Büyükada Tatil Maliyeti

Kategori: İstanbul, Marmara Bölgesi, Türkiye | 0

Bahar aylarında Büyükada Gezisinde yaptığım harcamaları sizinle paylaşarak, Büyükada Tatil Maliyeti hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağım. Ben Büyükada Gezi Planımı 1 gün konaklamalı olarak yaptım size de tavsiye ederim. Büyükada da mutlaka yapmanız gerekenleri ve bunlar için ne kadar harcayacağınızı tek tek yazmaya çalışacağım.

1-Büyükada Bisiklet Kirası

Büyükada da Nisan ve Mayıs aylarında bisiklet kiralamak isterseniz fiyatlar yaz aylarına göre çok daha uygun oluyor. Büyükada da bisiklet kiralayabileceğiniz çok sayıda dükkan var. Vapur iskelesinden uzaklaşıp ara sokaklara girerseniz çok daha uyguna bisiklet kiralayabilirsiniz.

Büyükada Bisiklet Kiralama Fiyatları,

1 saatlik Bisiklet Kirası 7.5 TL

Günlük Bisiklet Kirası 15 TL

Benim size tavsiyem bisikleti günlük kiralamanız olacak fiyat çok daha uygun. Bisikleti kilitleyebilmek için kilit istemeyi unutmayın. Günlük kiraladığınız bisikleti akşam 7 de teslim etmeniz gerekiyor bilginiz olsun.

2-Büyükada Yeme İçme Fiyatları,

Yeme ve içme İstanbul Fiyatları ile hemen hemen aynı. Genelde deniz ürünleri restaurantları bulunuyor. Set menü şeklinde satış yapan restaurantlar da var. Biraz dolaşarak hem damak tadınıza hem kesenize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Büyükada Dondurma Fiyatları,

Büyükada da yapılması gereken bir başka şey de dondurma yemek. İskeleye yakın yerlerde lezzetli dondurma yapan yerler var. Büyükada’nın yerlisine sorarak en iyi dondurmacıyı bulabilirsiniz. Büyükada Dondurma Fiyatları ise 1 Top 2.5 TL.

Büyükada Yemek Fiyatları,

Set menüler salata, içecek, balık veya tavuktan oluşuyor. Fiyatlar ise 35 TL. Set menü yapan 3.4 tane restaurant var. Normal restaurantlarda kişi başı 50 TL ye bir bira içerek öğle ve akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Büyükada Bira Fiyatları 17 TL

Büyükada Köfte Porsiyon Fiyatı 23 TL

Büyükada Hediyelik Eşya Fiyatları,

Kesenize göre farklı çeşitlerde ve fiyatlarda hediyelik eşya bulabilirsiniz. Ahşap el işi hediyelik eşya yapan dükkanlar var kaliteli fakat fiyatlar biraz yüksek. Magnet Fiyatları 3-5 TL. Hanımların başlarına taktıkları çiçekli taçlar ise en çok rağbet görenler. Fiyatları ise 10-20 TL arasında.

Büuükada Otel Fiyatları,

Büyükada’da çok sayıda otel bulunuyor. Merkeze Yakın Büyükada Otelleri hafta içi 130 TL den başlıyor. Hafta sonları ise fiyatlar 180 TL yi buluyor. Bu fiyatlar bahar ayları için geçerli unutmayın. Ben 2 kişi 90 TL ye indirim sitelerinden fırsat yakalayarak konakladım. Kaldığım otel Pelit Butik Oteldi. Merkeze yakın, odalar temiz çalışanlar yardımseverdi tavsiye ederim.

Büyükada Ulaşım Fiyatları,

Şehir Hatları Vapurları ile giderseniz 5.20 TL ödemeniz gerekiyor. Eğer Turyol botları ile giderseniz kişi başı 10 TL. Öğrenci Fiyatı ise 7.5 TL.

Sözün özü 2 kişi 1 gece konaklamalı bir tatil planlarsanız, harcayacağınız toplam para 350, 400 TL civarında olur. Bu da İstanbul gibi pahalı bir yerde tatil yapmak için oldukça makul bir maliyet. Özellikle rahat, huzurlu, trafikten, stresten uzak bir tatil kaçamağı yapmak isteyenler için çok iyi bir seçim tavsiye ederim.

Hepinize Mutlu Tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir