En Uygun Uçak Bileti Hangi Sitede Bulunur?

Bizim gibi seyahat düşkünleri için uygun fiyata uçak bileti bulmak olamazsa olmazlardan biridir. Uçak biletini ne kadar ucuza alırsak, tatil boyunca yeme içme ve gezme için daha fazla para ayıra biliyoruz. Özellikle uzak destinasyonlar için tatil planı yapıyorsak biletin fiyatı da mesafeye göre yükseliyor.

Ben gezilerimi planlarken kendime bir bütçe ayırıyorum. Örneğin 4.000 TL olan tatil bütçemin, 1.300 TL sini yol parası olarak ayırdım diyelim. Eğer kampanyaları araştırarak (en az 2 ay önceden bu işi yapmakta fayda var) aynı bileti 1.000 TL ye alırsam, tatilde harcamak için 300 TL daha param olacak. Peki bunu nasıl yapacağız? Aşağıda ki listede En Uygun Uçak Bileti bulabileceğiniz siteleri sıralayacağım. Bunlar benim genelde En Uygun Uçak Bileti fiyatlarını bulduğum sitelerdir.

En Uygun Uçak Bileti Bulabileceğiniz Siteler,

Skyscanner,

Seyahat tutkunları için yapılmış muhteşem bir uygulama. Tüm havayolu firmalarını ve uçak bileti satan firmaları tarayarak size en uygun fiyatlı olanları liste halinde sunar. Tarihiniz ve gideceğiniz yer konusunda esnek iseniz, uçak bileti araması yaparken Her Yöne ve En Ucuz Tarih seçeneklerini işaretleyerek arama yapmanızı tavsiye ederim. Eğer belli bir yere gidecekseniz ve tarihiniz esnekse En Ucuz Tarih yazarak gideceğiniz yere en uygun biletinin hangi tarihte olduğunu bulabilirsiniz. Uçuşunuzu bulduğunuz anda sizi en uygun uçak bileti satan Web sitesine yönlendiriyor. Ayrıca email aboneliği ile aradığınız tarihte bilet fiyatında olacak değişiklikleri size haber veriyor.

Momondo,

Momondo’nun çalışma prensibi Skyscanner ile yaklaşık aynı. Hangisinin kullanımı size daha kolay geliyorsa onu kullanabilirsiniz. Ben genelde ikisinden de arama yapıyorum. Bazen fiyatlar farklılık gösterebiliyor. İkisi de seyahati sevenlerin dostudur.

Turna.com,

Aslında yukarıda ki yazdığım web siteleri Turna.com fiyatlarını da size gösteriyor. Eğer ben biletimi bir Türk firmasından alayım bir sorun olursa, aynı dili konuştuğum kişilere derdimi anlatayım diyorsanız, Turna.comu kulanabilirsiniz. Ayrıca buradan aldığınız biletlerde Kredi Kartı puanlarını da kullanıp bilet fiyatından düşebilirsiniz.

Ucuzabilet.com,

Ets Tur’un yan kuruluşu olan Ucuzabilet, Yapı kredi ile anlaşmalı olarak,YKB Kredi Kartı ile aldığınız bilet fiyatı üzerinden indirim yapıyor. Biletiniz ile ilgili bir sorun olduğunda karşınızda Türkçe konuşan bir muhatap bulabilirsiniz.

Burada yazdıklarım benim biletlerimi alırken kullandığım web siteleri ve uygulamalardır. Kullanımları kolay ve En Ucuz Uçak Bileti bulurken işinize en çok yarayacak olanlardır.

Hepinize iyi Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir