Maymun Ormanında Hindu Töreni

Bali Gezi Notları 2

Kategori: Asya, Bali, Endonezya | 0

Bali Gezilecek Yerler sayısı fazla olduğundan iki bölüme ayırdığımız, Bali Gezi Notları yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazıda Bali’de Ne Yapılır onları anlatacağım. Tekrar Söylüyorum bunlar bizim sizin için seçtiklerimiz. Siz bunlara ek olarak pek çok şey yapabilirsiniz.

Bali Campuhan Ridge Walk,

Campuhan Ridge Walk
Campuhan Ridge Walk

Bali’de farklı bir şeyler denemek istiyorsanız Bali Campuhan Yürüyüş Yolu tamda size göre. Eğer yürümeyi seviyorsanız, muhteşem manzaralar ve kuş sesleri eşliğinde yaklaşık 1 saat süren bu yürüyüş yolu, sizi çok fazla zorlamayacak. Yol üzerinde bulunan salıncağa binerek çocukluğunuza geri dönebilirsiniz. 😉 Her hangi bir giriş ücreti ödemeyeceğiniz ender yerlerden biri. Campuhan yürüyüş yolunda ihtiyacınız olan şeyler ise su ve şapka. Bunlar olmadan yola çıkmayın. Yol kısa olsa da çok sıcak havalarda sizi epey zorlayabilir.

Campuhan Yürüyüş Yolu Salıncak
Campuhan Yürüyüş Yolu, Salıncak

Bali Pirinç Tarlaları (Bali Tegallalang Rice Terrace)

Prinç Tarlaları, Ubud
Pirinç Tarlaları, Ubud

Pirinç Tarlaları Bali Gezisi Planı yapılacak en özel yerlerinden biri. Muhteşem manzaralar sunan Tegallalang Pirinç Tarlaları Ubud‘da bulunuyor. Vadiyi andıran bir yere kurulmuş tarlalarda gezmek 2 saate yakın zamanınızı alıyor. Zaman zaman dik inişler, zaman zaman dik çıkışların olduğu Tegallalang Pirinç Tarlalarında ki yürüyüş yollarının tamamı patikalardan oluşuyor. Yürümekte sıkıntı yaşıyorsanız güneş altında zorlanacaksınız bilginiz olsun ama yinede siz vazgeçmeyin. 🙂 Dinlenmek ve fotoğraf çektirmek için pek çok yer bulabilirsiniz. Ayrıca burada Swing (salıcak) yapma imkanınız da var.  Eğer daha önce denemediyseniz, burada mutlaka deneyin 😉

Tegalalang Piriç Tarlaları
Tegallalang Piriç Tarlaları

Bali Maymun Ormanı (Bali Monkey Forest)

Maymun Ormanında Hindu Töreni
Maymun Ormanında Hindu Töreni

Ubud’un merkezinde bulunan maymun ormanlarına kendiniz gidebilirsiniz. Herhangi bir tura ihtiyacınız yok. Merkeze yürüyüş mesafesinde. Bali Maymun Ormanı Giriş Ücreti kişi başı 50.000 rupi. İçeride binlerce maymun sizleri bekliyor. Orman içinde tapınaklar da var. Yine muhteşem manzaralara şahitlik edeceksiniz. Sizde benim kadar şanslıysanız son derece renkli Hindu ayinlerinden birine denk gelebilirsiniz. 😉 Önemli not, maymunlara çok yaklaşmayın yiyecek içecekle girmeyin ve heran bir şeylerinizi alıp gözden kaybolabilirler hazırlıklı olun. 🙂

Monkey Forest, Ubud
Monkey Forest, Ubud

Bali’nin Meşhur Luwak Kahvesi,

Gelelim Bali’nin Ünlü Luwak Kahvesine, bizim alıştığımızın dışında bir sitille yapılan bu kahve bir çok insanın denemeye bile çekineceği bir tarzda hazırlanıyor. Luwak Nedir ? Merak edenler için hemen cevap vereyim. Luwak bir hayvanın adı. Kedi boyunda ama kokarcaya benziyor. Luwak Kahvesi Nasıl yapılır ? Luwak denilen bu hayvana yedirilip, daha sonra onun dışkısından toplanıp, yıkanıp kurutularak elde edilen kahve. Tabi ki denedim tadı fena değildi. Bir fincan Bali Luwak Kahvesi Fiyatı  50.000 Rupi. Eğer tadını severseniz pek çok yerde paket olarak satılıyor.

Bali Haritası Ve Bali Tur Fiyatları ,

Bali Harita
Bali Harita

Bali Tur Fiyatları ve Bali Haritası, Bali Aktiviteleri ve Bali’de Ne Yapılır? Aşağıda ki katalog da detaylı şekilde fiyatları ve turları görebilirsiniz. Turları bu şekilde ve bu fiyatlarla yapmanızı kesinlikle tavsiye etmem. Katalogda yazan Bali Günlük Tur Fiyatları biraz abartılı. Mutlaka pazarlık yapın. Daha önemlisi bir taksiciyle anlaşarak kendinize özel turlar planlayın fiyat çok daha uygun olacaktır.

Eğer bilgi edinmek için bu broşürlere ihtiyacınız olursa, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Neredeyse her tur acentasından bir broşürümüz var. 😉

Bali Aktivite Katoloğu
Bali Aktivite Katoloğu

Bali Gezilecek Yerler ile ilgili sizinle paylaşacağımız notlarım şimdilik bu kadar. Çok keyif alarak 1 hafta geçirdiğim Bali, birbirinden güzel manzaralar sunan ve tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz muhteşem bir yer. Zamanınız varsa daha uzun süreler kalabilirsiniz.

Bali Gezisi Maliyeti İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir