Boracay Adası

Boracay Adası Gezi Notları

Kategori: Boracay, Filipinler | 0

Balayı Adası Boracay

Özellikle yeni evlenen çiftlerin balayı için tercih ettiği turistlik yerlerin başında Bali ile birlikte bu ada geliyor. Kilometrelerce uzunlukta bembeyaz kumdan sahili ve turkuaz rengi denizi ile adına yapılan şarkıyı sonuna kadar hak ediyor. Boracay’da su sporlarından parasailinge kadar çok sayıda aktiviteye katılabilirsiniz.Hatta tekne turlarının yanı sıra helikopter turu bile var. Buradaki tekne turları diğerlerinden farklı olarak özel olarak da yapılabiliyor. 800 Pesodan başlayarak  5000 Peso ya kadar geniş bir fiyat aralığında turlara katılabilirsiniz. Filipinler’in diğer bölgelerine kıyasla daha turistlik ve meşhur olduğu için fiyatlarda çok daha yüksektir.

Puka Beach, Boracay Adası Gezilecek Yerler

Puka Beach adanın en popüler plajıdır. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz tricycle denilen toplu taşıma motosikletleri ile 20 pezoya her yerden ulaşmak mümkün. Plaj üstündeki kafeler, şezlong ve şemsiyenin ücretsiz olduğunu söyleyerek sizi davet edeceklerdir, aldırış etmeyin. Burada her Kafe aynı sistemle çalışıyor. Sadece içeceklere para ödüyorsunuz ama o kadar fahiş fiyatlar ödüyorsunuz ki, şezlongla şemsiyeyi eve götürseniz yeridir. 🙂 Ben çok beğenmedim. Deniz çok dalgalıydı ve çok sayıda tur teknesi bu plaja yanaşıyor. Boracay’a kadar gidip uğramadan dönmek olmaz, sizde bir kez uğrayın belki seversiniz.

Tabi ki Boracay Adasında muhteşem bir deniz ve bembeyaz kumsallar var. Station 1,2,3 olarak ayrılmış merkezde ki birbirinden güzel plajlarda denize girip güneşin tadını çıkartmayı ihmal etmeyin. Otelinizi bu bölgeden alırsanız şezlong ve şemsiyeye para ödemeden otelin imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Boracay Adası daha çok dinlenmek ve eğlenmek için tercih edilebilir. Gündüzleri plajda güneş ve denizin tadını çıkartıp akşamları sahil boyunca uzanan restorant ve barlarda müzik ve şovlar eşliğinde yemek yiyerek bir şeyler içebilirsiniz. Plaja akşam 8 den sonra barların koyduğu masalarda, muhteşem manzarayı sabahın ilk ışıklarına kadar izleyebilirsiniz.

Boracay Adası Ulaşım

Filipinler’in bir çok yerinden Boracay’ın Caticlan havaalanına direk uçuş bulunmakta. Havaalanından tekne ile adaya geçiş sağlayabilirsiniz. Şehir içinde genelde motosikletlerle ulaşım sağlanıyor, yalnız bu motosikletler değiştirilerek 5,6 kişinin binebileceği bir hale getirilmiş (bence bir tasarım harikası).Adına da tricycle diyorlar. Fiyatlara gelirsek oldukça ucuz gideceğiniz mesafeye göre ücretler değişiyor. En yakın mesafe 20 Pesodan  başlıyor.

Kısa Mesafe Şehir İçi Ulaşimda Kullanılan Tricycle

Boracay Adası Yeme İçme 

Boracay Adasında en büyük sorun, yeme içme seçeneği çok ama fiyatlar yüksek. Ortalama bir yemek  için 40-50 TL gözden çıkarın. Bununla birlikte Boracay’da her şeyin fiyatı diğer Filipin şehirlerine göre daha yüksek. Her yerde olduğu gibi burada da Mc Donald’s restaurantı var ve bütçeniz kısıtlıysa arada bir burayı kullanarak yemek sorununu çözebilirsiniz. Menülerin ortalama fiyatları 200 peso civarında.

Boracay Adası Alışveriş

Boracay’da her türlü zevke uygun çeşitli hediyelik eşyalar bulmak mümkün.T- shirt den magnete kadar farklı alternatifler var. Kalite çok yüksek olmasa da sevdiklerinize küçük hediyeler alabilirsiniz.

Boracay denizi ve plajlarıyla beni kendine hayran bıraktı. Çeşitli şovlarla eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, Boracay Geceleri de oldukça hareketli. Boracay geldiğinize sizi pişman etmeyecek.

Hepinize eğlencesi bol tatiller. 🙂

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir