EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN SEYAHAT UYGULAMALARI

Kategori: İp Uçları | 3

 

Seyahat planlamanızı yaparken ve seyahatte en çok ihtiyaç duyacağınız uygulamaları sizinle paylaşacağım. Bu uygulamalar benim en çok kullandığım uygulamalar. Hem tatil planlarınızı yaparken hemde tatil sırasında ihtiyaçlarınızı karşılayacak bu uygulamalardan bazılarını zaten günlük hayatta da kullanıyorsunuzdur. Size kullanımı basit bir kaç öneride bulunayım.

Google Maps :

Bana göre yurt içi veya yurt dışı tatillerinde en çok ihtiyaç duyacağınız uygulamadır. Zaten günlük hayatta da sıkça kullandığımız için çok detaya girmeyeceğim. Gideceğiniz yer nerede olursa olsun, bulunduğunuz konumdan size olan uzaklığı, hangi yöntemle gidebileceğinizi ve trafik bilgilerini verir.

XE Currency :

Eğer yurt dışı tatili yapacaksanız, yaptığınız ödemeleri o günkü kurdan çevirir. Bu uygulama sayesinde sürekli hesap yapmak zorunda kalmazsınız, en azından bulunduğunuz ülkenin para birimine alışana kadar. Her yerde her zaman kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

TripAdvisor : 

Otellerin fiyat karşılaştırmasını yapmanıza, milyonlarca kayıtlı kullanıcısı sayesinde daha önce o otelde kalanların görüşlerine ve paylaştıkları fotoğraflara ulaşabileceğiniz ayrıca bulunduğunuz bölgedeki gezilecek yerler ve aktiviteler konusunda size fikir veren oldukça faydalı bir uygulamadır. Sizde kaldığınız otel yada bölgeyle ilgili yorum yazarak, sizden sonra o şehre gideceklere bir fikir verebilirsiniz.

Skyscanner :

Tatil planlamanıza başlayacağınız yer bu uygulama olacaktır. Yüzlerce şirketin uçuşlarını karşılaştırarak size en iyi fiyatı sunan bir uygulamadır. Yurt içi veya yurt dışı uçuş olması fark etmez, her zaman her yerde kullanabilirsiniz. Ayrıca kuracağınız fiyat alarmı sayesinde kampanyaları, fiyat değişikliklerini size anında bildirir. Seyahat sevenlerin can dostudur.

Ucuz uçak bulma yöntemleri için buraya tıklayın.

Airbnb :

Gideceğiniz bölgede uzun süre kalacaksanız veya kalabalık bir gurupla gidiyorsanız ev, oda, villa kiralamanızı sağlar. Her bütçeye uygun seçenekler sunan bu uygulama ile ev konforuyla tatil yapabilirsiniz. Çoğu zaman konaklama maliyetinin düşmesini de sağlıyor.

Konaklama maliyetini düşürme yolları için buraya tıklayın.

Uber :

Son dönemin favori programı uber sayesinde, taksiye binerken kafanızda oluşan soru işaretleri son buluyor. Bence mükemmel bir uygulama. Eğer gideceğiniz yere yabancıysanız sizden fazla para almaya çalışan taksicilerden kurtaran on numara bir uygulamadır. Bulunduğunuz konumdan gideceğiniz adrese kaç para ödeyeceğinizi daha taksiye binmeden biliyorsunuz. Yol boyunca sizi ne kadar tutar stresinden kurtaran bu uygulamayı bir çok yerde kullanabilirsiniz.

Hotel Tonight :

Otelinizi ayarlamadan tatile çıktıysanız, bu uygulama konaklama masraflarınızın düşmesini sağlayabilir. Otellerin boş odalarını son dakika indirimleriyle sattıkları bu uygulama, tatili akışına bırakmayı sevenlere hitap ediyor. Bazen %50 ye varan indirimle bile otel bulabilirsiniz.

İletişim Uygulamaları :   

Sevdiklerinizle iletişim kurmak için en ucuz yol, aldığınız İnternet paketiyle mesaj yada arama yapmak olacaktır. Bunun için hali hazırda telefonunuzda yüklü uygulamaları kullanabilirsiniz. Mesaj yazmak için WhatsApp kulanılabilir, fakat görüntülü konuşması tam bir felaketdir. Hem görüntülü konuşma hem mesaj için benim tavsiyem Line uygulamasıdır.

Son olarak bunların hepsini İnternet olmadan kullanmanız mümkün değil. Bu yüzden size tavsiyem, nereye giderseniz gidin ilk işiniz bir İnternet paketi satın almak olsun.

Hepinize eğlencesi bol tatiller. 😉

 

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

3 Responses

  1. Mustafa NAR

    Çok önemli konuya parmak bastınız. Çok bilgileri bir yazı bugün değilse bile mutlaka gün gelecek aklımızda kalan bu sayfaya geri döneceğiz. Teşekkürler başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir