Langkawi İsland

Hamile Kadın Gölü Efsanesi Langkawi, Malezya

Kategori: Asya, Langkawi Adası, Malezya | 0

Malezya Tatili için plan yaparken rastladığım Langkawi Adası beni büyülemişti. Muhteşem doğası, şelaleleri, tertemiz denizi, tropikal adaları ile bir tatilden beklediğim her şeyi sunmuştu. Langkawi Adası Gezilecek Yerler arasında ilk sırada bulunan Pregnant Lady Lake yani Türkçe adıyla Hamile Kadın Gölü, hem sunduğu muhteşem manzaralar hemde hikayesi ile benim için eşsiz bir deneyimdi.

Langkawi Adası Genel Bilgi, 

Langkawi Adasında bulunan yağmur ormanlarının 10 milyon yaşında olduğu düşünülüyor. Ada hakkında ki efsanelerden birisi de Langkawi’nin yaratılan ilk kara parçası olduğu hakkında. Ormanlarının yaşı göz önüne alındığında Langkawi Adası Efsanesi doğru olabilir. 😉

Yukarıda ki bağlantıda Langkawi Adası hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Langkawi Adasının anlamı Kartal Adası demek. Adaya indiğiniz anda sizi karşılayan devasa bir Kartal Heykeli bulunuyor. Ayrıca Kartalları besleyebileceğiniz tekne turları da bulunuyor.

Langkawi Adası, aynı zamanda dünya üzerinde Balayı Yapılacak En Güzel Yerler arasında yer alıyor. Bence kesinlikle doğru. Bali Adası, Boracay Adası ve Langkawi Adasını görmüş birisi olarak söylüyorum, bu 3 ada En İyi Balayı Yapılacak Yerler arasındadır.

Langkawi İslands Hooping
Langkawi Tekne Turları

Pregnant Lady Lake (Hamile Kadın Gölü)

Langkawi Adasından tekne turları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu muhteşem göl, yol boyunca harika manzaralar sunuyor. Adanın içinde bulunduğu dağa uzaktan bakıldığında (tekneden rahatlıkla görebilirsiniz), yerde yatan hamile bir kadını anımsattığı net olarak görülebiliyor. Çok zorlu olmasa da biraz tırmanarak biraz da inerek orman içinden yapılan yaklaşık 10 dakikalık bir yolculukla ulaşılan gölde, 1 saat yüzme ve fotoğraf çekmek için mola veriliyor. Bana ilginç gelen ise burada karşılaştığım Malezyalıların neredeyse tamamı yüzme bilmiyordu. Genelikle can yeleği ile suya girdiler.  Pregnant Lady Gölünün çevresi ormanlarla çevrili dolayısıyla manzara muhteşem. Fotoğraf makinanızın ve telefonunuzun şarjını doldurmadan bu tura çıkmayın. Tekne turu sabah başlıyor ve akşam 4-5 arasında bitiyor. Tur içinde kartalları beslemek ve ada gezileri yapacağınız aktivitelerden bazıları.

Pregnant Lady Lake
Pregnant Lady Lake, Langkawi Malezya

Hamile Kadın Gölü Efsanesi,

Yerel Halk tarafından ada içinde ki gölün sularında yüzen ve çocuğu olmayan kadınların, burada yüzdükten sonra çocuk sahibi olduğuna inanılıyor. Benden söylemesi denemekten zarar gelmez. Langkawi’ye kadar gitmişken çocuğunuz olsun yada olmasın bu müthiş gölde yüzmeden dönmeyin.

İster balayı için gidiyor olun isterseniz normal bir tatil için, Malezya’nın Langkawi Adası sizin tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. Doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla beni kendine hayran bırakan bu ülke, tatil planlarınızda mutlaka yer alsın. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında benimle paylaşabilirsiniz. Malezya hakkında ki tüm yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Hepinize mutlu tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir