Ayda İlk İnsan 2018 Fragman

Kategori: Film Arşivi | 0
Ayda İlk İnsan
Ayda İlk İnsan

Filmin Türü: Dram, Biyografi
Vizyon Tarihi: 12 Ekim 2018
Yönetmen: Damien Chazelle
Oyuncular: Ryan Gosling, Claire Foy, Kyle Chandler, Pablo Schreiber, Ciaran Hinds, Jason Clarke, Ethan Embry, Corey Stoll, Christopher Abbott, Patrick Fugit, Lukas Haas, Brian d’Arcy James

Konu: Ünlü astronot Neil Armstrong’un hayatı film oluyor. Ay’a ayak basan ilk insan olan ünlü astronot Neil Armstrong’un hayatı film oluyor. Damien Chazelle’in yöteneceği filmde ünlü astronotu kimin canlandıracağı belli oldu. Whiplash ve La La Land ile kariyerine müthiş bir başlangıç yapan Chazelle, bir sonraki filmi için şimdiden hazırlıklara başlamış durumda. Genç yönetmenin bir sonraki filmi; Ay’a ayak basan ilk insan olan Neil Armstrong’un hayatını anlatacak First Man olacak. Bir süredir gündemde olan First Man’de ünlü astronotu kimin canlandıracağı da belli oldu.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Armstrong’u yıldız oyuncu Ryan Gosling canlandıracak. La La Land’de ilk kez birlikte çalışan Damien Chazelle ve Ryan Gosling’i yeniden bir araya getirecek Neil Armstrong biyografisi; James Hansen’in First Man: A Life of Neil A. Armstrong adlı kitabından sinemaya uyarlanacak. Filmin senaryosunu ise Spotlight’ın Oscar ödüllü senaristi Josh Singer kaleme alacak. Armstrong’un 1961 – 1969 yılları arasında yer aldığı uzay programındaki hayatını anlatacak filmin ünlü astronotun hikayesinden yola çıkarak insanlık tarihindeki en zorlu görevlerden birini gerçekleştirmek için verilen mücadeleyi anlatacağı söyleniyor.

1930’da Amerika Birleşik Devletleri’nin küçük kasabalarından birisinde dünyaya gelen ve henüz küçük yaşta uzay bilimini merak etmeye başlayan Neil Armstrong, okul yıllarına başladığı ilk zamanlarda bile bu merakını sürdürmeyi başarmıştır. Neil Armstrong, bu ilgisini 38 yaşındayken yani 1968 yılında taçlandırmayı başarmıştır. NASA’nın yürüttüğü çalışmalar sonrasında uzaya gidecek ilk insan olarak tarihe geçecek olan Neil Armstrong, 1968 yılında uzaya adım atmıştır. Uzaydan geldikten sonra ise bu bilim ile ilgili çalışmalarını yürütmeyi başaran Neil Armstrong’un hayat öyküsünü oldukça başarılı bir şekilde ele alacak olan Ay’daki İlk İnsan izle filmi, oyuncu kadrosuyla göz dolduruyor.

Hollywood sinemasının son döneminin en flaş aktörlerinden birisi olarak nitelendirilen deneyimli aktör Ryan Gosling’in Neil Armstrong rolünde bizleri karşılayacağı First Man izle isimli 2018 yılı filminde bir diğer başarılı kadın oyuncu Claire Foy, Neil Armstrong’un eşi rolünde yani Janet Armstrong rolünde karşımıza çıkacak. Çekimlerinin Amerika Birleşik Devletlerinin Georgia eyaletinde tamamlamış olan Ay’daki İlk İnsan izle filmi, gelecek ekim ayında ülkemizde ve kendi ülkesi olan Amerika Birleşik Devletlerinde gösterime girecek yapımlar arasında yer alıyor. 100 milyon dolara yakın sinema bütçesiyle göze çarpmakta olan First Man filmi, Damien Chazelle’nin yönetmenliğinde beyaz perdede rol almaya hazırlanıyor.

Ayda İlk İnsan (First Man), 12 Ekim 2018’de sinemalarda.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir