Gürcistan

Gürcistan’a Giriş Şartları

Kategori: Vize İp Uçları | 0

Türkiye’ye Yakın Vizesiz Gidilen Ülkeler arasında yer alan Gürcistan, aynı zamanda Pasaportsuz Gidilen Ülkeler arasında da yer alıyor. Sadece Nüfus Cüzdanıyla Gürcistan’a Giriş yapabilirsiniz. Nüfus Cüzdanıyla Gürcistan’a giren T.C. vatandaşları 1 yıla kadar kalabiliyor. Türkiye’nin Karadeniz bölgesine çok yakın olan Gürcistan, burada yaşayan insanlar tarafından, hem gezmek hemde alışveriş için sıklıkla tercih ediliyor. Özelikle benzin ve et fiyatlarının uygun olması sebebiyle Araba İle Gürcistan’a Geçmek isteyen çok sayıda vatandaşımız var. Hareketli Batum Gece Hayatı da bir diğer tercih sebebi oluyor. Şimdi Gürcistan’a Giriş Şartları hakkında bilgileri liste halinde paylaşalım.

Gürcistan’a Giriş Şartları,

1- Gürcistan Vizesi almadan Kimlik Kartı ile giriş yapabiliyorsunuz fakat, Türkiye’den çıkış yaptığınız da size verilen formu doldurup seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

2- Gürcistan’a Araç İle Girmek isterseniz, aracın ruhsat sahibi olmalısınız yada ruhsat sahibinden izin belgesini göstermeniz gerekiyor.

3- Gürcistan’a Giriş Şartları arasında yer alan bir diğer madde ise, Kimlik Kartı İle Gürcistan’a Giriş sırasında 1 TL çıkış harcı ödemeniz gerekiyor.

4- Pasaport İle Gürcistan’a Giriş yapmak isteyenlerin 15 TL Yurt Dışı Çıkış Harcı ödemesi gerekiyor.

5- 30 000 Lari veya daha fazla nakit parayla ülkeye girecek olanların bunu yazılı veya sözlü olarak bildirmeleri gerekiyor.

6- Gürcistan’a Nüfus Cüzdanı İle Girmek için mutlaka yeni tip Kimlik Kartına sahip olmalısınız.

T.C Vatandaşlarının pasaportsuz girebildikleri sadece 3 ülke var ve Gürcistan bunlardan biri. Gürcistan’a Giriş Şartları son derece kolay. Evrak toplamanıza yada yüksek meblağlarda harç yatırmanıza gerek yok. Hopa’dan minibüsle bile kolayca geçebilirsiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller. 🙂

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir