Filipinler Nightlife

Filipinler Gece Hayatı Ve Fiyatları

Kategori: Asya, Filipinler | 1

Filipinler deyince insanın aklına pek çok soru geliyor. Filipinler Güvenli Mi ? Filipinler’de Fiyatlar, Filipinler Gece Hayatı Fiyatları gibi aklınıza gelecek bazı sorulara cevap vereceğiz. Filipinler’e vardığınızda bunların pek çoğunu unutacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü doğası ve gece hayatı insanın aklını başından alacak kadar güzel bir ülke. Filipinler’de ilk günden gece hayatını keşfetmek pek mümkün olamayabiliyor. Önceden araştırma yapmak gerekiyor. O yüzden bu doğa harikası ülkenin gece hayatı hakkındaki bilgileri sizin için bir araya toplamaya çalıştık. Gezi yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Filipinler’de Gece Hayatı denilince ilk akla gelen şehirler Manila, Angeles City ve Boracay Adasıdır.

Angeles City Gece Hayatı

Angeles City Gece Hayatı
Angeles City Gece Hayatı

Başkent Manila’nın 80 km uzağındaki Angeles City, Filipinler’de Sex Turizminin en popüler yeridir ve bunun için gelen yabancıların ilk uğrak durağıdır. Şehrin belirli bir bölümünde Angeles City Diskolar, Angeles City Go-Go Barlar ve Angeles City Gece Klüpleri bulunur. Angeles City’de tüm bu Gece Klüpleri devlet kontrolü altındadır ve devlet denetimleri çok sıkı tutmaktadır. Tüm dansçılar düzenli olarak sağlık kontrolünden geçerler ve sahne şovlarında üstlerindekileri tamamen çıkarmaları kesinlikle yasaktır. Ayrıca dansçı olabilmek için şehrin yetkili kurumlarından belge alma zorunlulukları vardır. Aldıkları yaka kartlarını sürekli üzerlerinde bulunmak zorundadırlar. Fiyatlara gelecek olursak, Filipinler’in her alanda son derece ucuz olduğu gibi Angeles City’de de durum aynı. Angeles City Gece Kulüplerinde Bira Fiyatı  7-8 TL civarında, sigara ise 4 TL civarında satılıyor. Bu günah şehrinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus güvenlik. Gece geç saatlerde sokaklarda tek başına dolaşılması pek tavsiye edilen bir durum değil. Eğlencenin cazibesine kapılıp güvenliği elden bırakmayın 😉 Angeles City hakkında tüm merak ettiklerinizi buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Manila Gece Hayatı

Manila Gece Hayatı
Manila Gece Hayatı

Manila’da eğlence seçeneği çok geniş ve bundan dolayı gece hayatını hemen keşfetmeniz kolay olmuyor. Burada gece hayatı 2 bölgede öok hareketli.  Makati ve Malati bölgeleri. Manila Makati Bölgesi daha çok paralı turistlerin ve Manila sosyetesinin uğrak yeridir. Burada yan yana dizili birçok Disco, Bar, Gece Kulübü ve Go Go Bar bulabilirsiniz. Malati ise daha çok gençlerin ve sırt çantalı uygun fiyata yer bakan gezginlerin takıldığı bir bölge ve yine bir sürü eğlence mekanı burada da mevcut. Ayrıca Filipinli kadınlara çok güzel dersek abartmış oluruz ve Filipin erkekleri de çok yakışıklı sayılmazlar. Ortalama bir Türk erkeği Filipinler’de yakışıklı sayılabilir. Bu yüzden kızlar konusunda Filipinler’de oldukça avantajlıyız. 😉 Tüm Filipinler’de olduğu gibi Manila’nın da en güzel yanı çok ucuz olması. İçki ve sigara fiyatları burası içinde geçerli. Yani Filipinler’de alkol ve sigaradan yana sıkıntı çekmezsiniz 🙂 su daha pahalı inanın. Manila Gece Hayatını detayları ile anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Boracay Gece Hayatı

Boracay Nightlife
Boracay Gece Hayatı

Boracay gece hayatı bakımından, Filipinler’in diğer adalarına göre canlı olsa da, meşhur plajları yüzünden olsa gerek fiyatlar burada çok daha yüksek. İçki ve sigara fiyatları genel olarak çok faklı değil, burada da oldukça uygun. Boracay’ın gece eğlencesi de, gündüz eğlencesi de eşsiz kumsalında yaşanıyor. Kilometrelerce uzunluğundaki sahili boyunca yan yana yüzlerce mekan bulunuyor. Bazıları canlı müzik yaparken, bazıları kulup müzikleri çalıyor. Neredeyse tüm mekanlarda ateş gösterileri dansçılar v.s. gibi bir çok şov var. En güzel yanına gelecek olursak nerede eğlenirseniz eğlenin hemen önünüzde bembeyaz  kumsal ve muhteşem Boracay  manzarası hep sizinle olacak. Bunların hepsi bir araya gelince Boracay’ın gece hayatı çok daha keyifli bir hale dönüşüyor. Boracay Gece Hayatı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir