Antalya Müzesi

Antalya Müzesi Giriş Ücreti ve Salonları

Kategori: Akdeniz Bölgesi, Antalya, Türkiye | 0

Antalya Müzesi, Antalya Gezilecek Yerler arasında benim favorilerim arasında bulunuyor. Eğer bir Antalya Gezisi Planı yapıyorsanız Antalya Müzesini de listenize eklemelisiniz. Türkiye Müzeleri arasında Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi ile birlikte en güzel müze Antalya Müzesidir. Bu yazıda Antalya Müzesi Ulaşım, Antalya Müzesi Giriş Ücreti, Antalya Müzesi Müze Kart Geçer Mi? Antalya Müzesi Ziyaret Saatleri gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım.

Antalya Müzesi Kuruluş Hikayesi

Birinci Dünya Savaşı sırasında İtalyan işgali altında ki Antalya’da bulunan tarihi eserler, İtalyan arkeologlar tarafından Konsolosluk da toplanmaya başlanmıştır. Bu durumdan haberdar olan Süleyman Fikri Beyin girişimleri sayesinde 1919 yılında, eserlerin ülke dışına çıkmasına engel olunmuştur. İlk olarak 1922 yılında Alaeddin Camiinde kurulmuş olan Antalya Müzesi, 1972 yılında bugünkü binasına taşınmıştır. Antalya Müzesi 1988 yılında Avrupa Konseyi özel ödülünü almıştır.

Antalya Müzesi
Antalya Müzesi

Antalya Müzesi Ziyaret Saatleri, 

15 Nisan / 2 Ekim Antalya Müzesi Yaz Açılış Saati 08.30

15 Nisan / 2 Ekim Antalya Müzesi Yaz Kapanış Saati 19.30

03 Ekim / 14Nisan Antalya Müzesi Kış Açılış Saati 08.30

03 Ekim / 14 Nisan Antalya Müzesi Kış Kapanış Saati 17.30

Antalya Müzesi Giriş Ücreti

Antalya Müzesi Giriş Ücreti 2019 yılı için 30 TL olarak belirlenmiştir. Gerçekten bu fiyat oldukça yüksek. 4 kişilik ailenin sadece Antalya Müzesine giriş için ödeyeceği ücret 120 TL. Her yazımda belirttiğim gibi özelikle T.C vatandaşları için, tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri tekrar düzenlenmeli.

Antalya Müzesinde Müze Kart Geçer Mi?

Müze Kart sahipleri, Antalya Müzesine Ücretsiz Giriş yapabilir. Size tavsiyem Antalya Gezisi sırasında pek çok antik kent ve plaj girişinde kullanabileceğiniz, Müze Kart sahibi olmalısınız. Antalya Müzesinde 5 dakikada müze kart çıkartabilirsiniz. Bağlantıya tıklayarak müze kart hakkında detaylı bilgi ve fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Antalya Müzesi
Antalya Müzesi

Antalya Müzesi Ulaşım,

Antalya Müzesi Nerede? Antalya Müzesi İletişim,

Adres     : Konyaaltı Cad. No:1 07050, Antalya
E-posta  : antalya@kulturturizm.gov.tr
Tel          : +90 (242) 238 56 88

Antalya Müzesi Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma kullanarak Antalya Müzesine ulaşım sağlamak isteyenler, Markantalya Alışveriş Merkezi önünden geçen KC 34 Ve KC 35 numaralı otobüslerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilir.

Antalya Çevresinde bulunan antik kentlerden gelen eserlerin kronolojik olarak sıralandığı Antalya Müzesinde,  pek çok eser videolu anlatım ile ziyaretçilerle paylaşılıyor. Birbirinden güzel çok sayıda etkileyici Lahiti Antalya Müzesinde görebilirsiniz. Ben Antalya Müzesini çok beğendim. Özelikle ziyaretçilerin bilinçli bir şekilde müzeyi gezebilmeleri için çok sayıda bilgilendirme tabelası ve videolu anlatım için monitör kullanılmış. Mitoloji bölümünde sizlerle paylaştığım  efsanelerde adı geçen tanrı ve tanrıçalar adına yapılmış heykellere Antalya müzesinde rastlayabilirsiniz.

Siz de soru ve görüşlerinizi yorum kısmında benimle paylaşabilirsiniz. Hepinize mutlu tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir