Düden Şelalesi Kepez

Düden Şelalesi Antalya Gezi Notları

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya | 0

Antalya Gezilecek Yerler Listesi yaparken mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında Düden Şelalesi geliyor. Haritalarda ve Antalya Gezilecek Yerler Listesinde 2 tane Düden Şelalesi görünmesi sizi şaşırtmasın. Bunun sebebi bir tanesi Antalya’nın iç kısımlarında bulunan ve şelalenin doğduğu yer olan Yukarı Düden Şelalesi diğeri ise denize döküldüğü yer olan Düden Kıyı Şelalesi. Zamanı kısıtlı olup ikisini birden göremeyecek olanlar kesinlikle Kepez’de bulunan Düden Şelalesini tercih etmeli. Yukarı Düden Şelalesi çevresi yemyeşil ve piknik yapılabilecek alanda bulunuyor. Şelaleye giden yol çok güzel ve insanı zorlamıyor. Bu kısa yürüyüş yolu boyunca oturup manzarayı izleyebileceğiniz yerler bulunuyor.

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi Altında ki Mağara

Yukarı Düden Şelalesi Hakkında Bilgi

Şelale içinde bulunan tabelada yazan göre, şelalenin boyu 27.5 m, çapı 2.20 m, yaşının ise 540-600 arasında olduğu tahmin ediliyor. Şelalenin altında bulunan mağaralara girerek bu muhteşem şelaleyi farklı bir açıdan da izleyebilirsiniz. Yukarıda ki fotoğraf şelalenin içinde bulunan mağaradan çekilmiştir. Şelale içinde piknik alanları, kafeler, hediyelik eşya dükkanları da bulunuyor.

Düden Şelalesi Antalya
Düden Şelalesi Kepez, Antalya

Düden Şelalesi Nasıl Gidilir?

Yukarı Düden Şelalesi Antalya’nın Kepez ilçesinde, Antalya merkeze 10 Km uzaklıkta bulunuyor. Düden Şelalesi Ulaşım ise oldukça kolay. Kaleiçi’ne çok yakın konumda ki Markantalya Alışveriş Merkezi önünden geçen çok sayıda otobüs Düden Şelalesine gidiyor. Düden Şelalesinden geçen belediye otobüsleri,VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66, VC69. Yolculuk otobüsle yaklaşık 35 dakika sürüyor. Antalya Gezi Planı sırasında siz de benim gibi belediye otobüslerini kullanarak ucuz ulaşım sağlamak istiyorsanız, genelde turistlerin kullandığı ve 5 kez yükleme yapabileceğiniz Antalya Ulaşım Kartı alabilirsiniz. Antalya Kart Ücreti 1 TL ve dilediğiniz kadar para yükleyebilirsiniz. Tek yön için 2.75 TL ücret alınıyor.

Düden Şelalesi Giriş Ücreti,

Böylesine güzel bir şelale için istenen giriş ücreti, müzelerin fahiş giriş fiyatları ile karşılaştırıldığında oldukça makul. Antalya Düden Şelalesi Giriş Ücreti 5 TL.

Düden Şelalesinde Müze Kart Geçer Mi?

Tüm şelalelerde olduğu gibi Düden Şelalesinde de Müze Kart maalesef geçmiyor.

Düden Şelalesi Kafeterya Fiyatları,

Düden Şelalesi Kafeterya Ücretleri ise oldukça uygun. Pek çok insan sabah kahvaltısını şelale manzarasında yapıyor. Kahvaltı yapmazsanız da manzaraya karşı bir çay yada kahve içmeyi ihmal etmeyin. Çay: 2 TL Su: 1.5 TL

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi Antalya

Düden Kıyı Şelalesi,

Aşağı Düden Şelalesi Gezisi planınızda varsa iki seçeneğiniz var. İsterseniz kara tarafından bu görkemli şelaleyi izleyebilirsiniz, isterseniz tekne turu ile denizden de görebilirsiniz. Aşağı Düden Şelalesi için size tavsiyem tekne turu ile burayı gezmeniz ama benim gibi tekne turu için 2 saat zamanınız yoksa, aşağıda ki fotoğrafta gördüğünüz gibi sahilden de manzara mükemmel. Düden Kıyı Şelalesini izlemek için gittiğiniz, deniz kıyısında ki parkın manzarası da en az şelale kadar muhteşem. Ayrıca Düden Kıyı Şelalesi Giriş Ücreti ödemiyorsunuz. Bu muhteşem manzara karşısında çevrede bulunan kafeteryalarda çay veya kahvenizi yudumlamayı ihmal etmeyin. Antalya Kaleiçi Marinadan kalkan teknelerle 2 saatlik Düden Şelalesi Tekne Turu Fiyatı ise 50 TL.

Düden Kıyı Şelalesi Nasıl Gidilir?

Düden Kıyı Şelalesi Ulaşım için, toplu taşıma kullanmak isterseniz, Markantalya önünden geçen 9 numaralı otobüsle 30 dakikada Düden Kıyı Şelalesine gidebilirsiniz.

Aşağı Düden Şelalesi
Aşağı Düden Şelalesi

Son olarak eğer vaktiniz varsa her iki Düden Şelalesini de görmenizi tavsiye ederim. Antalya Gezi Planı yapıyorsanız bu doğa harikası şelaleyi mutlaka listenize almalısınız. Manavgat Şelalesi Gezi Yazısına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Hepinize Mutlu Tatiller 🙂

Düden Kıyı Şelalesi, Antalya
Düden Kıyı Şelalesi
Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir