Akyaka Gezi Notları

Kategori: Ege Bölgesi, Marmaris, Muğla, Türkiye | 0

Türkiye’nin En Güzel Tatil Beldeleri arasında yer alan Akyaka ile, Gezi Notları yazılarına devam ediyoruz. Daha önceki durağımız olan Datça Gezi Notlarına Buradan ulaşabilirsiniz. Daha çok yerli turistler tarafından ziyaret edilen ve bir tatilde aranan neredeyse her şeye sahip olan Akyaka, doğası, denizi, kumlu plajı ve çam ormanları içinde yer alması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Akyaka içinden geçen Azmak Nehri ve Çam ormanları yazın kavurucu sıcağında bile bu beldeyi serin tutuyor. Denizin ve güneşin tadını çıkartabileceğiniz gibi çeşitli su sporu aktivitelerine katılarak, tatilinize eğlence katma imkanınız da var. Ayrıca Akyaka, yeme içme ve konaklama açısından her keseye uygun fiyatlar sunuyor. Bütçeniz kısıtlı bile olsa Akyaka da rahatlıkla bir kaç gün tatil yapabilirsiniz.

Akyaka Gezilecek Yerler
Akyaka, Muğla

Akyaka Nerede,

Akyaka, Ege Bölgesinde Muğla ili sınırları içinde yer alıyor. Haritada, Datça ve Bodrum’un iki ucunu oluşturduğu üçgenin son ayağı Akyaka. Muğla’ya 30 Km, Marmaris’e ise 18 Km uzaklıkta bulunuyor. Hemen hemen her merkezden Akyaka’ya toplu taşıma ile ulaşım sağlanabiliyor.

Akyaka Nerede

Akyaka’da Fiyatlar,

Akyaka’da havuzlu güzel bir otelde, sezon dışı aylar olan Mayıs, Ekim aylarında 2 kişi gecelik 100-150 TL ye konaklayabilirsiniz. Sezonda ise bu fiyat 250 TL den başlıyor. Ben fotoğrafta gördüğünüz otelde, Mayıs ayında 125 TL ye kaldım. Yeme içme fiyatları ise diğer tatil beldelerine göre daha uygun. Ortalama 30 TL ye akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ben midye ve kola için 25 TL ödemiştim. Bu fiyatlar size tatil masrafları hakkında az çok fikir verebilir.

Akyaka’da Nerede Kalınır

Akyaka Gezilecek Yerler,

Akyaka Plajı,

Akyaka, gerçekten güzel bir plaja ve denize sahip. Gündüzlerinizi Akyaka’nın soğuk sularında serinleyerek değerlendirebilirsiniz. Akyaka Plajı aynı zamanda mavi bayraklı bir halk plajıdır. Plaja girişler ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye ücreti ise 15 TL. Plajın hemen arka kısmında çok sayıda kafe bulunuyor. Fiyatlar ise diğer plajlarda ki kafelerle karşılaştırıldığında uygun.

Akyaka Plajı

Azmak Nehri,

Bence Akyaka’yı özel yapan şeylerin başında Azmak Nehri bulunuyor. Azmak Nehri, içinde ördeklerin yüzdüğü, yeşilin ve mavinin her tonunu barındıran muhteşem manzaralar sunuyor. Fotoğraf meraklıları telefon ve fotoğraf makinelerini yanlarına almayı unutmasın. Nehrin hemen yanına kurulmuş birbirinden güzel kafe ve restaurantlar da bir şeyler içip, yiyebilirsiniz. Fiyatlar Akyaka genelinde olduğu gibi makul seviyelerde.

Azmak Nehri, Akyaka
Azmak Nehri, Akyaka

Çam ormanları arasında daima serin Akyaka, uygun fiyatlara tatil yapmak için ideal bir yer. Akyaka da 3 günlük konaklama, ailece sıkılmadan tatil yapmanız için yeterli olacaktır. Muğla Gezi Notlarının tamamına Buradan ulaşabilirsiniz.

Hepinize mutlu tatiller.

Takip Et pintigezgin:

Son yazıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir