Bumblebee 2018 Fragman

Kategori: Film Arşivi, Pek Yakında | 0
Bumblebee
Bumblebee

Filmin Türü: Macera, Bilim-Kurgu, Aksiyon
Vizyon Tarihi: 21 Aralık 2018
Yönetmen: Travis Knight
Oyuncular: Hailee Steinfeld, Pamela Adlon, John Cena, Kenneth Choi

Konu: Transformers serisinin en önemli karakterlerinden biri olan Bumblebee’yi odağına alacak olan spin-off filmi Bumblebee için ilk fragman videosu yayınlandı. İlk filmi 2007 yılında yayınlanan Transformers serisi, 11 senelik kısa sayılabilecek bir periyoda 5 film sığdırmayı başardı. Elbette bu durum izleyicileri de biraz sıkmış durumda. Keza serinin ilk 4 filmi son derece başarılı bir gişe başarısına imza atmıştı. Nitekim bu başarı 5. filmde yerini hayal kırıklığına bırakmıştı. Genel olarak bir serinin çok sık beyaz perdede karşımıza çıkması, seyirciler üzerinde negatif etki bırakabiliyor. Zira kısa süre önce vizyona giren yeni Star Wars filmi Solo A Star Wars Story de bu duruma bir başka örnek. Son Star Wars filminden 6 ay sonra vizyona giren Han Solo filmi, yapım maliyetini bile henüz çıkarabilmiş değil.

Aynı şeyin Transformers’ın başına gelip gelmeyeceği de büyük merak konusu. Keza 21 Aralık’da vizyona girecek olan Bumblebee filmi, 11 sene içerisinde vizyona girecek olan 6. Transformers filmi olacak. Film, 1987 yılında autobotlar’ın kaçak olduğu yıllara odaklanacak. Yolu Charlie ile kesişen Bumblebee’nin öyküsünü vizyona yansıtacak olan filmin yönetmen koltuğunda ise Travis Knight bulunuyor. Filmin başrollerinde ise Hailee Steinfeld, Pamela Adlon ve John Cena gibi isimler var. Bakalım Transformers da aynı Star Wars gibi gişede hayal kırıklığı yaratacak mı?

Beyaz perdenin en uzun soluklu serilerinden biri olan “Transformers”ın en sevilen karakterlerinden birini beyaz perde macerasına çıkaran filmin yönetmeni Travis Knight. Knight, en İyi Animasyon dahil olmak üzere 2 dalda adaylık kazanan “Kubo ve Sihirli Telleri” filminin yönetmenliğini üstlenmişti. Ünlü yönetmen, Laika şirketinin CEO’luğunu yapmaya devam ediyor.

“The Wall”da başrolde gördüğümüz ünlü WWE, ülkemizdeki adıyla Amerikan Güreşi, yıldızı John Cena, Pamela Adlon, Stephen Schneider, Jorge Lendeborg Jr., Jason Drucker, Kenneth Choi, Ricardo Hoyos, Abby Quinn, Rachel Crow ve Grace Dzienny gibi isimleri kadrosunda bulunduran filmde, “Transformers” serisinin iki gedikli ismi Lorenzo Di Bonaventura ve Michael Bay da yapımcılığını üstleniyor.

1980’li yıllarda geçecek olan filmde Bumblebee’yi henüz güncellemeleri olmadığı bir halde görüyoruz. Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır. Charlie ise 18 yaşına basmak üzere olan bir genç kızdır. Bumblebee’yi harap halde gördüğünde onu tamir etmeye girişir. Amacına ulaştığında ise bu arabanın sıradan bir “tosbağa” olmadığını keşfedecektir.

Bumblebee, 21 Aralık 2018’de sinemalarda.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir