Filipinler Fiyatlar

Kategori: Asya, Filipinler | 0
El nido Filipinler
El nido Filipinler

Filipinler doğası, plajları, adaları ve gece hayatıyla turistlerin ilgisini çeken bir ülke olmaya devam ediyor. Bu ülkeyi bu kadar cazip yapan etkenlerden birisi de acaba ucuz olması mı? Ben sizinle fiyatları ve genel bir kaç bilgiyi paylaşacağım kararı size bırakacağım. 😉 Filipinler ada ülkesi olması sebebiyle müthiş manzaralar sunmasının yanında, yine aynı sebepten ulaşımın diğer Asya ülkelerine göre daha zor olduğu bir ülke. İstanbul >>Filipinler uçak biletinin şu anda pahalı olmasının sebebi paramızın dolar karşısında sürekli değer kaybetmesi. 2017 yılında 1200-1400 tl ye bulabileceğiniz İstanbul >> Manila bileti şimdi hayal gibi görünüyor. Umudumuz havayolu firmalarının güzel bir kampanya yapması. Filipinler iç hatlarda ise uçuş fiyatları tam anlamıyla borsa gibi her gün değişebiliyor. Size tavsiyem her zaman olduğu gibi biletinizi önceden almanız olacaktır. Benimle aynı uçuşa 3 katı fazla ödeyen arkadaşlar gördüm siz bu hataya düşmeyin. Filipinler uçak bileti ve tatil maliyeti yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Kayangan Lake, Coron Adası, Filipinler
Kayangan Lake, Coron Adası, Filipinler

Filipinler Fiyatlar

Eğer gece hayatını seviyorsanız, alkol ve sigara kullanıyorsanız Filipinler sizin için kesinlikle ucuz. Hiç düşünmeyin biletinizi hemen alın.

Barlarda otel lobilerinde bile 6 TL ye bira içebilirsiniz. Gece kulüplerinde ise birayı 8-12  TL ye içebilirsiniz. Sigara fiyatları çok değişken ama 4,5-6 TL arasında bir fiyata marllboro alabiliyorsunuz.

Meyveler oldukça lezzetli ve ucuz. 1 kilo mango, muz yada coconatı 5 TL ye alabilirsiniz.

Filipinler Konaklama Fiyatları  ise ortalama 2 kişi gecelik 1000 Pesoya bulunabiliyor. Elbette çok lükse kaçmazsanız. Otel kaliteleri Tayland kadar iyi değil onu belirtmeliyim.

Bana göre ülkede en pahalı olan şey su. Özelikle adalarda çok farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. 1.5 litrelik soya 30 pesodan başlayıp 50 pesoya kadar ödeyebilirsiniz. Çünkü o kadar sıcak ki su tüketmeden durmanız imkansız.

Taksi fiyatları oldukça uygun eğer taksici taksimetre açtıysa hiç dert etmeyin. Yalnız dikkat etmeniz gereken özellikle Cebu ve Manila’da trafik berbat ve taksiceler bazen taksimetre açmak istemiyor. Çünkü 7 km yolu 1.5 saate alabiliyorsunuz. Bu durumda pazarlık etmeniz gerekiyor. Feribot ücretleri ise oldukça pahalı hatta uçaktan daha pahalı diyebilirim. El Nido >> Coron adası feribota 1700 Peso vermiştim.

Yeme içme fiyatlarına örneği Mc Donald’s dan vereceğim böylece rahatlıkla kıyaslayabilirsiniz. Menüler 150-200 Peso arasında değişiyor.

Sonuç olarak Filipinler’de bütçeyi zorlayan yol ücretleri, diğer kalemler bizim ülkemize oranla halen uygun. Halen diyorum 4 yıl önce dolar 2 TL iken çok çok çok daha uygundu.

Eğer planlarınız arasında Filipinler varsa bence ertelemeyin. Sıcak kanlı insanları, denizi, adaları, plajları, şelaleleri, gölleri ve gece hayatı ile bir tatilden beklenen her şeyi size sunan Filipinler, henüz bizim için ucuzken mutlaka gidin.

Mutlu Tatiller 🙂

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir