Havayolu Firmaları Bagaj Hakları

Havayolu Firmaları Bagaj Hakkı
Havayolu Firmaları Bagaj Hakkı

Uçak yolculuğu daha başlamadan veya uçak biletini aldıktan sonra aklınıza gelen ilk konu hazırlayacağınız valizinizdir. Valizinizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli konular bulunmaktadır. Yeni yapılan uygulamaya göre valizin içine sıvı maddeler koymak kesinlikle yasaktır, yani parfüm deodorant bile uçağın içine alınmamaktadır. Sadece belli bir miktara kadar uçağın içine sıvı koyabilme hakkınız bulunmaktadır.  Bu yazı ilginizi çekebilir. Uçaklarda Valize Alınmayan Ürünler

Dikkat etmeniz gereken başka bir önemli konu ise, valizinizin toplam ağırlığı meselesidir. Birçok uçakta 15 kiloya kadar valiz izni verilmektedir. Onun için öncelikle aldığınız valizin hafif olması gerekmektedir. Çünkü bazı valizler çok ağır olmaktadır ve henüz içine bir şey koymadan bile valiz kendiliğinden 10 kilo kadar gelebilmektedir. Valiziniz hafif olması sizin için kesinlikle önemli bir konudur.

Tabi ki bu durum yurtdışı uçuşlarda biraz daha farklıdır. Yurtdışı uçuşlarında kilo sınırı 20 – 25 kilo arasında değişmektedir. Ve yine bu değişkenlik kullandığınız havayolu şirketine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Havayolu şirketlerine göre kilo sınırlamalarına değinirsek rakamlar şu şekildedir;

Sun Express Bagaj Hakkı Ve Limit Aşım Ücreti 

Sun Express Bagaj Hakkı Kaç Kilo ?

Sun Express havayolu şirketinde, yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kilodur. El bagajı hakkı ise en fazla 6 kilodur. 2 yaşından küçük çocukların bagaj hakkı ise 10 kilodur. Sun Express’te çocuk arabaları, çocuk seyahat yatakları ve çocuk araba koltukları ek ücret alınmaksızın taşınmaktadır.

Sun Express Bagaj Hakkı Limit Aşım Ücreti ise yurtiçi uçuşlarda 6 TL, yurtdışı uçuşlarda 10 Euro olarak alınmaktadır.

THY Bagaj Hakkı Ve Limit Aşım Ücreti

THY Yurtdışı Bagaj Hakkı Kaç Kilo ?

Thy iç uçuşlarda 20 kilo, business uçuşlarda ise 30 kilo bagaj limiti bulunmaktadır. Dış hatlarda gideceğiniz yere göre bagaj limitlerinde bazı farklılıklar mevcuttur. Gideceğiniz lokasyona göre limit belirleyen THY, bu uygulaması ile de bir fark yaratmaktadır.

THY Bagaj Hakkı Limit Aşım Ücreti için, 20 kilonun üzerine çıktığında yurtiçi uçuşlarda kilo başına 8 TL üzerinden ek ücret talep edilmektedir. Yurtdışı uçuşlarda ise gidilen ülkeye göre 5-30 Euro arasında ücret talep edilmektedir.

Pegasus Bagaj Hakkı Ve Limit Aşım Ücreti 

Pegasus Bagaj Hakkı Kaç Kilo ? 

Pegasus Havayolu şirketi iç hatlarda 15 kiloyla sınırlı kalmıştır. Bu, Kıbrıs uçuşlarında 20, İngiltere’ye 25, Avrupa uçuşlarında ise 30 kiloya kadar çıkabilmektedir. Kabin el bagajları için ise yolculara 7 kilo izni tanınmıştır.

Pegasus Bagaj Hakkı Limit Aşım Ücreti için, iç hatlarda kilo başına 8 TL alırken, Avrupa uçuşlarında ise 8 Euro ek ücret talep edilmektedir.

Atlas Jet Bagaj Hakkı Ve Limit Aşım Ücreti 

Atlas Jet Bagaj Hakkı Kaç Kilo ? 

Atlas Jet havayolları iç ev dış hatlarda 20 kilo serbest bagaj taşıma hakkı tanımaktadır. Bunun yanı sıra el bagajında 8 kilo kabin el bagajı taşıma hakkı verilmektedir.

Atlas Jet Bagaj Hakkı Limit Aşım Ücreti, ise iç hatlarda 8 TL, dış hatlarda 5-15 Euro arasında değişmektedir

Onur Air Bagaj Hakkı Ve Limit Aşım Ücreti  

Onur Air Bagaj Hakkı Kaç Kilo ? 

Onur Air hava yolları yolcularına 15 kilo bagaj hakkı tanırken, el bagaj hakkı olarak 7 kilo hakkı verilmektedir. Dış hat uçuşlarında ise yolcularına, 30 kiloya kadar bu hak tanınmaktadır.

Onur Air Bagaj Hakkı Limit Aşım Ücreti için, iç hatlarda kilo başına 8 TL, dış hat uçuşlarında ise 7 Euro ek ücret talep edilmektedir.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir