkıp İğneada’ya yaklaştıkça size kuş sesleri eşlik etmeye başlıyor.

İğneada Way
İğneada Yolculuk Manzaraları

Longoz ormanlarıyla ünlü İğneada, yolculuk boyunca size muhteşem manzaralar sunuyor. Longoz ormanlarının özelliği ise ağaçların kökünün suda olmasından geliyor. Eğer çadırda kalmayı ve kamp tatilini seviyorsanız, burada kamp yapabileceğiniz bir çok alan var. Rahatınıza düşkünseniz merkezde otel ve pansiyonlarda bulunuyor.

Room View
Kaldığımız odanın Akşam Üstü Manzarsı

Biz konaklamamızı oda kiralayarak para kazanmaya çalışan, yaşlı bir teyzenin küçük ve şirin evinde yaptık. Kaldığımız oda evden bağımsızdı ve sanırım sonradan yapılmıştı. Denize sıfır olan odanın manzarası harikaydı ve bahçesinde oturup bir şeyler içebileceğiniz masası da vardı. Bu oda için gecelik 2 kişi için 50 tl ödedik.

Longoz Forest
Longoz Ormanları
Longoz Forest
Longoz Ormanları

Gezimizin çoğunu plaj yerine ormanda geçirmeyi tercih ettik. Siz plajda zaman geçirebilirsiniz ama bu muhteşem doğayı sakın ihmal etmeyin.

Dupnisa Cave
Dupnisa Mağarası

Dönüş yolunda ise Demirköy’de bulunan Dupnisa Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Trakya bölgesinin tek mağarası olan Dupnisa aynı zamanda yarasalara da ev sahipliği yapıyor. Işıklandırma sayesinde mağara inanılmaz fotojenik olmuş. Çok güzel resimler çekebilirsiniz. Mağara girişine biraz tırmanarak ulaşıyorsunuz ama çok yorucu değil.

Dupnisa Cave
Dupnisa Mağarasının Girişi

Bizim kısa doğaya kaçış tatilimiz, kahvaltı sonrası dönüş yolculuğumuzun başlaması ile son buldu. Sizinde kısa bir tatile ihtiyacınız varsa İğneada’yı tercih edebilirsiniz.

Hepinize iyi tatiller. 🙂

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir