Can Feda (2018) Fragman

Kategori: Film Arşivi | 0
Can Feda
Can Feda

Yönetmen  : Çağatay Tosun

Oyuncular  : Burak Özçivit,  Kerem Bürsin

V. Tarihi      : 6 Nisan 2018

Tür              : Dram ,  Savaş

Konu         

CAN FEDA

2018 yılının iddaalı filmlerinde bir olan Can Feda sonunda vizyonda ilk olarak 23 Şubat olarak belirlenen vizyon tarihi 6 Nisan olarak değişen film Dağ 2 filminin yaptığı muazzam gişe sonunda çekilen Vatan Millet temalı filmlerden biri.
Filmin yönetmen koltuğunda Vali ve Suskunlar gibi önemli yapımlarda görev alan Çağatay Tosun otururken oyuncu kadrosunda Kerem Bursin ve Burak Özçivit gibi yeni neslin popüler oyuncularının yanı sıra Melike İpek Yalova, Sabahattin Yakut ve Onur Ayçelik rol almakta. Dizinin müziklerini ise film ve dizi müziklerinin aranan ismi Toygar ışıklı imzası bulunmakta.

Filmin konusuna gelirsek; Dünyanın en tehlikleli bölgelerinden birinde 7 yıldır iç savaş sürmektedir. Türk ordusu yanında hiçbir müttefik devlet olmadan bölgeye giriş yapar. Bölgede görevliler arasında Yüzbaşı Alparslan’ın komutasındaki 6 kişilik özel kuvvetler timi de vardır. Tim aralarına katılan yüzbaşı Pilot Onur ile birlikte Türk Ordusuna karşı kurulan büyük bir tuzağı ortaya çıkarır. Tuzağı bozmak için zorlu şartlarda vatan millet uğruna teröristlere karşı yaşam savaşı veren tim için asıl sınav, vicdanı ve insan gibi yaşamayı kaybetmemektir.

Gelelim flmin artı ve eksilerine…

Artılar;

Film için gerçekten büyük bir emek verilmiş  Dağ 2 filmlerinden sonra alelacele çekilen (Bordo Bereliler serisi gibi) filmlerin aksine 1 yıl ön hazırlık sürecinden geçmiş. Filmde 3 bine yakın figüran kullanılmış ayrıca 3000 adet silah ile 100 ün üzerinde farklı mühimmat kullanılan filmde 2500 civarında el bombası patlatılmış. Çatışma sahnelerinde 300 ün üzerinde gerçek araç kullanılmasının yanı sıra 15 adet araç havaya uçurulmuş bu demek oluyor ki saçma sapan efektli bir film izlemeyeceğiz.

Eksiler;

Bana göre Kerem Bursin olmamış inşallah ben yanılıyorumdur. Çok Amerikan askeri havası var adam da. Burak Özçivit ise bekleyip göreceğiz. Bakıyorum da başka eksi bir yön bulamamışım.

Finale gelirsek umarım gişe bakımından zayıf giden durumu toparlayıp 3 milyon barajını geçerler. Ne diyelim gişesi bol olsun…

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir