Göcek Gezi Notları

Kategori: Ege Bölgesi, Fethiye, Göcek, Muğla, Türkiye | 0

Bugün sizleri Ülkemizin bir başka cennet köşesine götüreceğim. Bugüne kadar temiz, nezih, sakin ve huzurlu kalmayı başarmış Göcek Gezi Notları ile karşınızdayım. Genelde yatları olanlar tarafından tercih edilen Göcek, çevresinde çok sayıda birbirinden güzel plaj olduğu için, huzurlu bir tatil arayan yerli turistler tarafından da tercih ediliyor. Fethiye’ye çok yakın olan Göcek, konaklama açısından çok uygun seçenekleri olmaması sebebiyle daha çok günübirlik geziler için tercih ediliyor. Benim tavsiyem tatil bütçeniz kısıtlıysa Göcek dışında bir yerde konaklayıp, aracınızla Göcek merkezi ve plajları günübirlik gezmeniz olacaktır.

Göcek, Fethiye

Göcek Nerede,

Göcek, Ege Bölgesinde Muğla ili sınırları içinde bulunuyor. Göcek, Fethiye Merkeze 28 Km uzaklıkta, Dalaman’a ise 19 Km mesafede bulunan şirin bir tatil beldemiz. Havayolu ile ulaşım sağlayacak olanlar için ise, Dalaman Havalimanından Göcek 25 Km.

Göcek’de Ne Yenir,

Size tavsiyem Göcek Merkezde bulunan Ayran Cafeden döner yemeniz. Döneri çok lezzetli, fiyatları çok uygun ve temiz bir aile işletmesi. Fiyatlar ise pilav üstü döner 25 TL. Çevrede çalışan pek çok esnaf da Ayran Cafenin dönerini tercih ediyor. Siz de en az bir kez denemelisiniz.

 

Göcek’de Ne Yenir

Göcek Gezilecek Yerler,

Göcek Merkez,

Bir birinden güzel evler ve evlerin arasından geçen nehir fotoğraf meraklıları için bulunmaz fırsat. Merkez de bulunan renkli dükkanlar hem hediyelik eşyalar almak için hem de fotoğraf çekmek için güzel bir ortam sunuyor. Bazı dükkanlarda abartılı fiyatlara kaliteli ürünler satılırken bazı dükkanlarda, her keseye uygun fiyatlara bir şeyler bulmak mümkün. Ayrıca Göcek de çok sayıda güzel cafe var. Bir kahve molası veya soğuk bir şeyler içip manzarayı seyretmek için tercih edilebilir.

Göcek, Fethiye

İnlice Plajı,

İnlice Plajı, Göcek arası sadece 6 Km. Daha önce İnlice Plajı ile ilgili detaylı bir yazı yazmıştım. Linki takip ederek İnlice Plajın Giriş Ücreti, İnlice Plajı Ulaşım, İnlice Plajı Fiyatlar gibi merak ettiğiniz konular hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

İnlice Plajı

Sarsala Koyu,

Göcek Plajları arasında yer alan Sarsala Koyu gizli kalmış cennetlerden biri. Yolunun çok virajlı olması ve Göcek, Dalaman, Fethiye gibi merkezlere biraz uzak olması sebebiyle fazla kalabalık olmuyor. Genelde yatların demirlediği efsane bir koy. Aracınız varsa mutlaka uğramalısınız. Linki takip ederek Sarsala Koyu Giriş Ücreti, Sarsala Koyu Nerede gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sarsala Koyu Dalaman
Sarsala Koyu

Göcek gerçekten de huzurlu, sakin ve kaliteli tatil yeri arayanlar tarafından tercih edilmesi gereken muhteşem bir yer. Eğer imkanınız varsa en az bir gece konaklayın. İmkanınız yoksa hiç olmazsa geçerken uğrayıp biraz vakit geçirin. Göcek sizi pişman etmeyecek emin olun.

Hepinize mutlu tatiller. 🙂

Göcek Fethiye
Göcek, Fethiye
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir