El Nido Adası Gezi Notları Filipinler

Kategori: El Nido, Filipinler | 0
El Nido

Dünya Üzerindeki Cennet, EL NİDO

Sadece Filipinler’in değil dünyanın en güzel yerlerinden biri benim için El Nido’dur. Hani derler ya ölünce beni buraya gömün, manzaraları gördüğünüz an aklınızdan bu cümle geçecek. Yukarıdaki video Erlittop Garden Otelde  sabah saat 5 civarında çekildi. En lüks odanın bile vantilatörlü olduğu ve elektiriklerin akşam 11 ile sabah 6 arası kapalı olduğu bu otelde sadece bu ana şahit olabilmek için bir gece kalmaya kesinlikle değecek. Bu otel merkezden yaklaşık 45 dakika uzak ve etrafında gündüz bile zaman geçirebileceğiniz hiç bir yer bulunmuyor. Otele ulaşım merkezden kişi başı 200 Pezo. Her yerden uzak kalıp kafa dinlemek isteyenlere şiddetle tavsiye edilir. (Filipinler’in bunaltıcı sıcağında tek teselliniz oteldeki ucuz ve soğuk biralar olacak 😉 ) Biz bu otelde sadece 1 gece kaldık ve El Nido merkezdeki Ced Pansiyona geçtik.

El Nido’da Ne Yapılır ?

El Nido Gezilecek Yerler,

El Nido’da yapılabileceklerin başında tekne turları bulunuyor. A,B,C,D olarak 4 farklı tur bulunuyor. A ve C turları başta olmak üzere hepsine gitmenizi tavsiye ederiz, hepsi birbirinden güzel adalara uğramakta. Tur fiyatları 1000 ile 1500 pezo arasında değişiyor ama siz mutlaka pazarlık yapın ve turları otelden değil merkezdeki tur acentelerinden almanızı tavsiye ederiz. Birkaç farklı yerden fiyat almayı unutmayın. Turlara öğle yemeği dahil. Menüde balık salata pilav ve meyve bulunuyor.

Yapabileceğiniz bir başka etkinlik El Nido’da Motosiklet Kiralamak. El Nido’da Motosiklet Kirası Ücreti ise 400 Pezo. Kiralayacağınız motosikletle El Nido’yu gezebilirsiniz. Merkezin dışında kalan şelale ve plajlara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Tekne turlarına katılmadığınız zamanlarda bu plajlarda güneşlenip, yüzerek gününüzü dinlenerek geçirebilirsiniz.

Zipline da burada yapılabilecek diğer bir aktivitedir. Yükseklik korkunuz yoksa El Nido manzarasına birde yukarıdan bakabilirsiniz, pişman olmayacaksınız. Bu muhteşem yere en az 5 gün ayırmalısınız.

Filipinler Tüm Tatil Maliyetleri İçin Buraya Tıklayın.

EL Nido’da Ne Yenir?

EL Nido’da çok fazla bir yeme içme seçeneği bulamayacaksınız. Bizim damak tadımıza en uygun yerler merkezdeki pizzacılar ve akşam sahile kurulan balık restoranları. Akşam sahilde canlı müzik eşliğinde oturup bir şeyler içerken manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. İçki ve sigara fiyatları Filipinler’in her bölgesinde oteller dahil çok uygun.  Su bile biraya göre çok daha pahalı 😉

EL Nido’ya Nasıl Gidilir ?

EL Nido Ulaşım,

Gezi rotanıza göre buraya ulaşmanın pek çok yolu mümkün.

Manila’dan El Nido havaalanına direk uçuş var yalnız diğer alternatiflere göre daha pahalı.

İkinci seçenek, bizim uyguladığımız Manila’dan Puerto Princesa’ya gelerek ordan kara yolu ile El Nido’ya geçmek fiyat olarak çok daha uyguna gelecektir. Puerto Princesa’dan El Nido’ya kara yolu ile ulaşım klimalı vanlarla sağlanıyor. Havalanından çıkmadan sizi onlar bulacaktır merak etmeyin 😉 Fiyat kişi başı 600 pezodur  yolculuk yaklaşık 5 saat sürüyor.

Üçüncü seçenek gezi rotanızda Coron adası da varsa, Manila’dan direk Coron’a geçerek oradaki gezinizi tamamladıktan sonra (bizce en az 3-4 gün ayırmalısınız 😉 ) feribot ile 1700 Pezo ödeyerek El Nido’ya ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 6 saat sürüyor.

Hepinize Mutlu Tatiller

Coron adası yazısı için buraya tıklayın.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir